8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Uzun vadede Minoxil kullanımı hakkında bir kaç soru

Yeni Üye

Lightbulb Uzun vadede Minoxil kullanımı hakkında bir kaç soru

Hem anne hem baba tarafı kellik mevcut, babam tamamen kel dayımda ise vertex açık fakat hala bir kaç tutam saç var, yaşım 24 benim saçımın durumu ise bölgesel açıklık olmasa da tamamen dökülmüş kökler var genel olarak tepe bölgesi seyrek arka tarafta bu seyreklik daha da artıyor, fakat dediğim gibi bölgesel açıklık yok. kurtarılabilir olduğunu düşünüyorum.

8 aydır proscar kullanıyorum, yan etki yok arkadaşlar. cinsel istikrar gayet iyi, ereksiyon problemleriyok, göğüste büyüme yok,unutkanlık vs yok. kısaca farkettiğim hiçbir yan etki yok fakat ne yazıkki saç çıkışı da sanırım yok. (ilacı önermiyorum yan etkiler kişiden kişiye göre değişebilir) dökülme minimum derecede azaldı ve saçlarımı en azından olanları koruyabilidğiömi düşünüyorum çünkü babam benim yaşımda neredeyse tamamen kelmiş ben 8 aydır tedavi uyguluyorum bunun yanında eskiden de bilinçsiz olarak yağ bakımı vs yapardım. proscarın yanında sadece dermoskin biotin şamp kullanıyorum. iş hayatım nedeniyle devamlı fiber toz ve bunları sabitlemek için kozmetik sabitleyiciler kullanıyordum bunun saça olumsuz etki ettiğini düşünüyorum havasızlık ve o sabitleyicilerin deriye yapıştığı ve emildiği konusunda. her gün yıkama ve zararlı alkoller saça olumsuz etki ediyordu. saç çıkışı sağlayamamın sebebi bu olabilir. şimdi 2 hafta sonra askerim, tüm bunlardan kurtulup istikrarlı ek tedavilere başlayamı düşünüyorum. dökülmeyi durduğuma göre seyrek saçları gürleştirecek ve henüz ölmemiş kökleri harakete geçirecek birşeyler gerek. minoxil düşünüyorum fiyat bakımında makul geldi. fakat aşırı bir bilgi kirliliği ve yanlış anlatımlar mevcut sanırım bu ilaç hakkında. eğer buna karar verirsem yanında dermaroller de kullanacağım. güzel sonuçlar almaya başlarsam askerlik sonrası proscarı hayatımdan çıkartıp miracle losyona başlayacağım. ne kadar yan etki görmesekte ilerde evlenince çocuk yapma aşamasında ve Allah muhafaza doğan cocukta hormonel dengelerin bozuk olması durumunda endişelerim var. şimdi asıl sorum minoxil hakkında;

uzun vadede kullanıp kalıcı sonuçlar almak mümkün mü?birömür kullanılabilniir mi?(bıraktığımda etkileri yitireceğimi biliyorum)
    döngü denilen olayda insanın kendi saçları(minoxilin dirilttikleri değil) da dökülüyor mu?
    şu ana kadar korumuş olduğum saçlara zarar gelir mi?
    ve uzunsüreli kullanımda (yıllarca) etki etmeme olasılığı var mı?

tecrübeli arkadaşlar yardımlarınız gerek vaktim kısıtlı, ilacın çalışma prensibini bilmediğimden soruyorum destekleriniz benim için çok önemli.

Finasterid etken maddeli, prostat sorunları için kullanılan Proscarı bende çok kısa bir süre kullandım. İlk kullanımda bende yan etki yaptı. Bu ilaç Vücuttaki Dth denen hormonun üretimini kısıtlıyor ve bu hormon erkeklik hormonlarından. Bu forumda çok değerli ve tecrübeli arkadaşlar mevcut, onlar sana gereken bilgiyi verecektir ve forumu araştır aradığın bilgileri bulman muhtemeldir.

Yeni Üye
    Alıntı Askinnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Finasterid etken maddeli, prostat sorunları için kullanılan Proscarı bende çok kısa bir süre kullandım. İlk kullanımda bende yan etki yaptı. Bu ilaç Vücuttaki Dth denen hormonun üretimini kısıtlıyor ve bu hormon erkeklik hormonlarından. Bu forumda çok değerli ve tecrübeli arkadaşlar mevcut, onlar sana gereken bilgiyi verecektir ve forumu araştır aradığın bilgileri bulman muhtemeldir.
    evet maalesef finasterid herkese aynı etkiyi göstermiyor. aslında benim beklentilerim saç çıkışı da olabileceği yönündeydi belki de olabilirdi hakkını yemeyelim şimdi. belki de yukarıda belirttiğim maddeleri kullandığım kalınlaşmayı bekleyen tüyleri canlandıramadım... ben memnunum fakat bu tür hormonel dengelerle oynayan maddeler muhakak bir iz bırakıyordur farketsekte farketmesekte. müsait olduğum zaman bir bu konuyla ilgili gerekli tahlilleri yaptıracağım, az bir süre değil 8 ay. biraz daha kullanıp saç çıkışı sağlamayı bekleyeceğim artık. olmazsa da dediğim gibi bunu bırakıp askerden sonra kazıtılmış kafaya losyonel tedavileri deneyeceğim. ben bu siteden çok ümitliyim, sitedeki tedaviler resmen içimi aydınlatıyor tedaviye geç basladım ama çokta geç değil amacım zaten sırma saçlara sahip olmakta değil. dışardan bakıldığında kel yada bariz seyrek gözükmeyelim yeter. tek beklentim bu.

fakat tedavi bolluğu uygun tedavi seçmeyi zorlaştırıyor. hala karar veremedim, şu minoxilden emin olsam, -kullanırken bile yarıyolda bırakıyor diyenler var- , direk başlayacağım çünkü saç çıkışı yaptığı bir gerçek fakat sonrası önemli, yani bir süreden sonra pasif hale geçip, çıkardıklarını da kalıcı halde dökmesi tek endişem... uzun süreli kullanan mutlaka saygıdeğer üyelerimiz vardır en azından yaşadıkları süreci ve tecrübelerini kısa bir şekilde anlatmalarını rica ediyorum...

Ben bu siteye güveniyorum, buradaki arkadaşlar gerçekten bilgi ve tecrübe sahibi. Doktorları gücendirmek istemem ama onlara güvenmiyorum, bu ilaç piyasasına güvenmiyorum. Saç konusunda tek başımıza olduğumuzu söyleyebilirim hatta bir çok hastalıkta.
    finasteride de güvenmiyorum minoxile de güvenmiyorum. Bu tip ürünler joker gibi herkese tavsiye ediliyor ama gerçekten uzun süre etkili olsa sence hemen tavsiye edilir mi? Bu lanet olası kapital ilaç şirketleri gerçekten uzun süre işe yarayan ilaç bulsalar bile etken maddesini bozar öyle piyasaya sürerler. Ama benim her zaman umudum var. Bu saç problemini kendimde görmeye başladığım zaman şok yaşamıştım. 38 yaşıma kadar hiç bir şey yok ve birden saçlar sıkıntı çıkarmaya başladı.
    Ve kimse gerçekten net bir şey söyleyemiyor yani sebepleri hakkında sadece şudur budur diye . Çünkü gerçekten söyleyemezler bilinmiyor ki( yani net olarak budur denemiyor sebeplerinin belirlenmesi çok sıkıntılı). Bu saç ve saç derisi problemlerinin sebepleri o kadar komplike ki şu sebepten diyorsun başka bir sebep çıkıyor. Dht yapiyor diyorsun Dht avına çıkıyorsun ama başka bir avcı var saçları avlayan. Ve av sürecinde kim bilir kaç yardımcısı var. Vücudun bazı insanlarda saçlara erken veda etme isteği bazı insanlarda ise zamanlanmış gibi zamanı gelince sorun çıkartması yada
    yine bazı insanlarda sinsi bir şekilde sessizce saçlara elveda denmesi, bir anda gelen şok dökülmeler ardından kellik, seyrelmeler,
    gerçekten uzaya bile çıkan şu insanoğlu aslında basit olan bu sorunu çözememesi yada çözmemesi çok üzücü ve sinir bozucu,
    çözüm her zaman vardır, etken maddeler var, burada miracle hocanın hakkını kimse ödeyemez Adam Resmen Cennetlik
    şaka değil ciddi olarak bu işe kendini adamış. Ve bir çok arkadaş var burada son derece bilgili ve tecrübeli
    Bu site artık benim netteki evim gibi olmaya başladı.
    Bu tedavi bolluğu aslında bir avantaj. Kendi çözümünü üretmek için bol bol okumalı ve yavaştan başlamalısın, Bende başlayalı fazla olmadı.
    20 sene sonra 2. kez saçları kazıtacağım ve böylece saçların gerçek durumunu daha iyi analiz edeceğim.
    Saç bakımı cilt bakımı gibi diş bakımı gibi bir şey olması insanların hayatında,
    Saçların bir avrosu var o avroyu yakalayana kadar uğraşacağız ve istikrarlı daha az yorucu en az yan etkili çözümlere doğru ilerleyeceğiz.
    Ben minoxili kullanmadım ama kullanmış kadar oldum. Bence minoxili her gün kullanmak yerine takviye olarak kullanmak daha mantıklı.
    Durumu gerçekten kötü olanlar için ise minoxil kullanımını asla yadırgamam.
    Hastalık yok hasta var mantığı ile kendi çözümlerimizi burada üreteceğiz inşallah.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı rescueme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet maalesef finasterid herkese aynı etkiyi göstermiyor. aslında benim beklentilerim saç çıkışı da olabileceği yönündeydi belki de olabilirdi hakkını yemeyelim şimdi. belki de yukarıda belirttiğim maddeleri kullandığım kalınlaşmayı bekleyen tüyleri canlandıramadım... ben memnunum fakat bu tür hormonel dengelerle oynayan maddeler muhakak bir iz bırakıyordur farketsekte farketmesekte. müsait olduğum zaman bir bu konuyla ilgili gerekli tahlilleri yaptıracağım, az bir süre değil 8 ay. biraz daha kullanıp saç çıkışı sağlamayı bekleyeceğim artık. olmazsa da dediğim gibi bunu bırakıp askerden sonra kazıtılmış kafaya losyonel tedavileri deneyeceğim. ben bu siteden çok ümitliyim, sitedeki tedaviler resmen içimi aydınlatıyor tedaviye geç basladım ama çokta geç değil amacım zaten sırma saçlara sahip olmakta değil. dışardan bakıldığında kel yada bariz seyrek gözükmeyelim yeter. tek beklentim bu.

