Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Seboreik dermatitin döktüğü saçlar geri gelir mi?

Yeni Üye

Seboreik dermatitin döktüğü saçlar geri gelir mi?

19 yaşındayım.Saçımın her yerini kaplamiş durumda.Saçımın dibi artık yok kepek bütün halinde tabaka yapmış.Saçıma dermavate sürmüştüm acayip döktü.Saçlarım seyreldi.1 ay oldu.Saç çıkışı yok.Saçım kepek tabakasından yukarı çıkacagını düşünmüyorum.Her yeri ondan çünkü.Ne yapmalıyım yardım edin

nizoral şampuan kullan haftada 2 kere en az geçer.bende de aynısı vardı döktüğü saçlar geri geldi.%100 ü geldi mi bilmiyorum ama o zamnaki seyrelmeden sonra tekrar arttığını farkettim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    aynı sorunu bende yaşadım bazen yaşarım bu illet kolay kolay geçmez şekerli çok yeme kahve iç Ossion Saç Toniği 250ml ve clear clear mentollü bunları kullan söküp atsın hastalığı bunları düzenlik kullandıkça kaşıntı sebore kalmaz.diğer şeyler geçirmez dermovaite headan shoulder extreme sülfatlı olan. sadece bu ikisi söküp atar.

Yeni Üye
    Bende aynı dertden muzdaribim 3-4 senedir bir başladı daha durduramıyom kullanmadıgım ilaç şampuan doktor kalmadı çözüm olmadı aşırı dökülüyor ve yağlanıyor saçlar iyice seyrekleşti miracle hoca bunulla ilğili düşünceleriniz kullanaçaklarımız nedir bilğiniz varmı diğer arkadaşlarda katılırsa sevineceğiz lütfen yorumlar

Yeni Üye
    Aynı sorunu bende yaşıyorum lütfen bilgili birisi bilgilendirsin bitsin şu iş lütfen

SaçımınDoktoru Üyesi
    Vchy anti dandruff şampuan benim için en iyisiydi saç gözeneklerim açılmış nefes aldığını hissettiğim de dünyanın en mutlu insanıydım fakat 3 ay sonrasında etkisi tamamen azalmıştı hatta her bu şampuanı kullandığım da daha fazla kaşındırıyor ve dökülüyordu. 8 ay oldu hala aynı fakat kaşıntı azaldı

Yeni Üye
    Hadi arkadaşlar buna bir çözüm üretelim kullananlar ne kullandı söylesin kusura bakmayın bununla ilğili sayfanın hepsini inceledim okudum çoğunu denedim çözüm olmadı ne yapalım tavsiyeler lütfen

Un, şeker, gazlı içecekler (kola, bira vs.) mümkün olduğunca azalt. Nizoral, ketoral gibi şampuanları çok arttığında kullanın. Bende seborik dermatit çok arttığında kafa derim sanki içerden yanıyormuş gibi oluıyordu. Bilmiyorum alakası varmı fakat hergün multivitamin alıyorum ve kafama yaklaşık 10dk masaj yapıyorum. Sadece beslenmeme çok dikkat etmediğimde az kepeklenme oluyor. Eskisi gibi saç derimde kabuklanma ve kafamda yanma hissi olmuyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sebonun en kolay caresi haftada bir vichy yada nizoral ketoral vs onun disinda bagirsak florasini rahatlatan yiyecekler sabah kalkar kalkmaz limon zeytinyagi detoksu birde balik yemeyi ihmal etmeyin
    Kabak cekirdegide olabilir en azindan normal cekirdek tuketiyorsaniz kabak cekirdegine cevirin 😉

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ha bu arada Kahve seboyu artirir,cok fazla icerseniz

Sayfa 1/2 12 SonSon