Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Böbrek üstü bezi hormonu ve erkek tipi saç dökülmesi

Yeni Üye

Böbrek üstü bezi hormonu ve erkek tipi saç dökülmesi

Merhaba, 26 yaşında bayanım. Saç problemim 4-5 sene öncesine dayanmakla beraber sadece yağlı olması ve dönemsel fazla dökülmesi dışında son bir yıldır yıkıcı sonuçlarla karşı karşıyayım. 18 yaşımdan bu yana adt düzensizliğim vardı ve dr lar doğum kontrol haplarını öneriyorlardı, hiç kullanmadım. Son iki yıldır bunu testere dişli aslan pençesiyle çözdüm. Fakat hormonlarım tam düzelmediğinden saç dökülmem devam etti. Biraz prolaktin yüksekliği var ama asıl yüksek olan bir böbrek üstü bezi hormonu olan dhea so4. Sınırın çok üstünde ve erkek tipi saç dökülmemin asıl sebebinin olduğunu düşünüyorum, çünkü bu bir androjen. Endokrinoloji dr u oral antiandrojenleri yan etkilerinden tavsiye etmedi, hiç bir müdahale edemem dedi.

Saçlarımın rengi koyu siyahken açıldı, saç tellerim tüy formuna geçti ve tepe bölgesinde açılmam var. aşırı yağlanma zaten yıllardır mevcut. Tedavi olarak minoksil vs hiç bir kimyasalı kullanmadım. Buradaki losyonlar daha uzun vadeli sonuçlar vadediyor diye düşünüyorum. Bir haftadır her boş vaktimde okumaya çalışsam da yine de bu başlıkla önerilerinizden özellikle de bayan arkadaşlarımın tecrübelerinden istifade etmek istiyorum.
    Oral antiandrojenler erkekler için olduğu kadar kadınlar için de zararlı olduğunu düşünüyorum. Ama bu dhea so4 hormonunu anti androjenle düşürüp saçlarıma fayda sağlamış olur muyum? yoksa sadece topikal mi düşünmeliyim ve topikal olarak ilk hangi losyon/ krem/ şampuanı önerirsiniz

SaçımınDoktoru Üyesi
    benim dhea so4 düşük miracle losyon kullanınca daha da düştü düşük olmasına rağmen malesef hala kötü bir dökülmem var belki sizin ondan kaynaklıdır bi miraclle losyonla başlıyabilirsiniz
    Topikal: cell losyon miracle losyon minioxil dermaroller sirkeli suyla durulama

Oral:biotin ısırgan yaki otu d vitamini

Yeni Üye Muse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir
    Adet düzensizliğinizden bahsetmişsiniz, bu durum kansızlık yapabilir. Ve demir depolarınıza baktırdınız mı?

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    topikal sipiro ve progesteron deneyin minoxidil ile mix ederek adet için ise naturel kürler deneyin
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

Yeni Üye
    kan sonuçlarım norml

Yeni Üye
    progestron nedir nasıl temin edebilirim? minoksilin döngüsünden dolayı ona bulaşmak istemiyorum tedavide o bulunmazsa sonuç alamaz mıyım

Yeni Üye
    Bence önce böbrek üstü bezlerden kaynaklı sorunu çöz başka bir endokrin uzmanına danış ... topikal olarakta miracle losyon seti ve cel kullanabilirsin

Yeni Üye
    Benimde dhea-s normalin çok üstünde ve yoğun saç dökülmem mevcut saçlarımın yarısından fazlasını kaybettim geçen yıl hormon bozukluğundan dolayı ilaç tedavisi gördüm 4 ay boyunca ciddi ciddi faydasını gördüm saçlarımın dökülmesi azaldığı gibi yeni saçlarımda çıktı tedavinin son 2 ayında ise şok bi dökülme yaşadım hala şiddetle devam ediyo saçlarım akıyo resmen şimdi hormon tedavisine tekrar başlıcam çünkü bu bozukluk başka ve daha büyük sorunlara da neden oluyo

Yeni Üye Mavix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de dhea-s yüksek çıkıyor, testesteron bazen yükseliyor bazen normal. 1 yıla yakın ilaç tedavisi görüyorum yararı da oluyor ama ilaçları bırakınca hop başa dönüyorum, kesin çözümü var mı bilemiyorum.
    Konu Mavix tarafından (23.11.2020 Saat 21:03 ) değiştirilmiştir.
    Female♀
    Haftada: 2 kere; Minoxil %5 5 sprey
    1 kere; Dermastamp & Miracle losyon

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mavix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de dhea-s yüksek çıkıyor, testesteron bazen yükseliyor bazen normal. 1 yıla yakın ilaç tedavisi görüyorum yararı da oluyor ama ilaçları bırakınca hop başa dönüyorum, kesin çözümü var mı bilemiyorum.
    haftada 1 miracle etki etti mi hocam
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 1/2 12 SonSon