Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
72 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Saçlarım dökülüyor

Yeni Üye
    Alıntı nasa01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçlarımı dökülmeye başladığından bu güne değişim tedavim hemen hemen 1 aya yaklaştı üst tarafları çekemedim ama ön çizgi ve şakakalr gerilemiş zaten bu agresif dökülmeye normal bu sonuç herhalde bir de incelmeden dolayı zaten seyrek olan saçlarım üstten derisi görünmeye başladı.

( Resimler geç yüklenebilir)

Arkadaşlar saçlarımın son hali tedavim 1.5 ayın içerisindeyim. Gerileme devam ediyor incelme de... Yorumlar mısınız? ( Fotolaro elimi ıslatıp saçımı hafif yukarı kaldırarak çektim) GEÇ YÜKLENEBİLİR.

Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

Yeni Üye

Saçlarımdaki gerileme tüm hızıyla devam ediyor artık kopan saçlar iyice şeffaflaştı artık çoğu saç incelikten belli olmuyor savaşı kayıp mı ediyorum acaba.

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam sizin dokulme erkek tipi dokulmeye benzemiyor . Testlerinizi yaptirmismiydiniz. Kokler sac uretimini durdurmus yipranmis ve zayiflamis goruntu var tuhaf geldi bana saclarinizda egzama sebore vesaire olabilir belkid sebebide budur. Siz konazol sampuan kullanin bence
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Yeni Üye
    Alıntı sennedersen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sizin dokulme erkek tipi dokulmeye benzemiyor . Testlerinizi yaptirmismiydiniz. Kokler sac uretimini durdurmus yipranmis ve zayiflamis goruntu var tuhaf geldi bana saclarinizda egzama sebore vesaire olabilir belkid sebebide budur. Siz konazol sampuan kullanin bence
    Hocam test derken kan testi falan yaptırdım vitaminlerimde bir sorun yok çıkmıştı, ayrıca Tiroid de normal. Saçlarımda seboreik dermatit var ama o ne denli saç incelmesine ve bu denli aşırı dökülmeye neden olabilir ki? Saçlarım cidden şuan bir tüy gibi incecik çoğu incelikten görülmüyor bile.

Yeni Üye
    Arkadaşlar sürekli güncelleme geçiyorum ama var olan durumu sizinle paylaşmak ve düşüncelerinizi görmek istediğim için. Az önce elimle kafamın üst tarafını böyle hafiften aşağı doğru bir hamle yaptım hiç baskı zorlama ve çekme vs. olmamasına rağmen böyle bir görüntüyle karşı karşıya kaldım. Tedavimde 1.5 ayı yeni geçmiş bulunmaktayım. Her geçen gün geriye gidiyorum zorlanmadan bile dokunuca böyle bir dökülme normal olabilir mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı nasa01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sürekli güncelleme geçiyorum ama var olan durumu sizinle paylaşmak ve düşüncelerinizi görmek istediğim için. Az önce elimle kafamın üst tarafını böyle hafiften aşağı doğru bir hamle yaptım hiç baskı zorlama ve çekme vs. olmamasına rağmen böyle bir görüntüyle karşı karşıya kaldım. Tedavimde 1.5 ayı yeni geçmiş bulunmaktayım. Her geçen gün geriye gidiyorum zorlanmadan bile dokunuca böyle bir dökülme normal olabilir mi ?

Saçınızın resmini düzenli olarak çekin onları karşılaştırın. Bu resme bakarak kimse döküldüğünü veya dökülmediğini söyleyemez. Çok gür saçlı olanların da saçı dökülür ama alttan yenisi çıkar.

Yeni Üye
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçınızın resmini düzenli olarak çekin onları karşılaştırın. Bu resme bakarak kimse döküldüğünü veya dökülmediğini söyleyemez. Çok gür saçlı olanların da saçı dökülür ama alttan yenisi çıkar.
    Atıyorum hocam yukarılarda var son 2 günde belirli aralıklarla saçları çektim attım.

Yeni Üye
    Finasterid'de 2. ayı yeni bitirdim üçe başladım ama tüm saçlarım inceliyor arka taraf yanlar kulak üstleri vs üstelik dökülüyor. Bunun telogen eff. olma ihtimali var mıdır? İlacı bırakmalı mıyım?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Acaba sizin saçınızın dökülmesi DHT kaynaklı olmayabilir mi?

Dökülmede saçların kafanda gerilemesi nereye kadar gider bilemem ama görüntü tedavi uygulamazsan saçların gidici duruyor sitede bir sürü tedavi yöntemi var ama bir iki ayda uygulanan tedavi ile hemen sonuç alamazsın hangisini uygularsan uygula en az altı ay süre vermen gerekir birde disiplinli uygulaman gerekir mesala ilaç alıyorsan bir gün alıp birgün almamak olmaz

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon