7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Elime 80 Saç Teli Yapışıyor

Unhappy Elime 80 Saç Teli Yapışıyor

Öncelikle herkese merhabalar. 22 yaşındayım, 3 aydır inanılmaz hızlı bir dökülme yaşıyorum, her türlü tavsiyeniz benim için çok değerli.

6 ay kadar önce şakaklarımın açılmaya başladığını fark etmem üzerine Minoxil Forte kullanmaya başlamıştım. 4 ay boyunca sadece sadece şakaklarımda günde bir kere kullandım, faydasını da hissettim. Düzenimin değişmesinden dolayı ve bağımlılık yapmasını istemediğimden dolayı 2 ay önce bıraktım.

1 ay kadar önce ön-tepe kısmımın inanılmaz döküldüğünü farkettim, aynı şekilde şakaklarım da eski haline döndü. Kimyasal ve yan etkili ürünler kullanmak istemememden dolayı Bemiks + Evigen + Bepanthen + Zeytin Yagı + Badem Y. + Yılan Y. + Hint Y. karışımı hazırlayıp gün aşırı kafama sürmeye başladım. 15 gün önce dermastamp'e başladım. Çiğ kabak çekirdeği ve yeşil çayla destekliyorum. Yağı saçıma sürerken biraz da yanlış uygulamamdan dolayı elime 70-80 adet saç teli geliyor. Üşenmeyip defalarca kez tekrar saydım ve 70-80 civarı saç teli yapıştı elime. Yağı sürdükten sonra saçlarım çok kuruyor. Henüz bir şey söylemek için erken ama yağ sürmek şuan için kötü etkiliyor gibi gözlemliyorum. Forumda okuduklarım üzerine arada sırada suda erimiş aspirin sürüyorum, şimdilik gözlemim saçı bayağı yumuşattığı yönünde.

Bu arada yaklaşık 6-7 yıldır saçlarımı hergün bioxcin'le yıkamaktayım. 1 ay önce normal bioxcinden bioxcin forteye geçtim. saçlarıma her gün kurutma makinesiyle şekil vermekteydim, artık pek müdahale etmiyorum.

Haftaya saç doktoruna gözükeceğim ancak pek de umudum yok. Mevcut durumun fotoğraflarını aşağıya ekliyorum.

Yeni Üye
    O şampuanı kullanma . Kadar yararı olmaz ben onu kullanırken tepe bolgem kellesti kullandığın yağ karışımları ise yaramayacagina emin ol saç dökülmesi çok farklı bi olay yok cekirdek yedim yok yağ sürdüm böyle zamanını emeğini boşa harcarsın biraz araştır bu konuları işin farkına var benim gözlemim hormonlarla oynamayıp ciddi riskli işlere girmeden bu iş olmaz ben yapmiyorum bu arada

Alıntı emirt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O şampuanı kullanma . Kadar yararı olmaz ben onu kullanırken tepe bolgem kellesti kullandığın yağ karışımları ise yaramayacagina emin ol saç dökülmesi çok farklı bi olay yok cekirdek yedim yok yağ sürdüm böyle zamanını emeğini boşa harcarsın biraz araştır bu konuları işin farkına var benim gözlemim hormonlarla oynamayıp ciddi riskli işlere girmeden bu iş olmaz ben yapmiyorum bu arada
    Hocam öncelikle cevap yazdığın için teşekkür ederim. Ancak hormanlarla oynamadan hangi tedaviyi önerirsin?

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    saç durumun neredeyse benimkiyle aynı benim de yaşım 21 . Yağ çekirdek çay bunları geç malesef hiçbir faydası olmuyor. forumda kendini kanıtlamış tedaviler var uygulamak istiyorsan direk onlara yönel

Minoxidilde kimyasal bir etkendir aspirinde kimyasal olarak elde edilir her etkenin kimyasal yapısı vardır ve o açıdan kimyasaldır önemli olan husus yanetkilerin ne ve nasıl olduğudur yoksa %100 organik doğal zehir ve zararlı etkenler saymakla bitmez. Ana tedaviyi yoğunluklu olarak minoxidil yapmak önemli bir hata bunu yapmayın bir kaç iyi etken ile çok çok iyi sonuçlar alabilecek bir saçınız var.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saclarin kurtulacak asamada yaglari kullanma onlarj belki arada kullanabilirsin. Sac cikartmak icin degil de sac bakimi icin kullanilabilir. Bunun yerine forum da bir cok tedavi mevcut. Minox, ru , mix minox+dut, miracle losyon, Setitiprant, Kafein, onaylamasam da proscar dusuk doz. Spiro losyon bunlar dan kombin yapip kullanabilirsin. Gecmis olsun. Panik yapmadan kesintisiz tedavini devam etmelisin.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Cellagance ve setipirant kullanmayı düşünüyorum hocam, farklı bir tedavi tavsiye eder misiniz?