2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Strese bağli egzama

Yeni Üye

Strese bağli egzama

Abilerim öncelikle 19 yaşında bir kardeşinizim ve tecrübelerinize ihtiyacım var bundan 1 yıl önce gür ve sağlıklı olan saçlarım saçımda egzama çıkmasıyla sol şakak(egzamanın başladığı bölüm ) bölumunden dökülmeye başladılar. Genetik oldugunu düşünmüyorum açikcasi abim 27 yaşinda olmasina rağmen sacinda herhangi bir gerileme yok babama gelirsekte saçinin yalniz sakak kısmında dökülme var tepe veya vertexte en ufak bir dokulme yok yasida 54 olmasina karşın saçı hala simsiyah ve sağlıkli sayılır . Şimdi gelelim asıl konuya benim bu saçi yeniden çıkartabilmek için yapabilceğim prp mezoterspi yada kerastase saç serumları gibi şeylerin faydası olur mu yaşım gereği ve bazi sağlik sorunlari nedeniyle ilaç kullanamam .yardımlarınizi bekliyorum en kısa süredede fotoğraf ekliyeceğim

Yeni Üye
    Dostum stresten uzak duracaksın. PRP mezo falan gereksiz. Çünkü yaşadıgın hastalıgın adı Seboreik dermatit yüksek ihtimal. Bu olaydan kurtulma yöntemin yok hayatının sonunda kadar bununla devam edeceksin. Kafanı stresten uzak tutup birazda yediğine içtiğine dikkat et. Bazı insanlarda bu hastalığı ekstra acı, yağlı beslenme de tetikliyor. Ketoral falan önerir büyük ihtimalle doktorlar. Kendine losyon yapacaksan alkollü losyonlardan biraz uzak durman gerekecek çünkü o da azdırıyor ne yazık ki.

Bu Konudaki Etiketler