Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Masaj yapiyorum saçim dökülüyor

Yeni Üye

Masaj yapiyorum saçim dökülüyor

Herkese merhaba birkaç aydır masaj yapıyorum saçım dökülmesin korumak için masaja başladığımdan beri felaket saçım dökülüyor yardımcı olabilecek varmı normalmidir saçım seyrelmedi sanırım ama sürekli dökülüyor normalmi masaja devam etmelimi

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten dökülecek olan saçları dökmüş oluyorsun kökten ayrılmış duruyor sende elinle dökülmesine yardımcı oluyorsun masaj yapmasan da dökülecekti o saç

Yeni Üye
    Deneyimli kimse yokmu ne zamana kadar geçer dökülme bu kadar uzun sürmesi normalmi ve ipek şampuan kullanıyorum birkaç yıkamadır kepeği tek o geçirdi saça zararı olur mu
    saçı döker mi yardımcı olabilirmisiniz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tedavi yapmiyorsan masaj pek etki etmez
    Cell gece / seti sabah.

Yeni Üye
    Alıntı makrofaj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tedavi yapmiyorsan masaj pek etki etmez
    Saçım dökül müyor sadece güçlensin diye yapıyorum ama çok dökülüyor normal midir zayıf saçlar mı gidiyor

Masajı nasil yapiyorsunuz? Parmaklarinizi bastirip deriyi hareket ettirmelisiniz, parmaklariniz sabit bi noktada olacak yani. Eger kasir gibi yapiyorsaniz dogal olarak saci cekip koparabilirsiniz. Kan degerlerinize bir baktirin belki eksiklik vardir denk gelmistir. Masajin agresif bi dokulme yapcagini sanmiyorum.

Yeni Üye
    Zayıf saçın varsa zayıflayan bir bölge var demektir. Saç çıkışlarında dökülmelerin gibiyse sorun olmaz anca dökülen saçın yarine saç çıkmıyor yada her çıkan daha ince yada cılızsa problem var demektir. Aslında en iyi analizi kendin yapıcaksın ama fikir almak istiyorsan resimlerini koy daha bilgili olan arkadaşlar yorumlayacaktır..

Yeni Üye
    Alıntı sapienss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masajı nasil yapiyorsunuz? Parmaklarinizi bastirip deriyi hareket ettirmelisiniz, parmaklariniz sabit bi noktada olacak yani. Eger kasir gibi yapiyorsaniz dogal olarak saci cekip koparabilirsiniz. Kan degerlerinize bir baktirin belki eksiklik vardir denk gelmistir. Masajin agresif bi dokulme yapcagini sanmiyorum.
    Yok el sabit halde yapıyorum yani saç çekil miyor. gün içinde dökülme pek yok ama saçı kuruturken 30-40 tel oluyor lavaboda, yıkarken de dökülüyor. Saçım seyrelmedi hala aynı o kadar dökülmeye ramen

Yeni Üye
    Alıntı almeida9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zayıf saçın varsa zayıflayan bir bölge var demektir. Saç çıkışlarında dökülmelerin gibiyse sorun olmaz anca dökülen saçın yarine saç çıkmıyor yada her çıkan daha ince yada cılızsa problem var demektir. Aslında en iyi analizi kendin yapıcaksın ama fikir almak istiyorsan resimlerini koy daha bilgili olan arkadaşlar yorumlayacaktır..
    Saçımın gürlüğü aynı ama hala çok dökülüyor, masajın faydasını gösterdiği anlamınamı geliyor

Yeni Üye
    Eğer hormonal bir dökülmen yoksa masajdan nasıl bir fayda bekliyorsun onu tam çözemedim dostum. Masaj kafa derisini rahatlatır ve kan akışını hızlandırır. Eğer dökülmen erkek tipi değilse ne masajdan ne kullandığın şampuandan bir zarar görmessin dökülen saçların zaten çıkar. Resim görmeden birşeyler söylemek zor

Sayfa 1/2 12 SonSon