Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
49 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Retrograde Alopecia?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam forumda aylardır kalsifikasyon,fibroz ve sklorederma kounları konuşuluyor ve bu saydıklarımın inflamasyon sonucu ortaya çıktığı kabul gördü birçok üye tarafından bu durumu nasıl izah edebilirsiniz herşeyi getirip androjen hassasiyetine bağlarsanız.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düzeltem çalşımıyor o yüzden ek;j.d. moyer konusunu yukarda yazdıklarmın ispatı olarak attım alakası bu ve 3 atdır ben de çok ciddi olarak masaja yöneldim ve sonuçlar şimdilik muhteşem.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Forumu takip etmediğim için bilmiyorum, kusurumu mazur görün. Skleroderma ile saç dökülmesinin ne alakası olabilir? Bunlar araştırılmış litaretüre girmiş şeyler mi? Benim bildiğim saç dökülmesi androjenlerin, genetik yakınlığın, yaşlanmanın ve pek çok faktörün etkili olduğu bir süreç. Yapılan tedaviler de bu dediğimi açıklıyor. Masajla kollajen üretimini destekliyorsun yani yaşlanma belirtilerini azaltıyorsun. Ayrıca kan dolaşımını artırıyorsun bu kıl foliküllerinin iyi beslenmesini sağlar. Finasteridle de fayda sağlayabilirsin bu derideki dht dönüşümünü engelliyor. Aslında bizim yaptığımız sürecin bazı yerlerine müdahale etmek. Ve çoğu kez de yetersiz kalıyoruz.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gambit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://hizliresim.com/X6vaR3
    Saçımın yan ve ense kısımlarında resimdeki gibi dökülmeler mevcut. Retrograde alopecia olabileceğini düşünüyorum. Bu tip dökülmede donor alanında dökülmeden etkilenmeyen saç kalır mı? Saç ekimi ya da saç klonlaması tedavilerinden faydalanabilir miyim?
    Saç modelinizi "amerikan tıraşına" alıştırın. Bu illet yıllardır bende de var. Üst taraflardan az, yan taraflardan çok aldırın. Amerikan traşı kamufleyi sağlıyor.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı illegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakasını anlayamadım. Minoxidilde antiandrojen değildir ama saç çıkartır. Saç için yapacağınız destek tedaviler, yöntemler elbetteki saça fayda sağlayacaktır. Ben de bunun aksini iddia etmedim.
    Kardeşim amacın ne tam olarak anlayamadım saçma sapan argümanlar üretmiş durmuşsun
    Bak dökülme mekanizmasında damarlar tıkanıyor ve kireçlenme oluşuyor oraya yardına gelen dht gibi şeyler birikiyor ve fibrosis denilen deri kalınlaşması oluşuyor. Ve istemeden de olsa saç folikülünü minyatürize ediyor. Artrit saç dökülmesi ile benzer bir mekanizmadadir mesela ordada hücreler eklemlerdeki sivilari tüketir. Astım bronşit artrit osteroporoz gibi rahatsızlıklarla saç dökülme mekanizması çok benzer. Seti fevi gibi etkenler astım ilacidır aslında basit bir örnek.

2-) Minox neden işe yarıyor o zaman androjen değil demişsin. Bir kez daha anlayacağın dilde mekanizmayı anlatayım. Kafadaki damarlari bir nehir gibi düşun kollara ayrilmiş bir sürü nehir. Bu nehir zamanla taşlarla(Ca) doluyor ve tıkanıyor, kireçlenmeyi taşlara benzetebilirsin. Daha sonra nehirdeki su birikiyor birikiyor ve zamanla agaçlara zarar vermeye başlıyor. Aslında öyle bir amacı yok suyun fakat tıkanıklık olunca istemsizce birikiyor. Su ormana saldırıyormuş gibi görünse de aslında öyle bir durum söz konusu değil. İste minox geçici bir süreliğine nehri genişletiyor. Yani su bir süre agaçlara ulaşamıyor bu yüzden etki veriyor. Döngü diye tabir edilen bir olay var minoxta mesela yani bir süre genisletiyor fakat nehir tekrar doluyor. Bir süre sonra da etki vermemeye başliyor zaten. Damarlar vucut bu duruma alişinca bir müddet ara vermek gerekiyor etkiyi yenilemek için.

Cinsiyet değiştirince saçlar dökülmez demişsin. Bu otoimmün bir sorun olmadığının kanıtı değildir. Oradaki olay da şu cinsiyet değiştirince östrojen tedavisi görüyor androjen baskılıyor mesela nehirdeki suyu kesiyor. Bu psikolojik ruhsal birçok soruna neden olacaktır bu sefer başka nedenlerden otoimmün mekanizma tetiklenebilir. Travestilere dikkat et %90nı peruk takar.

Eğer senin dediğin gibi basit bir hormon sorunu olsa finansla bu iş cözülür. Başta hairlosstalk olmak üzere finansla saçını koruyanların oranı %5 10 falan bunların bir kısmı da ciddi yan etkiler görüyor.

Sen olayı belli ki hiç araştırmamışsın. Öyle 2 dakika da bu iş otoimmün değil yeah demen buradaki eski üyelere ve başta forum kurucusu miracleye saygısızlıktır. Otoimmün bir sorun olmasa japon korelilerin avrupada birkac nesil yaşayanlarına göz at. Beslenme tarzi degisince saç kalitesi nasil dusuyor. Dht bir sonuçtur sebep değildir. Sebepler ortadan kalkinca dht faktörü de kalkiyor. Dht testo bunlar öcü değil. Kireçlenme deri kalınlaşması uyuşma ağrı yanma hisleri asıl önemli olan konulardır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim amacın ne tam olarak anlayamadım saçma sapan argümanlar üretmiş durmuşsun
    Bak dökülme mekanizmasında damarlar tıkanıyor ve kireçlenme oluşuyor oraya yardına gelen dht gibi şeyler birikiyor ve fibrosis denilen deri kalınlaşması oluşuyor. Ve istemeden de olsa saç folikülünü minyatürize ediyor. Artrit saç dökülmesi ile benzer bir mekanizmadadir mesela ordada hücreler eklemlerdeki sivilari tüketir. Astım bronşit artrit osteroporoz gibi rahatsızlıklarla saç dökülme mekanizması çok benzer. Seti fevi gibi etkenler astım ilacidır aslında basit bir örnek.

2-) Minox neden işe yarıyor o zaman androjen değil demişsin. Bir kez daha anlayacağın dilde mekanizmayı anlatayım. Kafadaki damarlari bir nehir gibi düşun kollara ayrilmiş bir sürü nehir. Bu nehir zamanla taşlarla(Ca) doluyor ve tıkanıyor, kireçlenmeyi taşlara benzetebilirsin. Daha sonra nehirdeki su birikiyor birikiyor ve zamanla agaçlara zarar vermeye başlıyor. Aslında öyle bir amacı yok suyun fakat tıkanıklık olunca istemsizce birikiyor. Su ormana saldırıyormuş gibi görünse de aslında öyle bir durum söz konusu değil. İste minox geçici bir süreliğine nehri genişletiyor. Yani su bir süre agaçlara ulaşamıyor bu yüzden etki veriyor. Döngü diye tabir edilen bir olay var minoxta mesela yani bir süre genisletiyor fakat nehir tekrar doluyor. Bir süre sonra da etki vermemeye başliyor zaten. Damarlar vucut bu duruma alişinca bir müddet ara vermek gerekiyor etkiyi yenilemek için.

Cinsiyet değiştirince saçlar dökülmez demişsin. Bu otoimmün bir sorun olmadığının kanıtı değildir. Oradaki olay da şu cinsiyet değiştirince östrojen tedavisi görüyor androjen baskılıyor mesela nehirdeki suyu kesiyor. Bu psikolojik ruhsal birçok soruna neden olacaktır bu sefer başka nedenlerden otoimmün mekanizma tetiklenebilir. Travestilere dikkat et %90nı peruk takar.

Eğer senin dediğin gibi basit bir hormon sorunu olsa finansla bu iş cözülür. Başta hairlosstalk olmak üzere finansla saçını koruyanların oranı %5 10 falan bunların bir kısmı da ciddi yan etkiler görüyor.

Sen olayı belli ki hiç araştırmamışsın. Öyle 2 dakika da bu iş otoimmün değil yeah demen buradaki eski üyelere ve başta forum kurucusu miracleye saygısızlıktır. Otoimmün bir sorun olmasa japon korelilerin avrupada birkac nesil yaşayanlarına göz at. Beslenme tarzi degisince saç kalitesi nasil dusuyor. Dht bir sonuçtur sebep değildir. Sebepler ortadan kalkinca dht faktörü de kalkiyor. Dht testo bunlar öcü değil. Kireçlenme deri kalınlaşması uyuşma ağrı yanma hisleri asıl önemli olan konulardır.
    Hocam o zaman ne yapacağız?

Konuya yazma amacım bilinçsizce steroid tedavisine teşvikten kaynaklanıyor. Yazdığınız pek çok şey sanırım kendi teoriniz. Kalsifikasyon fibrozis yaşlanmayla olan bir durum. 50 yaşında saçı dökülmemiş birinin damarlarındaki Kalsifikasyon 20 yaşında saçı tamamen dökülmüş birinininkinden oldukça fazladır. Cinsiyet değiştirmeyle ilgili olarakta benim kast ettiğim hadım edilen vb. Bunların saç çıkması için östrojen kullanmasına da gerek yoktur. Transeksüel diye kast ettikleriniz hakkında pek bilgim yok ama bildiğim kadarıyla çoğu dışardan dişilik hormonu alıyor ama testislerinden erkeklik hormonları üretilmeye devam ediyor.

Ayrıca gerek sistemik gerek lokal kortikosteroidler pek çok hastalık tedavisinde kullanılmakta. Kaçında saç çıkışı izlenmiş?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Konuya yazma amacım bilinçsizce steroid tedavisine teşvikten kaynaklanıyor. Yazdığınız pek çok şey sanırım kendi teoriniz. Kalsifikasyon fibrozis yaşlanmayla olan bir durum. 50 yaşında saçı dökülmemiş birinin damarlarındaki Kalsifikasyon 20 yaşında saçı tamamen dökülmüş birinininkinden oldukça fazladır. Cinsiyet değiştirmeyle ilgili olarakta benim kast ettiğim hadım edilen vb. Bunların saç çıkması için östrojen kullanmasına da gerek yoktur. Transeksüel diye kast ettikleriniz hakkında pek bilgim yok ama bildiğim kadarıyla çoğu dışardan dişilik hormonu alıyor ama testislerinden erkeklik hormonları üretilmeye devam ediyor.
    Araştırmadığinızdan benim teorim sanıyorsunuz hayır dostum bu bilim adamlarınca araştirilan bir konu. Yaşlanmayla olan bir durum değil tamamen genetik kodlarda yatkınlık varsa 15 16 yasindaki bir cocukta dahi olabilir. Tedaviye almazsan elbette 50 yasinda 10 kat daha fazla kirecle parlak bir kafayla gezersin. Öyle basit bir hormon olayi deyip gecemezsin ncbi çalışmalari basta olmak üzere bilimsel makaleleri okumani tavsiye ediyorum. Cok yanlış düsünüyorsun. Bilgisizce yazıyorsun ama bunu anladım. Araştırırsan sonuçları görebilirsin. Çok çok detayli bir konu forumda yazilmiş tartişilmiş uzun uzun yazmaya devam etmeyecegim forumun uyelerinin arastirmayi öğrenmesi gerek.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ayrıca gerek sistemik gerek lokal kortikosteroidler pek çok hastalık tedavisinde kullanılmakta. Kaçında saç çıkışı izlenmiş?
    Streoidler sürekliliği olan bir tedavi yöntemi değildir. Bu yüzden alternatif şeyler üretiyoruz zaten. Finansda minox da saç için kullanılıyor fda ya bakarsan bundan baska yol yok. Öyle mi peki? Asla bak mesela seti astım ilaci gayette işe yarıyor. Keza ben su an ayrı bir losyon üzerinde çalısıyorum gözlemledigim kadariyla cok kisa bir zaman dilimi de olsa inflamasyon etkilerini oldukca azalttim ve deri elastikiyetini geri kazanmaya basliyorum. Başin yan taraflari gibi tepeninde esnek ve elastik olması lazım. Bana bu sorunun immün bir sorun olmadığını kalsifikasyonun bilimsel bir tabana dayanmadigini kanıtla ben forumu bırakacağım lakin ben bunları sana bilimle kanıtlarım. Keza forumda 37474 tane konu var foruma da bakmamissin anlasilan.

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon