Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
52 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Elma Sirkesinin Dökülmeye Etkisi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Haklısınız. Benim hatırımı bi de şu geldi. Isırgan losyonuma alkol kattım %20 kadar. Şimdi sirke de alkolün fermentasyonuyla oluyor hatırladığım kadarıyla. Şimdi ben alkollü losyonuma sirke katarsam, sirkedeki bakteriler sebebiyle losyondaki alkol de yavaş yavaş sirkeye dönüşebilir di mi
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısınız. Benim hatırımı bi de şu geldi. Isırgan losyonuma alkol kattım %20 kadar. Şimdi sirke de alkolün fermentasyonuyla oluyor hatırladığım kadarıyla. Şimdi ben alkollü losyonuma sirke katarsam, sirkedeki bakteriler sebebiyle losyondaki alkol de yavaş yavaş sirkeye dönüşebilir di mi
    alkolü ve sirkeyi yapan bakteriler farklı sadece sıcaklık ve oksijene göre devreye giriyorlar. Yani aslı da ortamda ikiside bulunur ama alkol sirkeye dönermi sanmam çünkü sirke olduğunda artık ölmüş oluyorlar bakteriler aynı şekilde alkol oluştuğunda da ölmüş oluyor diğer alkol yapıcılarda. Gariptir kendi yaptıkları ürünler onları öldürüyor hatta ürün değil onları dışkıları bile diyebiliriz. Zira balda öyle...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alkolü ve sirkeyi yapan bakteriler farklı sadece sıcaklık ve oksijene göre devreye giriyorlar. Yani aslı da ortamda ikiside bulunur ama alkol sirkeye dönermi sanmam çünkü sirke olduğunda artık ölmüş oluyorlar bakteriler aynı şekilde alkol oluştuğunda da ölmüş oluyor diğer alkol yapıcılarda. Gariptir kendi yaptıkları ürünler onları öldürüyor hatta ürün değil onları dışkıları bile diyebiliriz. Zira balda öyle...
    Teşekkürler. Eğer tamamen ölüyorlarsa sıkıntı olmaz o zaman. Ama yine de ısırganlı losyona katmasam daha iyi olacak. Ayrı bi de sirke losyonu yapmak istemiyorum ama heralde yapıcam

SaçımınDoktoru Üyesi
    Teşekkürler. Eğer tamamen ölüyorlarsa sıkıntı olmaz o zaman. Ama yine de ısırganlı losyona katmasam daha iyi olacak. Ayrı bi de sirke losyonu yapmak istemiyorum ama heralde yapıcam
    Hocam şu posta kutusunu silseniz mesaj gönderilmiyor

Banned
    kullandıgınız elma sirkesi markası nedir arkadaşlar.marketlerde kemal kükrer var.dogal sirke oldugu söleniyor ama bilemem

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı namesiz00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şu posta kutusunu silseniz mesaj gönderilmiyor
    25 mesaj boşluk vardı ama yine de sildim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sorunvar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullandıgınız elma sirkesi markası nedir arkadaşlar.marketlerde kemal kükrer var.dogal sirke oldugu söleniyor ama bilemem
    İçindekiler kısmında hep aynı şeyler yazıyor. Bi antioksidan var, bi de kükürt içerir diyor. Bu kadar düşünürsek hiçbir şey alamayız. Alın bi tane TSE belgeli olsun bitsin..

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ooo konu tam bana göre arkadaşlar,ben şu sirke yapma işini büyüteyim yavaş yavaş burada baya taliplisi olacak gibi,şaka bir yana arkadaşlar market sirkeleri yanlış bilmiyorsam(çünkü çok araştırmadım)ısıl işlemden geçiriliyor en iyi sirke -ki kendim yapım oral yoldan kullanıyorum 3 yıldır-en az 3-6 ay arası doğal yollarla fermante olan sirkedir.
    Faydalarını şöyle sayabilirim:kesinlikle saç ve cildinize müthiş bir parlaklık veriyor,vücudun bağışıklığına çok güzel katkı sağlıyor,(ama bir daha asla büyük konuşmayacağım geçenlerde şöyle bir ifade kullanmıştım " bunu kullandığınız zaman grip bile olmuyorsunuz" sonra 15 gün hasta oldum büyük lokma ye ama büyük söz söyleme demişler subjektif bir düşünce katılmayabilirsiniz)ama sirkeyi kullandığım için saçlarım çıkmadı tabi fakat belki de dökülecek olan saçlarımı bu şekilde korumuş olabilirim bilemiyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sirke losyonu yapmak istesek bunu nasıl bozulmaktan koruyacağız? Alkol hatırıma geliyor ilk ama bir araştırmam lazım. Bir fikri olan var mı?

Küf mantarları asidik ortamı sever o yüzden su ve sirke karışımı tek başına mantarlanır zamanla..

Her gün sirkeli su yapmakla uğraşmak istemiyorum

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sirke losyonu yapmak istesek bunu nasıl bozulmaktan koruyacağız? Alkol hatırıma geliyor ilk ama bir araştırmam lazım. Bir fikri olan var mı?

Küf mantarları asidik ortamı sever o yüzden su ve sirke karışımı tek başına mantarlanır zamanla..

Her gün sirkeli su yapmakla uğraşmak istemiyorum
    Üstad bir ara ben şöyle bir formüle kafa yormuştum:Bir litre hakiki elma sirkesinin içine ısırgan otu ve karanfil atıp bunu güneş görmeyen kapalı bir ortamda 20-25 gün beklettikten sonra süzüp kullanmayı düşünmüştüm ama nasip olmadı.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon