5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Follicium Faz 2B sonuçlarını açıkladı. Replicell' den daha umut verici sayılar!

Follicium Faz 2B sonuçlarını açıkladı. Replicell' den daha umut verici sayılar!

Follicium İsveç merkezli , Alman ortaklara sahip bir biyoteknoloji şirketi. Şirket FOL-005 isimli bir peptid üzerinde çalışıyor. Şirket bu araştırmadan önce peptidin yan etkisinin olmadığını iddia ediyordu.
    Peptid haftada üç kez kafaya enjekte edilmiştir. Bundan sonra topikal denemeler yapacağını belirtmişler. Minimal yan etkilerin söz konusu olduğunu belirtmişler.
    Sonuçlara göre saç uzaması cm başına 7 kıl artmıştır.
    En yüksek dozda kullanımda saç miktarında yüzde 11' lik bir artış olmuştur.
    Büyüme fazındaki saç sayısı ile uyku evresindeki oran arasındaki oran% 18 iken, plasebo için karşılık gelen sayı eksi % 16 'dır. (Bu kısımı ben pek anlayamadım.)
    Sonuç olarak şirket doğru zaman ve doz ayarlamaları yapılması gerektiğini belirtmiş ve ürün gelişimi noktasında ortaklar aradığını açıklamış.
    Ceo sonuçların çok umut verici olduğu söylemiş ve FOL-005 peptididinin uyuyan saç köklerini uyandırma potansiyeli olduğunu öne sürmüş.

Kaynak:http://follicum.com/follicum-ab-repo...nst-hair-loss/

Saç ve deri terminolojisine sahip olmadığım için çeviride hatalar olmuş olabilir. Affola.

Follicum' da Dr. Brotzu gibi diyabete çözüm ararken bu etken maddeye ulaşmıştır. Gerçekten merak ediyorum diyabet ile saç dökülmesi arasındaki ilişki nedir? Ailemde saçları dökülmüş herkes ayrı olarak diyabet hastası. Bilen veya tahmini olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Teşekkürler araştırman için. Ama bu oranlar gerçekten çok düşük. Yani minox bile açıklama yapsa ya da yaptığı reklamlarda bile bu oranların üstünde. 2018in böyle geçeceğini hiç ummamıştım. Benim için rezalet oldu. Sanki tek tek şapkalar düşüyor kel görünüyor

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Diyabet aslında vücuttaki insülin fazlalığı hastalığıdır. (O yüzden Karatay kan şekerini ani yükselten yiyecekleri tüketmememizi ve sık sık yemememiz gerektiğini söylüyor.) İnsülin de sanırım kan damarlarını büzüştürücü bir etkiye sahip. O yüzden kalp hastalarının çoğu, aslında şeker hastası oldukları için kalp krizi geçirirler. Belki, insülinin damarlara olan etkisi saç dökülmesiyle bağlantılıdır. Ama yine de diğer her şeyde olduğu gibi bu da saç dökülmesine genel bir açıklama olamıyor...

Alıntı Umut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler araştırman için. Ama bu oranlar gerçekten çok düşük. Yani minox bile açıklama yapsa ya da yaptığı reklamlarda bile bu oranların üstünde. 2018in böyle geçeceğini hiç ummamıştım. Benim için rezalet oldu. Sanki tek tek şapkalar düşüyor kel görünüyor
    Ben pek katılmıyorum. Minoxilin etkisi gerçekten önemli ancak ciddi sıkıntıları var. Döngü gibi etki geçme gibi saç derisini yıpratma vs. Saçsız bir deride yüzde 15 lik bir kazanım çoğu insanı saç ekiminden vazgeçirir. Yine saç dökülmesini durduran ve yüzde 15 lik bir artış sağlayan bir tedavi çok iyi bir alternatif olabilir.

Yeni Üye
    Alıntı Umut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam minoxun aksine, olay yan etkisiz ve döngüye girdiğinde çıkarttığı tüylerle birlikte var olan saçı da dökmeyecek bir tedavi çıkartmak. Kaldı ki minox'un saçlı deriyi rehavete sürükleyip kendisine muhaç bıraktığı da bilinen bir gerçek. Tsuji, Samumed, Follicum vb nerdeyse 2000 lerde başladılar bu işe ve her ne kadar tam anlamıyla olmasa da, artık inanılmaz bir bilgi derinliği var bu konuda. Ben daha önce de belirttiğim gibi 2020 - 2025 aralığından umutluyum. Tsuji de açıklama yaptı bu arada, hemen her seviyedeki NW'yi NW0 a çekecek tedaviyi hala 2020'ye yetiştireceklerini söylüyor, ilk aşamada inanılmaz pahalı olacağını da belirtiyor.