7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Dis Eti Cekilmesi-Fibroblast Growth Factor

SaçımınDoktoru Üyesi

Dis Eti Cekilmesi-Fibroblast Growth Factor

Yas ilerledikce birçoğumuzun kabusu olabilen periodontoz (dis eti cekilmesi) hastalığı diş kaybina yol açabilmektedir. Tipta
    gum abscess dedigimiz hastalığın diş eti yerine koyma tedavisinden başka çözümü olmamaktadir. Kendim çözdüğüm ve dis etlerimi tekrar kazandığım aslında bilinen bir metodu paylasacagim. Dağ kekiginin etken maddesi olan carvacrol un bilinen bircok antibiyotiklerden güçlü oldugu, kanser hucrelerine karsi apoptosis etkisi oldugu ve fibroblast growth factor u uyararak doku onarımı yapabildigi deneylerle ispatlanmıştır. Pubmed linki aşağıdadır. bilhassa dag kekigini (diger kekik turleri degil) 5 dk boyunca 1 cay bardagi suya 1 tatli kasigindan az miktarda atarak kaynatir, suyu ile 10 dk kadar gargara yapar ve dişlerinizi fircalarsaniz 3 4 ay sure içerisinde dis etlerinizin yukari çekildiğini göreceksiniz. Ayrica suyunun agzinizda yarattigi listerine etkisini farkedeceksiniz. Detox ve inflamasyon süreçleri iyilestirildiginde bu süreç daha optimize olabilecektir. Her gün taze kaynatilmalidir.

https://www.sciencedirect.com/scienc...14008517300068

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çok teşekkür ederim bu konu için. Benimde rahatsız olduğum bir konuydu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bunu denedim, 2 bardak yaptım. 1 bardak içip 1 bardakla dişkere uygulama yaptım. Diş etlerinde kan akışı artışı oldu. Bakalım uzun vadede ne olacak göre göreceğix.

Yeni Üye Muse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir
    Çok yararlı bir bilgi, çok teşekkürler. Peki yeteri tedavi süreci ne kadar ve her gün uygulamak mı gerekiyor?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Muse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yararlı bir bilgi, çok teşekkürler. Peki yeteri tedavi süreci ne kadar ve her gün uygulamak mı gerekiyor?
    Her gün sabah ve akşam uygulamak faydayı artıracaktır. Olmadı akşam yemekten sonra özellikle temiz bir dişe uygulayın. İlk denediğim ayda diş etlerimdeki kanamanın azaldığını gördüm. 2. ayda telefon flaşıyla diş etlerime baktığımda dokuda canlanma ve önemli miktarda yukarı çekilmeyi farkettim. Diş etlerimin arasında bile dikey çatlaklar vardı, bu çatlaklarda geçti. Ameliyattan bu şekilde kurtuldum. 3 5 ay düzenli kullanmak gerekir. 120-130 ml suya 1 tatlı kaşığı kadar dağ kekiği koyup 5dk kısık ateşte kaynatınız. Ilıması için bekleyiniz. Uygulama esnasında gargara ve fırçalama toplam 3 dk yı geçmesin. Önce 1 tatlı kaşığı kekik suyunu ağzınıza alıp, fırçalamayı o şekilde yapınız. Gargara ise en fazla 1 dk ağzınızda tutunuz. Dudaklarınıza temas ettirmemeye özen gösterin. Dudaklarınızda yara yapabilir. Diş macunu olarak paradontax kullanıyorum. Ağız bakım suyu olarakta karbonatlı su kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    İlk postta yazdığım 10 dk uygulama süresi hassasiyet problemi yaratabilir. İkinci postta yazdığım 3 max 4 dk uygulama süresi ideal denilebilir. Her gün taze olarak olarak hazırlanmalıdır.

Çok teşekkürler hocam.