6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Yardımlarınıza ihtiyacım var.. uzun ama lütfen okuyun.

Yeni Üye

Yardımlarınıza ihtiyacım var.. uzun ama lütfen okuyun.

26 yaşında bir bayanım . Lise dönemimde saç dökülmelerim başladı. Önce tepe ve ıslaklarda seyretmeler oldu. Sonra da genelinde saçlar baya bir azaldı.

Lisede dökülmem artınca doktora gittim. Ferritin düşük dedi. En az 70 olması gerekiyormuş. Demir ilacı verdi ve yanına %2 ilk minoxil verdi. Saçlarım iyiye gidiyordu. Fakat sonra tekrar dökülmeler başladı.

Saç diplerim sürekli acıyordu. Bir eczaneye gittim saç köklerimin nefes almadığını söyledi Vichy seboroik dermatit için olan yeşil renk şampuanını verdi. Şampuan iyi geldi, acımalar azaldı ve saçlarım dolgunlaştı

Fakat sonra tekrar dökülmeler oldu bu sefer çok araştırarak ve epey de muayene ücreti ödeyerek ünlü bir doktora gittim Yaklaşık 2 yıl doktor kontrolünde planlı bir şekilde tedavi gördüm . Ancak doktor sürekli farklı şeyler söyledi . Mesela ilk gittiğimde erkek tipi dökülme diyerek minox ve panplus tablet verdi.

Daha sonra yoğun dökülme sürecim olduğunda bir iğne yazdınher hafta kortizon içerikli bir iğne oldum bu iğne başlarda baya iyi etki etse de tekrar yoğun dökülme başladı

Sonra sebo dermatit için bir losyon verdi . Bir ara advantan s çözelti verdi. Bir ara mantar İçin olan momecon losyon verdi.

En iyi etkiyi haftada 1 gün minoxil 1 gün momecon 1 advantan s olan süreçte aldım . Saç dökülmem çok azalmıştı fakat yeni saçlar çıkmıyordu . Doktor da problemin dökülme değil saç çıkmaması olduğunu söylüyordu . Bu arada oral olarak Çinko ve yarım proscar da kullanıyordum. ( çinko ve Demir aynı anda olmazmış doktor dedi)

Gelgelelim son bir kaç aya. Dökülmem çok arttı ve prp ve mezo denemek istedim. Ve bir sürü para döktüm sonuç sıfır. Dökülmem hala çok fazla. Ve artık maddi olarak zor durumda olduğum için daha önceki doktoruma da gidemiyorum.

Bu forumu okuduğumda önceki testlerimi açtım ve bende d vitamini eksikliği olduğunu , bunu epeydir gözden kaçırdığımı fark ettim + Ferritin son testte yine 70in altında + hormonal kısımları anlayamadım ama yeni test yaptırıp buraya sonuçları yazacağım

Ayrıca ne kadar doğru bilmiyorum ama forumda sinüzitin de dökülmeye sebep olduğu yazılıydı burnumda kemik eğriliği ve sinüzit var bir taraf sürekli komple tıkalı .

Şunu da özellikle belirtmek isterim : regl haftalarımda saç dökülmem çok artıyor. Normalde östrojen arttığı için azalması lazım ama bende tam tersi. Bunu çok önceden doktora sorduğumda bağışıklık sistemimin zayıf olduğunu ve otoümmin sistemin devreye girerek stres ve bağışıklık düştüğünde saç döktüğünü söylemişti. Ayrıca bir sefer sırtımla alakalı ameliyat olmuştum ve ameliyat sonrası saçlarım aşırı dökülmüştü . Doktor ameliyat olduğumu bilmediği halde ameliyat veya hastalık vs bağışıklık düşüren birşey varmı diye sormuştu.

Şimdi miraclenin hazırladığı cell ‘i kullanmak istiyorum. Hiçbir doktora da güvenmiyorum . Tedavim açısından neler iyi gelir ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum . Lütfen kadın vücudu açısından değerlendirin kullanmam gerekenleri. Şu an her gün %5 minox , oral olarak yarım proscar ve d vitamini içeren bir multi vitamin kullanıyorum buna yeni başladım

Psikolojim çok kötü lütfen yardım edin . Miracle hocam lütfen cell temini konusunda yardım eder misin? Özelden mesaj atmıştım cevap alamadım

Alıntı Mutsuz:( Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    26 yaşında bir bayanım . Lise dönemimde saç dökülmelerim başladı. Önce tepe ve ıslaklarda seyretmeler oldu. Sonra da genelinde saçlar baya bir azaldı.

Lisede dökülmem artınca doktora gittim. Ferritin düşük dedi. En az 70 olması gerekiyormuş. Demir ilacı verdi ve yanına %2 ilk minoxil verdi. Saçlarım iyiye gidiyordu. Fakat sonra tekrar dökülmeler başladı.

Saç diplerim sürekli acıyordu. Bir eczaneye gittim saç köklerimin nefes almadığını söyledi Vichy seboroik dermatit için olan yeşil renk şampuanını verdi. Şampuan iyi geldi, acımalar azaldı ve saçlarım dolgunlaştı

Fakat sonra tekrar dökülmeler oldu bu sefer çok araştırarak ve epey de muayene ücreti ödeyerek ünlü bir doktora gittim Yaklaşık 2 yıl doktor kontrolünde planlı bir şekilde tedavi gördüm . Ancak doktor sürekli farklı şeyler söyledi . Mesela ilk gittiğimde erkek tipi dökülme diyerek minox ve panplus tablet verdi.

Daha sonra yoğun dökülme sürecim olduğunda bir iğne yazdınher hafta kortizon içerikli bir iğne oldum bu iğne başlarda baya iyi etki etse de tekrar yoğun dökülme başladı

Sonra sebo dermatit için bir losyon verdi . Bir ara advantan s çözelti verdi. Bir ara mantar İçin olan momecon losyon verdi.

En iyi etkiyi haftada 1 gün minoxil 1 gün momecon 1 advantan s olan süreçte aldım . Saç dökülmem çok azalmıştı fakat yeni saçlar çıkmıyordu . Doktor da problemin dökülme değil saç çıkmaması olduğunu söylüyordu . Bu arada oral olarak Çinko ve yarım proscar da kullanıyordum. ( çinko ve Demir aynı anda olmazmış doktor dedi)

Gelgelelim son bir kaç aya. Dökülmem çok arttı ve prp ve mezo denemek istedim. Ve bir sürü para döktüm sonuç sıfır. Dökülmem hala çok fazla. Ve artık maddi olarak zor durumda olduğum için daha önceki doktoruma da gidemiyorum.

Bu forumu okuduğumda önceki testlerimi açtım ve bende d vitamini eksikliği olduğunu , bunu epeydir gözden kaçırdığımı fark ettim + Ferritin son testte yine 70in altında + hormonal kısımları anlayamadım ama yeni test yaptırıp buraya sonuçları yazacağım

Ayrıca ne kadar doğru bilmiyorum ama forumda sinüzitin de dökülmeye sebep olduğu yazılıydı burnumda kemik eğriliği ve sinüzit var bir taraf sürekli komple tıkalı .

Şunu da özellikle belirtmek isterim : regl haftalarımda saç dökülmem çok artıyor. Normalde östrojen arttığı için azalması lazım ama bende tam tersi. Bunu çok önceden doktora sorduğumda bağışıklık sistemimin zayıf olduğunu ve otoümmin sistemin devreye girerek stres ve bağışıklık düştüğünde saç döktüğünü söylemişti. Ayrıca bir sefer sırtımla alakalı ameliyat olmuştum ve ameliyat sonrası saçlarım aşırı dökülmüştü . Doktor ameliyat olduğumu bilmediği halde ameliyat veya hastalık vs bağışıklık düşüren birşey varmı diye sormuştu.

Şimdi miraclenin hazırladığı cell ‘i kullanmak istiyorum. Hiçbir doktora da güvenmiyorum . Tedavim açısından neler iyi gelir ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum . Lütfen kadın vücudu açısından değerlendirin kullanmam gerekenleri. Şu an her gün %5 minox , oral olarak yarım proscar ve d vitamini içeren bir multi vitamin kullanıyorum buna yeni başladım

Psikolojim çok kötü lütfen yardım edin . Miracle hocam lütfen cell temini konusunda yardım eder misin? Özelden mesaj atmıştım cevap alamadım
    Ulaşmamış mesaj tekrar atabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Tekrar yolladım

Sizin proscar kullanmanızın size hiçbir yararı olmayacağını hatta zararı olacağı görüşündeyim. Ayrıca D vitamini saç dökülmesinde ilk bakılması gereken yer ve ilk tedavide kullanılması gereken D vitamini. Çinkodan bile önce. Test sonuçlarınızı paylaşırsanız daha iyi olur ama D vitamininin 60-70 civarında olması gerekiyor.

Cell ve miracle losyonla da saç çıkışını sağlıyabilirsiniz. Ayrıca D vitamini olarakta Devit-3 ten başka bir ilaç kullanmayın eksikliğiniz ne ise o şekilde kullanın genelde 1 tüp 15 günde bir kullanım yeterli oluyor.

Sağlıklı beslenme sağlıklı uyku ve spor da çok önemli etkenler. Ayrıca kafa mantar içinde konazol. benim tavsiyem ve rutin haline getirmeniz gerekenler

Günlük topikal (Miracle beye danışınız)
    D vitaminini arttırma ve dengeleme Devit-3
    Mantar ve enfeksiyon için haftada 2 kez konazol medikal şampuan
    Normal şampuan olarak dalin bebek şampuanı (Daha sağlıklı bir şampuan bulabilirseniz onu kullanın)
    Günlük biotin (Ben Hp biotin 10 mg 100 lük olanı tercih ediyorum)

Bol bol egzersiz + kırmızı et + şeker ve ekmekten uzak bir hayat + mümkün olduğunca güneşe çıkın saat 10 ile 14 arası
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Yeni Üye
    Test yaptırdım ferritin ve d vitamini düşük çıktı bir de FSH yüksek çıktı östrojen aralıkta ama ortalamanın biraz altında acaba östrojen arttırıcı bir ilaç kullanmalı mıyım fsh yüksekliği saçı etkileyen birşey mi? Önerileriniz nelerdir?

Demir ve d vitamini için ilaç kullanıyorum (yeni başladım )

Yeni Üye
    Merhaba aradan birkaç ay geçti saç dökülmem çok azaldı duşta birkaç tel tararken birkaç tel. Ancak yeni çıkışlar göremiyorum . Yine de eskiye göre memnunum. D vitamini , biotin, günde bir panplus kullanıyorum . Topikal olarak bir düzen oturtamadım hemen hemen haftada 2 minox 2 momekon diğer her zamanda da cell losyon kullanıyorum . Duştan bir iki saat önce ketoral krem sürüyorum haftada bir ketoral şampuan İle yıkıyorum diğer zamanlarda tresan ısırgan otlu şamp kullanıyorum . Çok kaşıntım olduğunda seboderm şampuan kullanıp birkaç gün minox kullanmıyorum sakinleşene kadar. Bir de iki günde bir çeyrek proscar. Durum güncellemesi yapmak istedim . Cell Temin edicem ama miracleye ulaşamıyorum

Bu Konudaki Etiketler