Sayfa 3/3 İlkİlk 123
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: Yaşadığım saç dökülmesini önleyecek tedavi hk.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayın da arkadaşa bütün etken komb. tedavi yöntemleri uygulattınız da biz mi haberdar değiliz ? forumda sürekli tedaviden kaçış başlamış vaziyette millet 1 ay etken masaj kullanıyor yok efendim saçını dökmüş de sırma saçlı olamamış yahu insanlar ne zamandan beri bu kadar sabırsız olmuş eski konulara bakın insanlar dişiyle tırnağıyla kazıyarak sonuç almaya çalışmışlar gidip kendileri losyon hazırlamışlar losyon olarak siz daha etken geçtim tedavi yöntemi bile uygulamadıysanız ve gidip ekim yaptırmayı düşünüyorsanız sabrınızı sorgularım bu gözler bu forumda 60-70 yaşındaki nw7 adamın kafasında saç çıkışı gördü siz neye dayanarak arkadaşa yaş da ilerlemiş kurtarılmaz ekim yaptırın demeyi izah ediyorsunuz şu koca forumun kurucusu bile sizin bu tavrınıza isyan etmiş vaziyetteyse diyecek söz kalmadı, bu yüzden bütün forumun ağırlığını 9-10 kişi çekiyor bu yüzden yerimizde sayıyoruz herkes hazır bilgiye konmaya başladı insanlar önceki konuları okumadan burada daha önce sayfalarca nitelikli bilgi paylaşımı yapılmış konuları tekrar tekrar açmakta bu da benim argümanıma kanıt niteliğinde, kırdığım olduysa affola lakin bu gidişle ilerleme zor herkes araştırmada bulunup destek ve bilgi ağı genişletilmeli
    Ben minumum 6 ay Maksimum 1-2 sene süre tanıdım kendime tedavi konusunda ve saçlarım beni tatmin eder seviyeye geldiği takdirde de yan etkisi en az olan ama sürekli tedavilerle bu bakımı devamlı yapmayı planlıyorum. Sakal çıkarmıyoruz sonuçta burada. 38 yaşıma kadar sıkıntı çıkarmayan saçlarım artık ciddi sinyaller vermeye başladı.
    Burada erken yaşlarda bu sorunla yüzleşen arkadaşlar var ve bu sorunla yüzleşmek hiç kolay değil. Çok şükür ki tedaviler var ve evet disiplin süreklilik şart, ben bir aya yaklaşan bir süre de de olsa bunu anlamaya başladım.
    Miracle losyonu kullanıyorum ve bilmiyorum psikolojik midir nedir belki çok erken ama minyatürleşen saçlar sanki hafiften tebessüm etmeye başladı gibi.
    Ciddi gözle görülür olumlu olumsuz sonuçlar olursa paylaşacağım.
    ama tam olarak tedavi tam oluşturamadığım için beklemedeyim.

Yeni Üye
    Forumda,
    Konuyu açmam ile beraber herkez tecrübesi doğrultusunda bilgisini paylaşmaya çalıştı, özellikle forum üyesi arkadaşlar pm yardımı ile bana tecrübe ve önerilerini iletti, sorularımı yanıtladılar,çok yardımcı oldular... çok teşekkür ederim.
    Kendi kafamda oluşan ilk opsiyon topikal losyon/solüsyon kullanrak ilaç tedavisi ile uygulama yaparak tedavi ile bir sonuç elde edip/edemeyeceğimi görmek. Buna sebep ise saç ekimi uygulaması ilaçla tedaviye göre daha ciddi bir yatırım olarak gözükmekte ve saç ekimi uygulamasından sonra ise tavsiye edilen özenli bakım-ilaç uygulamaları yapmama şansınızın olmaması. Yani şu ana kadar kafamda oluşan şudur saç ekimi daha ciddi olarak verilmesi gereken bir karar olarak gözükmekte. Mesajlardan anladığım kadarı ile ilk önce ilaç tedavisi denenmesi ve bu tedaviden memnun kalınmaması durumunda ise bunun daha sonra yapılacak bir saç ekimi uygulamasına bir engel teşkil etmediğidir. Yanlış/Eksik algıladıysam lütfen beni uyarırsanız sevinirim.

Biraz daha araştırma yaptıktan sonra tedavi opsiyonalrımı değerlendirip, uygulayabileceğime inandığım olana sizlere bilgi vererek başlayacağım.

Tşk

Saç ekimi öyle yüzde yüz güvenle yapılan bir şey değil. Riskleri azımsanmayacak derecede. Yapan kişi çok önemli. En son ama en son düşünülmesi gereken şey saç ekimi bence.

Yeni Üye
    Hocam
    Tedavi olarak neye karar verdiniz, kaç gün oldu ve bir hareketlenme var mı?

İnşallah tedaviniz olumlu sonuçlanır bence tedavilerle şakak bölgesinde de olumlu sonuçlar alabilirsiniz nice örnekleri var bunun gerek bu sitede gerekse yabancı forumlarda.

Yeni Üye
    Alıntı rescueme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam
    Tedavi olarak neye karar verdiniz, kaç gün oldu ve bir hareketlenme var mı?
    Hocam,

İlk başta sabahları köpük minoxidil akşamları cell losyon ile başladım. Fakat minox etken maddesinin net etkisinin sürdürebilirlik açısından çok tartışmalı olduğunu öğrenince minox kullanmaktan vazgeçtim. Bu süreç içinde arkadaş çevremden istanbul da bir tabip e saç ekimi yaptırmış bir kişi ile tanıştım.

Sorunuza gelince, tedaviye cell losyon ve fırsatım olduğunca haftasonları kil maskesi içine duta karışımını tamamen kel şakak bölgelerine uygulayacağım.
    Tedaviye başlayalı daha 1 haftayı yenice geçti. Konuşmak için daha erken. 1 ayı geçince sonuçları paylaşacağım.
    Akşamları cell losyon + sebamed anti hair loss tipi şampuan ve kil maskesi denemesi ile devam edicem.

Bu arada saç ekimine olan ilgim daha da arttı. Çünkü saç ekimi ile günlük bakım yapmadan dökülmeyecek saç kökleri sağlanabiliyorsa, bu da bir avantaj bence.

Syg

Yeni Üye
    Alıntı muraxer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah tedaviniz olumlu sonuçlanır bence tedavilerle şakak bölgesinde de olumlu sonuçlar alabilirsiniz nice örnekleri var bunun gerek bu sitede gerekse yabancı forumlarda.
    İnşallah hocam,
    Günümüzde estetik olmak da büyük bir kaygı ki; bayanların makyaj/boya kimyasallarına ne kadar para harcadığını görüyorsunuz.
    Bu konuyu araştırdıkça beni korkutan; bu kimyasalarla etkin bir başarım kazansak bile, uyuşturucu gibi bağımlı hale sokmalarıdır.

İnşallah bu vbenzeri şikayet/kaygıları olanlara Cenab-ı Allah tez vakitte şifalarını nasip etsin.

Syg

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayanların yüzüne sürdüğü milyon tane şey gereksiz etken madde belli aslında daha işin kimyasını çözmeden otu boku sürüp genç yaşta mahvediyorlar hem yüzlerini hem saçlarını. Neyse konuya gelirsek saç ekimi keşke denildiği kadar garanti olsa yakın arkadaşlarımdan birisi sadece şakak ekimi yaptırdı 2 sene geçti ekilenlerin çoğu gitti ve ekildiği çok belli oluyor. Tedavi denilen şey sürdürülebilir hatta bir yaşam tarzı haline gelmeli. Ben bu forumla karşılaşana kadar yolo yaşıyan bir adamdım. Beslenmeymiş tedaviymiş felan umrumda olmazdı. Biz bi konu açtık nasıl sağlıklı olunur diş bakımı nasıl olur cilt bakımı için saç beyazlığı için karaciğer detoksu için neler yapılır bunları konuştuk. Keza ben dahil bu forumu benimseyen burda vakit geçiren kim varsa çoğu kendine bi yaşam tarzı benimsemiştir ve çoğu da yaşından daha genç daha sağlıklı duruyordur ben dahil. Burda 1 saç teli için neleri paylaştık ettik Ekim gibi sonucu belli olmayan bir şey için onlarca saç telini feda etmek ne kadar mantıklıdır bilemiyorum. Bu işe girişecek olanlar sil baştan hayatına bir yön vermeli disiplinli kararlı bir şekilde.

Yeni Üye
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayanların yüzüne sürdüğü milyon tane şey gereksiz etken madde belli aslında daha işin kimyasını çözmeden otu boku sürüp genç yaşta mahvediyorlar hem yüzlerini hem saçlarını. Neyse konuya gelirsek saç ekimi keşke denildiği kadar garanti olsa yakın arkadaşlarımdan birisi sadece şakak ekimi yaptırdı 2 sene geçti ekilenlerin çoğu gitti ve ekildiği çok belli oluyor. Tedavi denilen şey sürdürülebilir hatta bir yaşam tarzı haline gelmeli. Ben bu forumla karşılaşana kadar yolo yaşıyan bir adamdım. Beslenmeymiş tedaviymiş felan umrumda olmazdı. Biz bi konu açtık nasıl sağlıklı olunur diş bakımı nasıl olur cilt bakımı için saç beyazlığı için karaciğer detoksu için neler yapılır bunları konuştuk. Keza ben dahil bu forumu benimseyen burda vakit geçiren kim varsa çoğu kendine bi yaşam tarzı benimsemiştir ve çoğu da yaşından daha genç daha sağlıklı duruyordur ben dahil. Burda 1 saç teli için neleri paylaştık ettik Ekim gibi sonucu belli olmayan bir şey için onlarca saç telini feda etmek ne kadar mantıklıdır bilemiyorum. Bu işe girişecek olanlar sil baştan hayatına bir yön vermeli disiplinli kararlı bir şekilde.
    , merhabalar, bende uzun süredir bu forumu takip ediyorum, paylaşılan herşey çok değerli, yakında ben de hikayemi yazıcam saçlarım dökülmekte fakat o konuya gelmeden dikkatimi çeken bu yazıya yanıt vermek istedim.. 28 yaşındayım ve bu siteyi takip ettiğimden beri hayatımda nedense birçok şeyi düzene koymaya başladım, herhalde insanların sağlıkla ilgili birçok konuda vurgu yapmadı ben de bir bilinç altı oluşturdu, yeşil çay içmeye, çayı kahveyi şekersiz içmeye, ekmeği ve gereksiz gıdaları tüketmemeye falan gayret ediyorum, mesela Miracle hocamızın sakalları kestikten sonra soğuk suyla yüzümü yıkıyorum demesi aklımda kalmıştı onu da yapıyorum ve asıl konu olan saçımla ilgili yaklaşık 1 aydır sebamed anti hair loss ve haftada 2 gün konazol kullanıyorum, saçlarımın dökülmesi biraz azaldı yağlanmayla beraber, saçlarımı daha iyi hissediyorum.. uzun oldu biraz ama kısaca teşekkür etmek istiyorum herkese değerli bilgiler ve herşey için

Sayfa 3/3 İlkİlk 123