Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: 7 Yıllık Finasterid Kullanımı ve İnanılmaz Saç Sonucu!

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dileyen kullansın ancak sayısız kalıcı beyin fonksiyonlarında kayıp erken demans kalıcı cinsel sorunları göze alıp öyle kullanın, bir çok kullanıcının süper harika diyip sonra bu sounlar başa gelince bende yaşadım demeye utanarak ya da gurur yaparak yazmadığını ve yazamadığını da unutmayın bunları yıllarca binleri aşan insanla birebir bilgi alarak edindiğim gerçek tecrübemdir.
    Abi 2 ay kullandım bu yazdıklarını okudum bırakmıştım bu beyne zararını nasıl anlarız lütfen cevap ver mr cektireyim mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Mosoko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi 2 ay kullandım bu yazdıklarını okudum bırakmıştım bu beyne zararını nasıl anlarız lütfen cevap ver mr cektireyim mi?
    Şu şekilde anlayabilirsin; unutkanlık, konuşuma da zorluklar gibi sanırım. Bende emin değilim ama beyin fonksiyonlarına zarar veriyorsa bu etkiler görülür. DHT aslında sadece saç için kötü bir hormon yoksa DHT'nin bir çok görevi var ama forumda sanki çok zararlıymış gibi gösteriliyor. DHT zararlarından bahsederken bence görevlerini de insanların bilmesi lazım. Sadece saça mı zararlı? Tabikii hayır. Bunlar Cilt,Beyin fonksiyonlarını uyarma gibi görevleri de var. Yanlışım var ise düzeltilsin ben böyle biliyorum

Yeni Üye
    MR çektirerek çıkmaz, sürekli konuştuklarını unutuyorsan ne konuştuğunu söyleyecekken unutuyorsan arkadaşlarının çevrendekilerin isimlerini unutuyorsan böyle anlayabilirsin zararı.
    Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Proscarı bu şekilde uzun bir süre kullanmayı tavsiye etmem. Şahsım bende kullanmışlığım oldu Birkaç ay ..bu kadar uzun sure degil tabi.
    .taki 2014 yılında topikal tedavileri miracle hocam bize öğretene kadar... Kullandığımda yan etki olarak meni sıvılaşması haricinde yan etki hissedemedim. Bıraktıktan 1 hafta max 2 hafta sonra geçmişti. Şahsen tavsiye etmiyorum antiandrojen dayalı oral kullanımı. Hic olmazsa finasteridi de topikal deneyin bir derim.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Mr lık bir durum olmaz 2 ayda ancak günlük hayatta anlaşılabilir illa olacak anlamında demiyorum dikkat edilmeli bu riskler gözönüne alınmalı diyorum sadece şu da var ki orta uzun vade kullanıp yanetki yüzünden bırakmak zorunda kalmayan kimse görmedim ve büyük çoğunluğu mental ve cinsel performansın asla eskisi gibi olmadığını ve tam düzelmediğini belirtiyor.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Bu arkadaş sadece fin dermaroller revita kullanmıyor arkadaşlar onu belirtim de. Rogain kullanıyor minoxidil kullanıyor yani topikal olarak ne var ne yoksa hepsini kullanıyor biraz youtube da araştırırsanız görürsünüz.

Ama sonuçları almasında ki ana etken tabi ki finasteride daha doğrusu sonuçları alması demiyim sonuçları stabil tutmasını sağlayan ve gerileme kaydetmemesini sağlayan şey bu.
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Yeni Üye
    Kullandığın süreçte olumlu veya olumsuz Nasıl sonuç aldın

Ayrıca aldığı sonuçlar çok iyi sonuçlar değil diyebilirim bu forumda emre ve mrsclae çok daha iyi sonuçlar aldı ki emre 10 yıldır fin ve minoxidil kullanıyor. Yine hairlosstalk ta 40 yaşında 10 yıldır fin kullanan bir kişi vardı inanılmaz sonuçları vardı 5 yıl kullanıp çok ciddi sonuçlar alanlarıda gördüm hairlosstalk ta neredeyse kafasında hiç saç olmayıp sonra innaılmaz gelişmeler kat edip manken olanıda gördü bu gözler şuan modellik yapıyormuş. Genelde bi süre sonra hepsi konularını kaldırıyor ya da resimleri siliyor.

Kısacası sonuç alınamayacak saç yok yeterki doğru tedaviler ve süreklilik kazanılabilirsin 1 yıl kullanıp bırakmak gereksiz görmek vazgeçmek vs bu işe bir hastalık olarak bakarsanız hergün disiplinli ve düzenli olarak tedavi uygularsanız meyvelerini toplarsınız ve 10 yılda 20 yılda 30 yılda koruyabilirsiniz saçlarınızı.

Yeter ki doğru tedavileri kullanın ve sonuçları sabırla ve heyecana kapılmadan gözlemleyin
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

SaçımınDoktoru Üyesi
    minoxil ve finasterid'i türkiye^de benim kdar uzun kullanan nadir insanlardan biriyim Finasterid oral kullanımı intihardir Bu kadar kesin ve net diyorum Beyin fonksiyonlarını ve cinsel performansı cok etkiliyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı aleko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minoxil ve finasterid'i türkiye^de benim kdar uzun kullanan nadir insanlardan biriyim Finasterid oral kullanımı intihardir Bu kadar kesin ve net diyorum Beyin fonksiyonlarını ve cinsel performansı cok etkiliyor
    Sac dokulunce insanlarin gozu karariyor, cocukluk zamanlari aklina geliyor ve kullaniyor. Bu duruma bende dusuyorum ama kullanmayacagim ne olursa olsun. Siz ne kadar sure ve kac mg kullandiniz? Ve Ilk gordugunuz yanetki neydi?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon