5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Mekanik müdahale ile tedavi neden yok?

SaçımınDoktoru Üyesi

Mekanik müdahale ile tedavi neden yok?

Selam.

Acalptaki damarları açma, genişletme, inflamasyon ve kaliflasyondan arındırma için neden mekanik bir tedavi yöntemi yok?

Gerekli maddeyi krem yada losyob formunda sürüp scalpın geri kalanını halletmesini bekliyoruz. Doğru maddeler iğneyle enjekte edilerek yada brlli bir yerden kapalı ameliyat gibi girilerek orada mekanik bir müdahaleyle sonuca varılamaz mı?

Özellikle @Miracle hocamın bu konuda ki yorumunu merak ediyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de iğne enjekte şeklinde mezoterapi yapan yerler var. Minoksidile, finasteride, dutasteride, çinko ve azeleik asit bileşenleri ile yapılıyor. Reklam olmaması için paylaşmıyorum. Güzel sonuç alanları var ama uzun süreli etkisi olmadığı için tercih edilmiyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam estetik operasyon merkezlerinin saç bakım programı biçiminde yaptığı uygulamalardan zaten beklentim yok.

Bu işe tıpçıların girmesi lazım ama onlarda sarfiyat malzemesi satar gibi sürekli ürün satmak istiyorlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam.

Acalptaki damarları açma, genişletme, inflamasyon ve kaliflasyondan arındırma için neden mekanik bir tedavi yöntemi yok?

Gerekli maddeyi krem yada losyob formunda sürüp scalpın geri kalanını halletmesini bekliyoruz. Doğru maddeler iğneyle enjekte edilerek yada brlli bir yerden kapalı ameliyat gibi girilerek orada mekanik bir müdahaleyle sonuca varılamaz mı?

parmak uçlarımızla yaptığımız masaj mekanik bir yöntem değil midir?

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam.

Sanırım mezoterapiyi kastettiniz evet elbette etkinlik çok iyi olur ancak uygulama aralığı düşük olmalı haftalık gibi ancak bu bütçeye gücü yetecek kişi sayısı azdır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .