Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Farklı Bir Saç Hikayesi ( Tedavi Düzenli Paylaşılacak )

Farklı Bir Saç Hikayesi ( Tedavi Düzenli Paylaşılacak )

Herkese Merhabalar,

Öncelikli olarak yıllardır sitenizi takip ederim.Belkide benim kadar uzun süre takip eden misafir kullanıcı yoktur Size zahmet yazacaklarımıda tamamen okursanız sevinirim

Gelelim hikayemize.Arkadaşlar farklı deme sebebim şu ben 23 yaşındayım.Yaklaşık bundan 5-6 sene önce inanılmaz sık saçlara sahipken ve genetik dökülme yokken sadece 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde hergün ıslak saça düzleştirici kullanmam sonrasında 4 ayda saçlarımın rahat bi yarısından çoğu gitti.Tabi hayatım boyunca dökülme yaşamadığım için vede genetik dökülmemde olmaması dolayısıyla garip geldi bu durum adeta depresyona girdim ve bi 1 senede o depresyonla baya kaybettim.Sonramı,

Artık alışmıştım ama birşeyler yapmak zorundaydım.Saç dökülmelerim normal seviyeleri inmişti ancak kafada genetik olmayan sebeple kendi hatam yüzümden en az %65 saçlarımı kaybetmiş olmak koyuyordu.Finansteride başladım.Tam 2 sene kullandım.Herhangi bir yan etki yaşamadım hatta şöyle sölüyüm,

Alıştıktan sonra saç dökülmemi saymaya başlamıştım hemde hergün.Bildiğiniz bi kapakla deliği kapatıyordum ve oradan sadece su geçecek şekilde ayarlamıştım.Sadece saçlar kalıyordu.İlaca başlamadan 2 hafta önce saymaya başladım ve hergün 35-40 saç dökülüyordu.İlacı tam 2 sene kullandım ve bu süreçtede hergün olmasada 2 günde 1 saydım dökülmeleri ve ilaç saçları bir hayli güçlendirdiği için 15'lere kadar düşmüştü.Saç çıkardımı inanın bilmiyorum bana aynı gelmişti.

Daha sonra ise hiçbir yan etki görmememe rağmen ilacı bıraktım.Sebebi ise evet ana yan etki olan cinsellik , jinekomasti , yorgunluk , kilo alma vs hiçbirisi yoktu ancak yüzümde sürekli yağlanmadan dolayı sanki şişiklik oluyor gibiydi bende bıraktım.Yaklaşık olarak bi 15-16 ay kullanmadım ve ilacı bıraktığımdada direk doktora gittim.Yan etki yaşamadığımı biliyordum ancak yinede gittim.Tüm Erkeklik hormonları vs kontrol ettirdim ve herşey temizdi.

Bu bıraktığım 15-16 aylık süreçte birşey değişmedi.Saçlarım yine 30-40 arası gidiyordu.Sanki hayatıma Finans hiç girip çıkmamış gibi belkide genetik dökülme olmadığındandır.Ancak bu kez farklı birşey vardı.Özellikle burada ve birçok yabancı forumda özellikle benim gibi 23 yaş gibi genç sayılabilecek bir yaşta olanların Minoxil + Finansterid ile başarılarını gördükten sonra belki bir ihtimal eski saçlarımı getiririm diye düşündüm ve plan programımı çizdim.Ne yaptım peki,

6-7 ay önce tekrar Finansa başladım.Ancak Minoxa tekrar başlamadım.Sebebi ise Finansteridin öyle hemen kullanınca işe yarayan bir ilaç olmamasıydı.Bu yüzden bi 6-7 kullanıp işe yaradıktan sonra Minoxa başlamaktı planım.Sebebi ise Minox döngülerinde karşısında daha güçlü bir şekilde durmak istememdi.Bu doğrultuda 6-7 ay oldu ve 2 gün önce başladım Minoxada.Neden Min-Dut yapmadın dersenizde Finans bende yan etki yapmadığı için Dutas ile riske girmek istemedim.Sonuçta cinsellik ve insan sağlığı önemli.Ha okuyanlara şunuda sölüyüm yan etki yapanlar kullanmasını önermiyorum.Yapsa bende kullanmam ki en ufak yüzde ödem sandım ondan sandım bıraktım.

Hikayem budur arkadaşlar fotoğraflarıda paylaşacağım.Uzun saçlıyken herkes çok sık saçların var der ancak bilmezlerki 3 numarayken aşırı seyrek saçlıyım

Üstten fotoğrafım hiç yok ancak aynayla ışığın altında üstten tutarak baktığımdada seyreklik yoktu bu dipnotu vermek isterim.Dediğim gibi tek amacım Allahın izniyle 5-6 sene önceki 3 numarayken bile çok sık olan saçlarıma kavuşmak.

Uzun Saçlı

https://i.hizliresim.com/EDOmYq.png

https://i.hizliresim.com/j6qg5j.png

Kısa Saçlı

https://i.hizliresim.com/2aO6gN.png

Kazıtmış Saçlarım

https://i.hizliresim.com/BzOaMD.png
    https://i.hizliresim.com/oVdXg7.png

Arkadaşlar her türlü desteğinize ihtiyacım var.Bu tedaviye ne eklememi önerirsiniz ve eski saçlarım gelirmi ? Gerçekten tedaviye başlamamın tek amacı o.Son olarak saçlarımı 2 günde 1 yıkamaya başladım ve bi sefer Sebamed Anti Hair Loss diğer sefer ise Konazolla yıkıyorum.

Yardımlarınızı Bekliyorum.Düzenli olarak ayda 1 paylaşacağım Allah nasip ederse.1 sene boyunca saçları uzatmayacağım tedavi için.Çünkü uzun saça çok zor olur diye düşünüyorum.

İnşallah istediğim şekilde sonuçlanır.

Dipnot: Forumun hikaye kısmında sorun var o yüzden buraya açtım.Uygun yere taşırsanız sevinirim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    saclarimda ustlerde biraz seyrelme ve sac tellerinde incelme var biotin takviyesi de alabilirsin bu sekilde kisa tutacaksan dermaroller ve minoxla cok ciddi sac cikisi yakalarsin fon vesaire duzlestirici bunlar sac tellerini cansizlastirip kusturuyor. Saclarin durumu panik yapacak asamada degil. Duzenli ve sakin sekilde tedavine devam et. Asiri takinti surekli stress hormonu salgilamana ve saclarina zarar verip doker tedavini uygula ve hayatina devam et . Belli yas gecislerinde saclar da azalma seyrelme gorulmesi normal bu sacini tedavilerle uzun yillar korursun zaten
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Konu yanlış yerde.

http://www.e-psikoloji.com/forum/

Yaşadıklarımı paylaşmak suçmu ? Ben neredeyse bu forumdaki her konuyu okudum.Neler gördüm neler.Sizin psikilojiniz çok sağlamsa burada ne işiniz var.Takmayın kel kalın.Insanlar psikolojik sıkıntılar yasamamak icin buralarda care ariyor.Üstelik ben oyle cok takan bi insan degilim.Taksam 4 sene tedavisiz durmam.Finansın bana faydasi bile olmadı 15 16 biraktım bisi değismedi.

Hocam ben zaten 4 senedir takmayı biraktım sadece ilk darbeyi yediğimde 1 sene felan çok kotü oldum 4 senedir ise aklima bile gelmiyor.Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.Sadece bu tedaviye + olarak Cell düsünuyorum siz ne dersiniz ?

Öncelikle ozan35 e katılıyorum ama saç dökülme psikolojisini anlıyabiliyorum.

Kardeşim şöyle söylüyim senin pırıl pırıl saçların var senin saçlarına 50-60 a kadar hiçbirşey olmaz 30 dan sonra çok hafif bi dökülme yaşarsın belki oda saçlarının %20-30 unu kaybedersin ve bu her insanda olur 1000 erkekten 1 inde olmaz sadece onda da genetik birtakım sorunlar vardır sakalı tüyü falan çıkmıyordur. Üzülerek söylüyorum ki boşuna finasteride kullanmışsın hiçbir ilacı spreyi kafana sürme. Saçlarına zarar vermezsen fön maşa gibi şeylerle ömrün boyunca çok ciddi bir ameliyat ve hormon hastalığı geçirmedikçe korursun.

Tek yapman gereken kış dönemlerinde vitamin ve biotin takviyesi alman olacaktır ama (Doktor kontrolü ile !)

Ayrıca mümkün mertebe saçına fönde çekme fırça ile tarama saçlarını saçların zayıflar ve cılızlaşır ayrıca koparırsın sonra saçlarım dökülüyor sanırsın. Saçlarını kısa tut. Dökülen saçlarınıda çok fazla önemseme ne kadar çok saçın varsa o kadar çok saçın dökülür.

Tekrar söylüyorum hiçbir tedavi yöntemini uygulama.
    Saçlarında ufak tefek yaralar var buda kafanı zırt pırt kaşıdığın anlamına geliyor tahminimce onun için bir süre konazol kullanmaya devam et şampuan olarakta Dalin bebek şampuanı kullanabilirsin ama oda kafa kaşındırır ama doğaldır kısmen

Ek olarak ayda 1 kez doğal serumlarla saçına bakım yapabilirsin ama ben onlardan pek anlamam zeytinyağı cart curt yağı falan öyle şeylerle
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Herkes kendi saçını ve dönüşümünü bilir size göre saçı çok diye insanlara çok göremezsiniz endişelenmelerini, büyük ihtimalle sizinde saçınız dramatik şekilde kötüleşmeden önce böyle sinyaller verdi ama umursamadınız duruma şöyle bakabilirseniz daha az sinirlenirsiniz "sizden daha önce farketmiş ve harekete geçmiş"
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Hocam değerli yorumlarınız icin cok tesekkür ederim.Finansın bana zaten bi faydasi olmadı biraktim birseyde degismedi.Hocam benim amacım saclari dahada sıklastırmak.Yoksa saç çizgim vs iyi durumda.Bu tedaviye bide Cell eklemeyi düşünuyorum.

Benim yukarida Ozana sinirlenme sebebim ben zaten 4 senedir hiç takmamışım sadece zamanında yasadigim psikolojik sıkıntıları yazmışım o ise resmen dalga geçmiş.İnsanlara saygı duyulmalı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yazdığım mesajın neresinden sinirlendiğim kanısı ortaya çıktı onu anlamadım ama açıklayayım.

Ortada kafaya takılacak bir şey yok onu belirtmek istiyorum boş yere evham yapıyor bunu belirtmek istedim gitsin sosyal hayatına devam etsin arkadaş anlamında yazdım.

Genetik olmayan dökülmeye finasterid kullanmak ne kadar mantıklı bu iki.

Biz uzman kişi değiliz ama bu arakdaş Türkiye'nin 81 ilinde dermatoloğa gitsin 4/3'ü arkadaş istekte bulunmadığı sürece basit bir kan testi dahi yapmaz.

15-16'lı yaşlardaki saçı 20-30-40-50li yaşlarda istemek bedava herkes isteyebilir ama varsa %100 yöntem çözüm sunsun forum üyeleri herkes yararlansın

Benim param çok vaktimde çok her gün topikal kullanıp onun kurumasını bekleyip saçımı yıkamakla uğraşırım diyorsan durma minox-ru-cell-seti-spiro istediğini kullan

Son olarak miracle abi sen bu saça dramatik olarak kötüleşme diyorsan öncesini çok merak ediyorum arkadaş bu saçın 2 katı olan halini paylaşabilir mi?

Bir çok eczanede basit saç analizi yapılıyor cm'ye kaç cm saç kökü düştüğü ölçülüyor vaktin olursa test yaptırıp paylaşırsan bende özür dilerim tüm forumdan ve senden bu saçta olumsuz bir durum varsa.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı SeroBaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşadıklarımı paylaşmak suçmu ? Ben neredeyse bu forumdaki her konuyu okudum.Neler gördüm neler.Sizin psikilojiniz çok sağlamsa burada ne işiniz var.Takmayın kel kalın.Insanlar psikolojik sıkıntılar yasamamak icin buralarda care ariyor.Üstelik ben oyle cok takan bi insan degilim.Taksam 4 sene tedavisiz durmam.Finansın bana faydasi bile olmadı 15 16 biraktım bisi değismedi.
    Yazdığınıza istinaden söyledim ''Tabi hayatım boyunca dökülme yaşamadığım için vede genetik dökülmemde olmaması dolayısıyla garip geldi bu durum adeta depresyona girdim ve bi 1 senede o depresyonla baya kaybettim.''

Ortada saçınızla ilgili tedavi edilecek bir şey yok mevcut saçı sorun ediyorsanız bu bir takıntıdır sorunu yanlış yerde arıyorsunuz. Forumun her şeyini okumuşsunuz madem genetik olmayan dökülmeye finasterid kullanmaktaki mantığı açıklar mısınız? Bu takıntıyla gelen evham sonucu yapılan bir hareket işte sorun bu burada tatlı tatlı konuşadabilirim ama yalnızca sizi kandırırım ve sizin hoşunuza gideri bu kadar basit. Neyse ben sizin için kaba miracle için sinirli olabilirim. Siz topikallere para harcayın hatta minox-cell uyarıcılarda kullanın saçlarınızın faz sürecini değiştirin şok dökülmelerle takıntınızı dahada ileri aşamaya taşıyabilirsiniz.

Sayfa 1/3 123 SonSon