Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
54 sonuçtan 51 ile 54 arası

Konu: Saç dökülmesi savaşım (Bugra)

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Minoxa başlayalı 10 ay olmuş hemen hemen. Bir güncelleme gelsin benden.

https://drive.google.com/file/d/1hHR...w?usp=drivesdk

Geçtiğimiz senenin yani 2019un ilk yarısında, yaşadığım bir iki olay, üstüne saç durumunun verdiği üzüntü de eklenince, kendimce epeyce derin bir özgüven çöküntüsü yaşadım. Saç olayı biraz takıntı haline geldi ki, bu durum, aslında negatif bir durum olsa da, disiplini ben gibi zayıf denebilecek bir adama 15-16 aydır düzenli tedavi uygulattı. Biraz boşa kürek çektim, denedikçe, olmadıkça daha inada bindi olay. ((Aslında bu kadar takmamak lazım. Hayat bu, zaten yeterince yaşam stresimiz var. )). Ama çok şükür bir şekilde, biraz, gözle görülür birşeyler görmeye başladım. Umarım daha kötüye gitmez zamanla.

Farklı etkenleri tedaivme ekliyor, çıkartıyorum, yeni şeyler denemeye çalışıyorum. Günlük dermaroller kullanıyorum 2 ayı geçkin süredir. Bunun sonucunu da bilahare bir başlıkla inceler, paylaşırım.

Tedavimde ise, önceki sayfalarda detayları yazsa da, kısa bir özet geçmiş olayım;
    Minoxun yanında, Bu 10 aylık sürecin yaklaşık ilk3-4 ayı seti+ topikal ve çok az oral finas, sonrasındaki 5 ay civarı, ise seti+ru ile devam etti. Birkaç haftadır ise minox+aldactone losyon şeklinde devam ediyor. Belki saf spiro ile devam edebilirim bir iki ay sonra etki durumuna göre. Veya alternatif olarak biraz miracle losyona dönüştürebilirim veya az miktar topikal dutas a bulaşabilirim, bakacağım artık duruma göre. Tedavime biraz ivme kazandırmak istiyorum. Bu arada seti nin gerçekten bende dökülmeyi azaltıp azaltmadığını görmek adına bir süre ara verdim. 15-16 aylık tedavimde ilk 8 ay falan başladığım noktanın gerisine gitmememi sağladığını düşünüyorum çünkü. Bunu kontrol etmek istiyorum.

Sağlıcakla kalın. Forumda bilgi paylaşan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
    başkan şakaklarda baya ilerleme olmuş sevindim , bende de şakak sorunu var ne önerirsin

Yeni Üye
    Bence çok güzel bi ilerleme olmuş son durum nedir hocam

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu site inaktif sanırım. Eskiden değişik paylaşımlar olurdu

Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam güncellleme var mı hazirana geldik son durmunuzu merak ettim
    Saçımcık. Aszix losyon yapmak istiyorum. Bunu sanırım en çok sen kullandın. Benim amacım yeni saç çıkarmak değil. Yaş 33 hala yeteri kadar saçım var ama her yıl daha da geriliyor. Korumak istiyorum. Tavsiye eder misin. Minox istemiyorum hem kalbime zarar verdi biraz hem de var olanları da dökecek , miracle bir dönem kullandım kısa süre verim aldım. Oral bişey istemiyorum. Aszix ne dersin?

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456