Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçım için tedavi RESİMLİ

Yeni Üye

Saçım için tedavi RESİMLİ

Merhaba yıllardır saç dökülmesiyle cebelleşiyorum minoxil ve davines saç dökülmesi şampuanı kullanıyorum tatile gitmeden önce önler bu kadar açık değildi deniz havuz mahvetti saçımı şimdi bana ne önerirsiniz neler yapabilirim aynaya baktığımda moralim bozuluyor bir de birkaç sorum olucak
    1-Minoxil sonrası kuruma olunca taş gibi oluyor saçları taramak inanılmaz zor ve çekiyor saçı her minoxil sonrası yıkıycaz mı saçı
    2-Minoxil vücutta kıllanma yapıyor mu ciddi anlamda bir kıl artışı var
    3-Minoxili en iyi saça nasıl yedirebilirz bir kaç püf nokta var mı

Yeni Üye
    Minoxil kullanımın klavuzunda en az yarım saat sonra yıkayın diyorlar ancak kullanan kişiler tecrübeyle sabit olduğuna inanıyorum 4 saat kalmalı diyorlar. Karar senin..

SaçımınDoktoru Üyesi raprap1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    minoxil kesinlikle vucutta kıl artışı yapıyor , kullandıgım surece omzumda tuyler cıkmaya baslamısdı bende bırakmıştım
    TEDAVİM

Üzüm Çekirdeği Ekstresi (Procyanidin)
    Darı Tohumu,
    L,Arjinin
    Gingseng

Dermaroller (1mm) haftada 2
    Minoxil Gün aşırı (Aksamları) sadece şakaklar

Biotin hergun 2.500mg

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Antimon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba yıllardır saç dökülmesiyle cebelleşiyorum minoxil ve davines saç dökülmesi şampuanı kullanıyorum tatile gitmeden önce önler bu kadar açık değildi deniz havuz mahvetti saçımı şimdi bana ne önerirsiniz neler yapabilirim aynaya baktığımda moralim bozuluyor bir de birkaç sorum olucak
    1-Minoxil sonrası kuruma olunca taş gibi oluyor saçları taramak inanılmaz zor ve çekiyor saçı her minoxil sonrası yıkıycaz mı saçı
    2-Minoxil vücutta kıllanma yapıyor mu ciddi anlamda bir kıl artışı var
    3-Minoxili en iyi saça nasıl yedirebilirz bir kaç püf nokta var mı

1) Minoxil uygulamasından 45-60dk sonra elini ıslatıp saçında gezdir o kuruluk kayboluyor rahat taranıyor.
    2) 4 yıldır kullanıyorum belki proscar veya avodartın etkisinden bilmiyorum ama vücudumdaki kıllar gerek kardeşlerime gerek diğer insanlara göre çok çok az bende kesinlikle böyle bir etki olmadı.
    3) Saç diplerinin temiz olması önemli kepek falan olmasın ve uygulamadan önce dermastamp yapabilirsin ayrıca damlalığa koyup onunla damlatınca diplere ulaştırmak daha kolay oluyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) Minoxil uygulamasından 45-60dk sonra elini ıslatıp saçında gezdir o kuruluk kayboluyor rahat taranıyor.
    2) 4 yıldır kullanıyorum belki proscar veya avodartın etkisinden bilmiyorum ama vücudumdaki kıllar gerek kardeşlerime gerek diğer insanlara göre çok çok az bende kesinlikle böyle bir etki olmadı.
    3) Saç diplerinin temiz olması önemli kepek falan olmasın ve uygulamadan önce dermastamp yapabilirsin ayrıca damlalığa koyup onunla damlatınca diplere ulaştırmak daha kolay oluyor.
    Avodartı oral mı alıyorsunuz topikal mi? Ne kadar süredir ve yan etki gördünüz mü?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Josef35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avodartı oral mı alıyorsunuz topikal mi? Ne kadar süredir ve yan etki gördünüz mü?
    8 ay proscar 10 ay avodart ara ara oral veya topikal alıyorum bacak kıllarının azalması dışında hiç yan etki görmedim. Kişiden kişiye değişiyor sanırım topikal diane35'i mesela inat ettim bir ara kullandım 3 gün ereksiyon olamadım ama sonra düzeldi.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu oral antiandrojen yan etki yapmadı diyen arkadaşlar neyinize güvenip içiyorsunuz sizin 2-3 katınız daha yaşı ilerlemiş üyeler topikal tedavilerle çıkış sağlayabilmekte bütün tedavileri kombinlediniz de çalışmadıı mı? burada oral antiandrojen yan etkilerinin sadece o malum bölgeye vuracağını sanan üyeler var boşuna mı konuştuk forumun başından beri üstünde durulmuş son çare olsa bile oral antiandrojen kullanmayın diye beyindeki gaba sensöründe kalıcı hasardan tutun depresyon intihara sürüklenmeye kadar birçok yan etkisi oluşabiliyor çoğu kullanan bunları ilaca atfetmiyor doğal olarak bir de burada özendirilme çalışması yapılıyor şunu söyleyeyim bu sorunu homeostasiyle oynayarak çözebileceğini sanan sorunu androjen bazlı gören arkadaşlar foruma boş boş bakmış anlaşılan
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Teşekkürler varmı başka önerisi olan

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 ay proscar 10 ay avodart ara ara oral veya topikal alıyorum bacak kıllarının azalması dışında hiç yan etki görmedim. Kişiden kişiye değişiyor sanırım topikal diane35'i mesela inat ettim bir ara kullandım 3 gün ereksiyon olamadım ama sonra düzeldi.
    Hocam sen proscar 8 ay, 10 ay avodart deyince içimde bir ürperti oldu valla nasıl kullanıyorsun. Yan etki olmasa bile ben pskiolojik olarak etkilenirim. Her gece yatmadan önce acaba bir şeyim var mı iyimiyim diye sürekli kendime bakmaktan kafayı oynatırım herhalde

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çok DHT baskılamak istiyorsanız. Bunu doğal yolla yapın şöyle;

Sabah 1 bardak yeşil çay, öğlen soya sütü 1 bardak ve kabak çekirdeği 1 avuç akşam uyumadan 2 saat önce ısırgan veya yakı otu çayı her gün düzenli için ama proscar veya avodarttan uzak durun.

Sayfa 1/2 12 SonSon