Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
52 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: PGD2 İnhibitörü Luteolin

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mr. freemanın verdiği linkte hazırlama formülü var dogal madde oldugundan ilaç hali yok anlaşılan fakat enginar hapı alınıp etkin madde elde ebilebilir o da pahalı değilmiş uygun oranlı bulunup denenebilir zaten 20 lira bir şeymiş yurt dısında da 10 dolar falan dogal oldugundan yan etkisinin de olmaması gerek denenebilir bakayım biraz daha
    Alırken ekstrakt almak lazım hocam,buna dikkat bazıları bitkiyi direkt öğütüp toz haline getirip kapsül şeklinde pazarlıyor,bunu belirtiyorlar zaten firmalar,ekstraktlar en az 2-3 kat daha pahalı oluyor ama gerçek bitkinin özü oluyor kapsülde.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Türkiye'de satılıyor ama ekstrat mı bilemem. Ayrıca arkadaşlar karaciğeri koruyor bu enginar. Yani saç için kullandığımız hapların karaciğere etkisini de azaltacak. Bir taşla 2 kuş. ��

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mr. freemanın verdiği linkte hazırlama formülü var dogal madde oldugundan ilaç hali yok anlaşılan fakat enginar hapı alınıp etkin madde elde ebilebilir o da pahalı değilmiş uygun oranlı bulunup denenebilir zaten 20 lira bir şeymiş yurt dısında da 10 dolar falan dogal oldugundan yan etkisinin de olmaması gerek denenebilir bakayım biraz daha
    Şu an beynimde şimşekler çaktı piranha

Yahu ben minıxa başladıktan 1-1,5 sene sonrasında sabahları aç karnına enginar suyu içerdim karaciğere iyi geliyor diye( o dönem ağır dozlarda akne ilaçları sebebiyle) ve ben o kullandığım 3-4 aylık dönemde minoxtan aldığım etki maksimumdu üstüne onu bıraktıktan sonra minox etkisini kaybetti 1-2 ay içerisinde ve onun üzerine argan yağı ile birlikte yağ serüvenine başlamıştım.

Ben bunu nasıl fark edememiştim daha önce, hemen başlıyorum tekrardan ben buna ya da krem, losyon falan yapıyım.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yahu ben minıxa başladıktan 1-1,5 sene sonrasında sabahları aç karnına enginar suyu içerdim karaciğere iyi geliyor diye( o dönem ağır dozlarda akne ilaçları sebebiyle) ve ben o kullandığım 3-4 aylık dönemde minoxtan aldığım etki maksimumdu üstüne onu bıraktıktan sonra minox etkisini kaybetti 1-2 ay içerisinde ve onun üzerine argan yağı ile birlikte yağ serüvenine başlamıştım.

Ben bunu nasıl fark edememiştim daha önce, hemen başlıyorum tekrardan ben buna ya da krem, losyon falan yapıyım.
    enginar suyunu hazır mı alırdın nasıl nereden temin ederdin ?

Galiba tedavide yeni bir ufuk daha açılıyor önümüze,gerçekten bu tür paylaşımcı forumların faydaları çok fazla,biraz bahseder misin üstad enginar suyunu nasıl elde ediyordun lif oranı yüksek bir besin,katı meyve sıkacağında mı sıkıyordun,yıllardır niyetlenipte bir türlü kullanamadığım bir bitki.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Galiba tedavide yeni bir ufuk daha açılıyor önümüze,gerçekten bu tür paylaşımcı forumların faydaları çok fazla,biraz bahseder misin üstad enginar suyunu nasıl elde ediyordun lif oranı yüksek bir besin,katı meyve sıkacağında mı sıkıyordun,yıllardır niyetlenipte bir türlü kullanamadığım bir bitki.

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NoMore Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enginar suyunu hazır mı alırdın nasıl nereden temin ederdin ?
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk olarak hazır almıştım aktardan 2 şişe bitirdim, ardından annemin tavsiyesiyle enginarı kaynatıp sonra suyunu ayırdım bir dönemde o şekilde kullandım.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

İlk olarak hazır almıştım aktardan 2 şişe bitirdim, ardından annemin tavsiyesiyle enginarı kaynatıp sonra suyunu ayırdım bir dönemde o şekilde kullandım.
    hangisi daha verimli olur ki ? birde bu enginar şimdi PGD2 mi inhibe ediyor ?

hangisi daha verimli olur ki ? birde bu enginar şimdi PGD2 mi inhibe ediyor ?

Enginar Faydaları

Magazinel bir bilgi olarak Amerika’da dünyanın enginar başkenti sayılan bir şehir olduğu ve Marilyn Monroe’nun ilk enginar kraliçesi olduğuna da değinelim.

Ortalama büyüklükteki bir enginar 25 kalori ve 3 gramdır. C, B vitaminleri, folat ve magnezyum içerir. Ayrıca yapraklarında bulunan sinarin kolesterolü düşüren bir maddedir.
    Enginarı bir afrodizyak olarak düşünmek bazıları için zor olabilir ancak tek faydası bununla sınırlı değildir.
    Anemi, romatizma, gut hastalığı, hazımsızlık, cilt kaşıntıları ve hatta böcek / yılan ısırmalarında kullanılagelmiştir.
    Enginarın Genel Faydaları
    -Öncelikle karaciğeri korur ve karaciğer ile ilgili hastalıların iyileşme süresini kısaltır.
    -Tüm sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.
    -İdrar söktürücü özelliğinden dolayı, böbreklerdeki kumların dökülmesini sağlar.
    -Kandaki şekeri ayarlar,
    -Kollestrolü düşürür.
    -Ateş düşürür.
    -Yaşlanmaya karşı bir tür aşı gibidir. Cildi güzelleştirir.
    -İştah açar.
    -Bazı kanser türleriyle savaşmaya yardımcı olur.
    Gördüğünüz gibi enginar bir tür ecza dolabı gibidir. Sapları ve kökleri ilaç yapımında kullanılır. Yapraklarını kaynatarak içmek karaciğer için, tüylü kabuklarını kaynatarak elde edeceğimiz suyla saçlarımızı yıkamak da saçlarımızın güçlenmesi için yararlıdır.
    Doktorlar mevsiminde her gün bir enginar tüketmenin şifa kaynağı olduğunu söylüyorlar.ak sendromu olarak bilinen (irritabl bağırsak), spastik kolon sorununda olsukça faydalıdır. Sindirimi kolaylaştırarak hastalığa özgü acı, ağrı, şişkinlik, gaz, ishal ve kabızlık bulgularını düzeltmektedir.
    Kötü kolesterol olarak bilinen HDL oranlarını düşürmektedir. Özellikle yaprak kısımları kötü kolesterolle savaşmaktadır.
    Alkol tüketiminin neden olduğu akşamdan kalmalık olarak değerlendirilen ve vücudun alkole verdiği tepki olarak değerlendirilen baş ağrısı, yorgunluk ve ağız kuruluğu belirtilerini hızlıca gidermektedir.
    Enginarın bir diğer faydası iştah kaybını gidermesidir.
    Organları temizleyen, zihinsel kapasiteyi arttıran enginar antioksidan özellikte olup, toksik maddelerin atılması ve yaşlanmanın geciktirilmesini de sağlamaktadır.
    Enginar karaciğeri uyaran bir madde olduğundan safra sorunları, taşı olanların çok fazla tüketmemeleri önerilmektedir. Ayrıca sıklıkla rastlanan papatya ve kasımpatı bitkilerine alerjisi olanalr aynı aileden olan enginarı yememelidir.
    Enginarın ilaçlar ve diğer bitkilerle bilinen br etkileşimi yoktur.
    Enginar mor çiçekleri olan çok yıllık bir bitkidir. Bir sebze olarak kabul edilmesine karşın yenilen kısmı henüz açmamış çiçek tomurcuğu olduğundan aslında meyve sınıfına girebilir. Tüm sebze ve meyvelerde olduğu gibi enginarın düzenli olarak tüketilmesi sağlığa oldukça faydalıdır.
    Enginarın botanikte kullanılan ismi Cynara’dır. Bilinen en eski yiyeceklerden biri olan enginarın tarihi ile ilgili bazı bilgiler verelim:
    Mitolojik bir karakter olan Zeus Cynara adlı bir kadına aşık olmuş ve onu bir tanrıça olarak ilan ettikten sonra birlikte yaşamaları için evine götürmüştür. Güzel kadın Zeus’un evini beğenmemiş ve kendi dünyasına dönmek istemiştir. Buna öfkelenen Zeus kadını evine yollamış ancak bir enginara dönüştürmüş.
    Enginar aslında papatyalarla aynı familyadan gelmektedir. Güney Avrupa, Kuzey Afrika ve Akdeniz ülkelerinde yetişir. Çok eski tıp kitaplarında enginarın sağlığa faydaları, özellikle sindirimi kolaylaştırma özelliğine sıkça değinilmiştir. Eski Yunanlılar enginarı bir afrodizyak olarak kabul etmekte, cinsel isteği arttırıp, ilişki süresini uzattığı bilinmektedir. Bazı inanışlar erkek çocuk doğurmak isteyen kadınların enginar yemesini öğütlemektedir.
    Dünyada bilinen 50 enginar türü vardır.

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon