Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
23 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Farklı Bir Saç Hikayesi ( Tedavi Düzenli Paylaşılacak )

Konunun tedavi şekli saç sayısı ölçüm tartım ile ilgisi yok ozan35 daha hoşgörülü olabiliriz kimseyi ilk konusunda gücendirmeye hakkımız yok daha seçkin kibar bir dil kullanabiliriz (artniyet yoksa karşıda) son olarak tekrar söyleyeyim mevcut görüntü iyi diye sorun yok sayılamaz öncesi ile çok büyük farklar olabilir ve bunun ergenlik geçiş şekillenmesi mi yoksa aga başlangıcı mı olduğunun anlaşılması herkesin büyük bir sabır ve olgunlukla gözlemleyeceği bir durum değildir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu saçın %65 fazla halini cidden çok merak ediyorum düzleştirici yüzünden saçların yıpranmış o kadar. Allahtan belanızı aramayın ya durduk yere finaslar minoxlar olmayan derdinize dert eklemeyin. Yani şunu kullan şöyle saç çıkar diyecek bi durum yok ortada. Senin sorunun kadınların çoğunda var mesela erken yaşta düzleştirici kullana kullana saçlarını yıpratıyorlar kaybediyorlar vs. Hani saç çıkışı istiyorum illa dersen minox var ama ölsem şu saça minox sürmem.

Öncelikle yanlış anladıysam kusura bakma Ozan.Ben aşırı sosyal bir insanim sürekli gezen , çalışan bir insanım.Takıntı dediğin kısım o depresyon kısmı bundan 4 5 sene öncesiydi hatta orayada yazdım alıştım diye.

Neyse benim tek amacım sadece sıklaştırmaktı.Neden böyle tepki gördüm anlayamadım.Hayır o kazıtılmış saçta saçlar inanılmaz sıkta benmi görmüyorum.

Konuyu açtığıma bu forumu yıllardır takip eden birisi olarak hayal kırıklığına uğrayarak pişman oldum.Böyle tedavilere illaki saçlar gittikten sonramı başlanmalı ki kazıtılmış halinde saçların çok sık olmadığı ortada.

Neyse Herkese Kolay Gelsin

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu saçın %65 fazla halini cidden çok merak ediyorum düzleştirici yüzünden saçların yıpranmış o kadar. Allahtan belanızı aramayın ya durduk yere finaslar minoxlar olmayan derdinize dert eklemeyin. Yani şunu kullan şöyle saç çıkar diyecek bi durum yok ortada. Senin sorunun kadınların çoğunda var mesela erken yaşta düzleştirici kullana kullana saçlarını yıpratıyorlar kaybediyorlar vs. Hani saç çıkışı istiyorum illa dersen minox var ama ölsem şu saça minox sürmem.
    Hocam öncelikle yorumunuz için tesekkür ederim.Özellikle 3 numarayken aşırı belli oluyor seyreklik.Benim zaten amacım o 3 numarayken seyrekliği kapatmaktı.Neyseya saolun yinede.

Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdığınıza istinaden söyledim ''Tabi hayatım boyunca dökülme yaşamadığım için vede genetik dökülmemde olmaması dolayısıyla garip geldi bu durum adeta depresyona girdim ve bi 1 senede o depresyonla baya kaybettim.''

Ortada saçınızla ilgili tedavi edilecek bir şey yok mevcut saçı sorun ediyorsanız bu bir takıntıdır sorunu yanlış yerde arıyorsunuz. Forumun her şeyini okumuşsunuz madem genetik olmayan dökülmeye finasterid kullanmaktaki mantığı açıklar mısınız? Bu takıntıyla gelen evham sonucu yapılan bir hareket işte sorun bu burada tatlı tatlı konuşadabilirim ama yalnızca sizi kandırırım ve sizin hoşunuza gideri bu kadar basit. Neyse ben sizin için kaba miracle için sinirli olabilirim. Siz topikallere para harcayın hatta minox-cell uyarıcılarda kullanın saçlarınızın faz sürecini değiştirin şok dökülmelerle takıntınızı dahada ileri aşamaya taşıyabilirsiniz.
    Sevgili Ozan 3 numaraylen aşırı seyreklik belli oluyor.Benimde amacım 3 numaraylende sık olabilecekmi onu denemekti.Yoksa o senin mesajda belirttiğin depresyon 4 5 sene oneceydi.Onun üzerine zaten hiç takmadan bu kadar sene devam ettim.Şimdi ise başarıları gördükce acaba bi ihtimal o eski saclara donebilirmiyim dedim ve bu sebeplede konu açtım.Olay aslında bu kadar basitti.

Yinede ilgin , alakan için çok teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Adam yıllarca finasterid kullanmış tedavi görmüş saçları ile yazıyor sizde kalkmış bir şey yok sağlam saç bir şey kullanmayın diyorsunuz bence sizde www.göztedavi.com sitesini bir ziyaret edin... Arkadaşım seninde saçın kısayken öyle sağlıklı bir saç gibi sık sağlam görünmüyor oral finas dışında ki çözümlere yoğunlaş derim.

