8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Genç yaşta dökülen saçlar ve berbat bir ruh hali

Yeni Üye

Genç yaşta dökülen saçlar ve berbat bir ruh hali

Saçım 2 yıldır dökülüyor protez saç denedim olmadı, minoxil denedim yeni saç çıkardı ancak saçlarım çok zayıfladı ve derimi soydu bıraktım.2-3 Aydır fazla takmıyordum bugün saçlarım uzamış berbere gittim baya açıldıgını fark ettim berberle muhabbet falan bu kadar genç yaşta niye bu kadar stres yapıyosun felan dedi.Ben kendine bakan biriyim hayatta en son isteceyğim şey ile yaşıyorum, anne tarafından genetik bu dayım kel kuzenler askere gitti geldi saçların önleri tamamen gitti 1 kuzenim ile ben biraz saçlıyız o kuzenim benden daha iyi durumda falan herneyse, önerileriniz var mı saçı kurtarmak için değil ben ayda 100 200 tl verip hergün saçıma süremem öğrenciyim.İler de bi hapla tedavisi falan bulunmaz mı bunun ne bileyim bi hap içersin sacı döken hücreleri pasifler vs yoksa böyle geldi böyle mi gider? Son olarak spora başlamayı düşünüyorum sizce sacımlan oluşan - imajı vücudumla kapatabilir miyim?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yaşını bilmiyorum ancak sana hayatta hakikaten önemli bir ipucu vermiş olayım. Amansız bir hastalık değil bu. Moralini yüksek tut. Ki moral ciddiye alınması gereken bir etken . Saçtan daha önemli şeylerin olduğunu unutma. Bu demek değil ki savaşma. Mücadeleni ver forumu iyi oku, bir tedavi seç ve başla. Eğer muvaffak olmazsan üzülme. Kafası boş ve saçlı mı yoksa kafanın içi dolu ve saçsız mı olmak istersin? Ya da hem içi hem de dışı boş? Tedaviye başlamadan önce bu soruların cevabını kendine iyi ver. Diyeceğim şu: bunları yazmamdaki niyet iyi. Sen hayatını doldur. Ha saçlı olursan çok kere şükredersin.

3-4 yıldır düzenli spor yaparım iyi bir vücudum var diyebilirim ancak hiç bir zaman saçın verdiği görüntü boşluğunu kapatamadım kapanmazda.İlk olarak saç olmayınca belli bir stilinde olmuyor çok yaşlı gözüküyorsun sana bakan hastalıklı falan sanıyor kafa kabak gibi parlıyor 30-40 lı yaşlar olsa kirli sakal 3 numara saç falan götürebilirde 20li yaşlarda maalesef o iş hayal.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi bir vücut ve kısa 1-2 numara saç ile güzel bir imaj yakalayabilirsin tabi. kaşların yüzün gözün temiz tertipli olursa vücudun iyi olursa saçın çok dikkat çekmez. Şuanki tedaviler de malesef 100-200 lira arasında aylık hapla tedavisinin olacağını da sanmıyorum forumda kaldığım sürece gözlemlerimi aktarırsam. Yan etkisi umrumda değil diyorsan hapla çözülebiliyor zaten mesele cesaret edebilmekte

Yeni Üye
    5 yıldır fitnessla ilgilenen biri olarak söylüyorum gaza gelip başlama ayda 100-200 kafana süremezsen ayda 500-600 den aşağı vücuduna vermedikçe hiçbişey olmaz kendını yorarsın saçına odaklan

Yeni Üye
    Alıntı claynt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saçım 2 yıldır dökülüyor protez saç denedim olmadı, minoxil denedim yeni saç çıkardı ancak saçlarım çok zayıfladı ve derimi soydu bıraktım.2-3 Aydır fazla takmıyordum bugün saçlarım uzamış berbere gittim baya açıldıgını fark ettim berberle muhabbet falan bu kadar genç yaşta niye bu kadar stres yapıyosun felan dedi.Ben kendine bakan biriyim hayatta en son isteceyğim şey ile yaşıyorum, anne tarafından genetik bu dayım kel kuzenler askere gitti geldi saçların önleri tamamen gitti 1 kuzenim ile ben biraz saçlıyız o kuzenim benden daha iyi durumda falan herneyse, önerileriniz var mı saçı kurtarmak için değil ben ayda 100 200 tl verip hergün saçıma süremem öğrenciyim.İler de bi hapla tedavisi falan bulunmaz mı bunun ne bileyim bi hap içersin sacı döken hücreleri pasifler vs yoksa böyle geldi böyle mi gider? Son olarak spora başlamayı düşünüyorum sizce sacımlan oluşan - imajı vücudumla kapatabilir miyim?
    Hocam ya var olan saçı korumak için seti/ru kullanacaksınız, ya saç çıkarmak için erkekliği bir kenara koyup finas/dutas yükleneceksiniz, ya da saçı şimdiden iki numaraya vurup gelecekteki görüntüye alışmaya çalışacaksınız. Ben sizin yerinizde olsam güreş/bjj/boks + fitness yapıp bir yandan dövüşmenin verdiği özgüvenle kelliğe gitmenin verdiği özgüvensizliği kapatırken bir yandan da fitness yoluyla gelecekteki iki numara saç + kirli sakal + kaslı beden tarzına yavaş yavaş hazırlanırdım. Bu vebanın malesef ki çözümü yok olsaydı lebron james, rafael nadal, justin bieber gibi adamların saçı ergenliklerindeki gibi kalırdı; acı, özellikle 20'lerinde daha acıklı, ama bu sevdiğimin illetinin çözümü yok. Hap yoluyla bu durumu düzeltecek bir ilaç yarım yamalak finas/dutas dışında olmadığı gibi bildiğim kadarıyla şuanda da geleceğe yönelik böyle bir çalışma yok, ama inançlıysan bol bol samumed/follicum/brezula/histogen/replicel vb benzeri çalışmalara özellikle Tsuji hazretlerine dua et de 2020'ye yetişsinler. Bu arada umut vermek istemem ama dermaroller + minox ikilisinin feci saç çıkardiğına yönelik tartışmalar var şu aralar yabancı forumlarda ama minoxa bulaşmak ister misiniz bu size kalmış.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Usturlap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ya var olan saçı korumak için seti/ru kullanacaksınız, ya saç çıkarmak için erkekliği bir kenara koyup finas/dutas yükleneceksiniz, ya da saçı şimdiden iki numaraya vurup gelecekteki görüntüye alışmaya çalışacaksınız. Ben sizin yerinizde olsam güreş/bjj/boks + fitness yapıp bir yandan dövüşmenin verdiği özgüvenle kelliğe gitmenin verdiği özgüvensizliği kapatırken bir yandan da fitness yoluyla gelecekteki iki numara saç + kirli sakal + kaslı beden tarzına yavaş yavaş hazırlanırdım. Bu vebanın malesef ki çözümü yok olsaydı lebron james, rafael nadal, justin bieber gibi adamların saçı ergenliklerindeki gibi kalırdı; acı, özellikle 20'lerinde daha acıklı, ama bu sevdiğimin illetinin çözümü yok. Hap yoluyla bu durumu düzeltecek bir ilaç yarım yamalak finas/dutas dışında olmadığı gibi bildiğim kadarıyla şuanda da geleceğe yönelik böyle bir çalışma yok, ama inançlıysan bol bol samumed/follicum/brezula/histogen/replicel vb benzeri çalışmalara özellikle Tsuji hazretlerine dua et de 2020'ye yetişsinler. Bu arada umut vermek istemem ama dermaroller + minox ikilisinin feci saç çıkardiğına yönelik tartışmalar var şu aralar yabancı forumlarda ama minoxa bulaşmak ister misiniz bu size kalmış.
    Dermaroller veya dermastamp kullanmak istiyorum ama seboreik dermatitim var. Sizce buna olumsuz etkisi olur mu?

Yeni Üye
    Alıntı Josef35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermaroller veya dermastamp kullanmak istiyorum ama seboreik dermatitim var. Sizce buna olumsuz etkisi olur mu?
    Hocam hiçbir fikrim yok malesef ama kuvvetle muhtemel ki zararı dokunacaktır bu durumda, önce seboreik dermatiti bitirip sonra başlamanız bence daha mantıklı olabilir. Tabi yanılıyor da olabilirim bu konuda başka gorüşleri de duymak lazım.