10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: sinüzit ve saç dökülmesi ilişkisi

sinüzit ve saç dökülmesi ilişkisi

merhaba,

saç dökülmesi ile ilgili bir sürü yazı makale okuduk, paylaştık, bilgi edindik. Testesteron fazlalığı, DHT fazla olması, D vitamini eksikliği... vs..

bir makale okurken edindiğim bilgiyi paylaşmak isterim.

sinüzit olanlarda mukoza tabakası bozulduğu için, saç derisinde yağlanma ve saç dökülmesine sebep olduğu yazıyordu. yani sinüzit olan kısım bir nevi koruyucu kısım. ama mukoza tabakası bozulduğu için işlevini yerine getirmiyor. tedavi sinüziti düzeltip, mukoza yapısını düzeltmek ve saç köklerini dışardan uyarmak şeklinde idi.

bu konuda bilgisi olanların paylaşım yapmasını rica ediyorum. teşekkürler

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru bir tespit sinüzitin iki türü var
    A) Soğuk algınlığı sonucu ortaya çıkan rahtsızlık,akut sinüzit
    B)Alerjiye bağlı ortaya çıkan sinüzit problemleri ki kronik sinüzit bizim de zaten tedavide kullandığımız setipiprant ikinci şıkka yönelik hastalıklar için geliştirilen bir ilaç.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

bozulan mukoza yapısını düzeltip görevini getirir hale gelir ise, söylenene göre saçın yağ dengesi düzelecek ve dökülme sebeplerinden biri olan yağlanma ortadan kalkacak. bitkisel tedaviler ile denenebilir bence.

herhalde herkes saçları fışkırttı...

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı akrepkral06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba,

saç dökülmesi ile ilgili bir sürü yazı makale okuduk, paylaştık, bilgi edindik. Testesteron fazlalığı, DHT fazla olması, D vitamini eksikliği... vs..

bir makale okurken edindiğim bilgiyi paylaşmak isterim.

sinüzit olanlarda mukoza tabakası bozulduğu için, saç derisinde yağlanma ve saç dökülmesine sebep olduğu yazıyordu. yani sinüzit olan kısım bir nevi koruyucu kısım. ama mukoza tabakası bozulduğu için işlevini yerine getirmiyor. tedavi sinüziti düzeltip, mukoza yapısını düzeltmek ve saç köklerini dışardan uyarmak şeklinde idi.

bu konuda bilgisi olanların paylaşım yapmasını rica ediyorum. teşekkürler

makaleyi bizimle paylaşır mısın?

Yaklaşık 1996 yılından beri androgenetik alopesia üzerinde çalışmalarım oldu.. bazı gönüllü kişiler üzerinde radyolojik incelemelerde bulundum sonuç şunu gösteriyorduki Erkeklerdeki sağrak üstü (kafatası üstü) yağ dokusunun bayanlara kıyasla artmış olduğunu gördüm.. Bu yağ dokusunun artışını frontal sinüslerdeki mukoza bozulmasına bağladım.. Çünkü bu sinüslerin bir nevi sağrak üstü yağ dokusunun seviyesini kontrol eden sensör vazifesi gördüğüne inanmaktayım... erkeklerde DHT salınımıyla sadece prostat hipertrofisi değil mukozal kalınlaşmalarında arttığına inanmaktayım.. dolayısıyla vücut sağrak üstü yağ dokusunu artırmakta ve folikül üretimi durdurulmaktadır.. aslında insanoğlu saçlarına tekrar kavuşabilir bunun için yapması gereken frontal sinüsleri eski anatomisine geri döndürmek ve dışarıdan folikülleri uyarmak lazım...

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bendede sinüzit var güzel ve bilgilendirici bir konu teşekkür ederim. Takipteyim

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık 1996 yılından beri androgenetik alopesia üzerinde çalışmalarım oldu.. bazı gönüllü kişiler üzerinde radyolojik incelemelerde bulundum sonuç şunu gösteriyorduki Erkeklerdeki sağrak üstü (kafatası üstü) yağ dokusunun bayanlara kıyasla artmış olduğunu gördüm.. Bu yağ dokusunun artışını frontal sinüslerdeki mukoza bozulmasına bağladım.. Çünkü bu sinüslerin bir nevi sağrak üstü yağ dokusunun seviyesini kontrol eden sensör vazifesi gördüğüne inanmaktayım... erkeklerde DHT salınımıyla sadece prostat hipertrofisi değil mukozal kalınlaşmalarında arttığına inanmaktayım.. dolayısıyla vücut sağrak üstü yağ dokusunu artırmakta ve folikül üretimi durdurulmaktadır.. aslında insanoğlu saçlarına tekrar kavuşabilir bunun için yapması gereken frontal sinüsleri eski anatomisine geri döndürmek ve dışarıdan folikülleri uyarmak lazım...
    Şimdi can alıcı soruyu soruyorum. Frontal sinüsleri eski anatomisine nasıl döndürebiliriz?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vücudun inflamasyona tepkisi olma ihtimalini düşündünüz mü ?
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sinüzit(Alerjiye bağlı) için neler yapılabilir? bitkisel anlamda bir önerisi olan var mı?