fakat tedavi bolluğu uygun tedavi seçmeyi zorlaştırıyor. hala karar veremedim, şu minoxilden emin olsam, -kullanırken bile yarıyolda bırakıyor diyenler var- , direk başlayacağım çünkü saç çıkışı yaptığı bir gerçek fakat sonrası önemli, yani bir süreden sonra pasif hale geçip, çıkardıklarını da kalıcı halde dökmesi tek endişem... uzun süreli kullanan mutlaka saygıdeğer üyelerimiz vardır en azından yaşadıkları süreci ve tecrübelerini kısa bir şekilde anlatmalarını rica ediyorum...
    Minoxili tedavinize ekleyin. Icerisindeki ppg birçok kiside deri sorunu yapabiliyor. Foam alarak kullanabilirsiniz. Ben bioxinin kullaniyorum. Cok memnunum, başlangıçta biraz bas agrisi yapti ama alıştım sonra. Minoxil forte bende deriyi kurutmustu. Dokulme mevzusuna gelince: sac cikartan her etken cansiz saci dökerek ise başlar. Biyoyararlanim arttikca vucut daha kaliteli meyve uretmek ister.

Yeni Üye
    Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxili tedavinize ekleyin. Icerisindeki ppg birçok kiside deri sorunu yapabiliyor. Foam alarak kullanabilirsiniz. Ben bioxinin kullaniyorum. Cok memnunum, başlangıçta biraz bas agrisi yapti ama alıştım sonra. Minoxil forte bende deriyi kurutmustu. Dokulme mevzusuna gelince: sac cikartan her etken cansiz saci dökerek ise başlar. Biyoyararlanim arttikca vucut daha kaliteli meyve uretmek ister.
    ne zamandir kullaniyorsunuz hocam?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke finasteridin tek yan etkisi cinsellik mevzusu olsa...
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı rescueme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne zamandir kullaniyorsunuz hocam?
    Kirkland ve bioxininden memnun kaldim. Uzun zamandir kullaniyorum. Ama minoxidil etkenin yanina guvenli baska etkenleri de eklemelisin. Cell iyidir, kremleri kullanabilirsin. Caylar ve bagirsak karaciger dostu beslenmeyle desteklenmeli.