SaçımınDoktoru Üyesi Eleanor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Greft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam yıllarca finasterid kullanmış tedavi görmüş saçları ile yazıyor sizde kalkmış bir şey yok sağlam saç bir şey kullanmayın diyorsunuz bence sizde www.göztedavi.com sitesini bir ziyaret edin... Arkadaşım seninde saçın kısayken öyle sağlıklı bir saç gibi sık sağlam görünmüyor oral finas dışında ki çözümlere yoğunlaş derim.
    Kesinlikle katılıyorum, beni gören senin bişeyin yok diyor ama 8 yıldır ne cektiğimi ben biliyorum��
    Avodart 1tablet ( 4günde 1)
    Kırkland foam (düzensiz )

Alıntı Greft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben zaten farkındayim her şeyin saçlarım 3 numarayken çok seyrek.Hocam ben bide bu tedaviye Cell eklemeyi düşünüyorum.

Bana bide bu kadar takma demişler tam tersi hiç takmiyorum.Beni birazda kardeşim zorladı abi dedi tamam sacların iyide 3 numarayken resmen aşırı seyrekli oluyon biraz takta yaşın geçmeden bi çare bul dedi.Bende bayadıÅ• başarıları görünce kazıttım sacları.Zaten sakalla yakistigi için 1 sene böyle gezerim

Tabiki inşallah istediğim sonucu alırım Allah izin verirse.

Selam dostlarım,

Konuyu açan arkadaşımız ne yazık ki kötü bir dönemden geçmiş ve saçlarıyla ilgili bizden tavsiye istiyor. Bu durumda yapmamız gereken onu psikoloji sitesine konu açmak için yönlendirmek değil, saçına önem veren herkesin yapması gerektiği gibi erken önlem almasını tavsiye etmektir. Sana bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum dostum. Saç psikoloji yönünden insanı ne kadar etkilesede; saç her şey değildir. Önemli olan sağlıktır sağlık. Finasterid,dutasteride v.b ilaçlara yönelen insanları anlayamıyorum?!
    Saçın için erken bir tedaviye hemen başla. Şuanda durum vahim değil. Forumda ki bir çok kişiden daha gür saçların var. Bence saçlarında hiç bir sorun YOK.
    Tedavi için sana önerebileceklerim:
    Sabit bir şampuanda kal. Boş zamanlarında bol bol yeşil çay iç. Saçın için güzel bir tablet bul(biotin,xpecia gibi) Boş zamanlarında saç masajı yap. Saçınla çok fazla uğraşma.
    ve en önemlisi psikoloji; kesinlikle saçını kafana takma. Psikoloji bu yukarda yazdıklarımdan en önemlisi.
    Ayrıca forumda bulunan kami diye bir kullanıcı vardı. Bana bağışıklık sisteminin öneminden bahsetmişti, ilk başlarda pek katılmamamıştım ancak düzgün beslenmede önemli.
    Beslenmene dikkat et, turşu yoğurt v.b tüket.
    Bir hytex ata sözü der ki;
    " %5 minoxil and go to home. "

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hytex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam dostlarım,

Konuyu açan arkadaşımız ne yazık ki kötü bir dönemden geçmiş ve saçlarıyla ilgili bizden tavsiye istiyor. Bu durumda yapmamız gereken onu psikoloji sitesine konu açmak için yönlendirmek değil, saçına önem veren herkesin yapması gerektiği gibi erken önlem almasını tavsiye etmektir. Sana bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum dostum. Saç psikoloji yönünden insanı ne kadar etkilesede; saç her şey değildir. Önemli olan sağlıktır sağlık. Finasterid,dutasteride v.b ilaçlara yönelen insanları anlayamıyorum?!
    Saçın için erken bir tedaviye hemen başla. Şuanda durum vahim değil. Forumda ki bir çok kişiden daha gür saçların var. Bence saçlarında hiç bir sorun YOK.
    Tedavi için sana önerebileceklerim:
    Sabit bir şampuanda kal. Boş zamanlarında bol bol yeşil çay iç. Saçın için güzel bir tablet bul(biotin,xpecia gibi) Boş zamanlarında saç masajı yap. Saçınla çok fazla uğraşma.
    ve en önemlisi psikoloji; kesinlikle saçını kafana takma. Psikoloji bu yukarda yazdıklarımdan en önemlisi.
    Ayrıca forumda bulunan kami diye bir kullanıcı vardı. Bana bağışıklık sisteminin öneminden bahsetmişti, ilk başlarda pek katılmamamıştım ancak düzgün beslenmede önemli.
    Beslenmene dikkat et, turşu yoğurt v.b tüket.
    Sonuç olarak aşağı yukarı o öneriyi veren arkadaşla aynı şeyleri söylemişsiniz. Biz de dedik saçlarında problem yok psikoloji önemlidir sizinkisi tamamen psikolojik diye he siz biraz daha doğru üslup ile yazmışsınız orası ayrı.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon