Merhaba,

Bölüm 1:

14.08.2018 tarihinde tedaviye başlama kararı aldım.

14.08.2018 tarihli fotoğraflar:

1.

2.

3. Biraz flu ancak yine de ekledim.

Bölüm 2:

14.08.2018 - 07.09.2018 Miracle Losyon kullanım safhası.

Bölüm 3:

08.09.2018 - Halen Cellagance Losyonu kullanma safhası. (Sabah 1,5ml + Akşam 1,5ml)

Cellagance Losyon kullanmadan önceki fotoğraflar:

1.

2.

Bölüm 4:

23.10.2018 - Halen Setipiprant Losyonu kullanma safhası. (Sabah 1,5ml + Akşam 1,5ml)

Bölüm 5:

12.11.2018 itibari ile saç durumu:

1.

2.

3.

4.

Ek Bilgiler:

Masaj tedavisini de sürece ekledim. Elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.

Dermastamp:

Haftada 1-2 1,5mm ile.

Beslenme:

-Yeşilçay+Tarçın (Sabah/Akşam Birer bardak),
-Minimum 3 beyaz kullanımı(Kahvaltı 2 dilim ekmek-arada muhakkak ki kaçamaklar oluyor),
-Kuruyemiş (Birer avuç fındık, badem, kabak çekirdeği, ceviz)-Öğle yemeği yok.
-Telkin metodu. Saçlarımın ve hayatımın iyi olacağı ile alakalı düşünüyorum.(Bu sürecin tümünde ciddi psikolojik travma yaşadım-nişanlımdan ayrılmak gibi. Tartışma konusu lütfen edilmesin. Bu durumu sadece psikolojinizi bozmamanız gerektiği için yazdım.)
-Bol su tüketimi.

Şampuan:

-Unibaby(günlük),
-Ketokonazol(haftada 2,3).

Özet:

-Sürecin ilk 6 haftasında oldukça dökülmem vardı. Dirayet göstermem gerektiğini bildiğim için sabırlı davrandım. 6 hafta sonrasında dökülmeler azaldı.

-6. haftadan sonra stabil durum vardı.

-Takribi olarak 27.10.18 civarlarından itibaren saç derimde kabartılar hissettim. Saç çıkışlarını gözlemlemeye başladım. Ancak bu durum kabartıların içinde sebum tarzı birşey de mevcuttu. Miracle Bey' e danıştım. Hergün yaptığım iğnelemeyi haftada 2 civarına düşürdüm.

-27.10.18 tarihinden sonra gittikçe daha da artan bir saç çıkışı gözlemlemekteyim.

-Bu durum gerek ailem, yakın çevrem ve berberim tarafından dile getirildi. Bu sebeple konuyu açmaya karar verdim. Çünkü zannettiklerimi buraya aktarsaydım kendimi ve sizi kandırmış olabilirdim. Objektif yorumları aldıktan sonra konuyu başlatma kararı aldım.

Detay bilgi: Bu gelişimi gören kuzenim de cellagance tedavisine başlama kararı aldı.

Önemli Not: Soracağınız soruları, saygı sınırı çerçevesinde olduğu sürece cevaplamaya çalışacağım. Zamanının için teşekkürler.