5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Miracle losyon

Yeni Üye

Miracle losyon

Sevgili arkadaslar uzun uzun arastirdim ama miracle losyon kullanmak istiyorum ancak iceriklerden biri artik sanirim uretilmiyormus
    Bana basit bir sekilde nasil hazirlanir anlatabilecek olan var mi ? Kafamda kuramadim cunku tekrar tesekkur ederim

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben garnier (arındırıcı ve sıkılaştırıcı tonik) olanı kullanarak hazırladım son losyonu. Bu veya içeriği buna benzer bir tonik kullanabilirsiniz. İçine %10-15 oranında gliserin de ilave etmiştim.

Bir diğer alternatif olarak etil alkol + distile su + gliserin ile de hazırlayabilirsiniz. Etil alkol yerine 80 derece ve üstü kolonya da kullanabilirsiniz. (Veya içeriğinde alkol bulunan başka saç toniği benzeri ürünler de olabilir tabi) %70-15-15 gibi oranlarda olabilir. Oranları siz oynayabilirsiniz tabi. Gliserin oranının fazla veya az olmasına göre değiştirilebilir. (Distile su kullanma sebebi, alkol ün tek başına tabletleri çözmeye yeterli olmaması diye biliyorum)

Şunı da bir dip not olarak belirtmek isterim. Aldactone u tablet olarak çözmek pek efektif olmayabiliyormuş etkenlerin sıvıda çözünmesiyle alakalı olarak)

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben garnier (arındırıcı ve sıkılaştırıcı tonik) olanı kullanarak hazırladım son losyonu. Bu veya içeriği buna benzer bir tonik kullanabilirsiniz. İçine %10-15 oranında gliserin de ilave etmiştim.

Bir diğer alternatif olarak etil alkol + distile su + gliserin ile de hazırlayabilirsiniz. Etil alkol yerine 80 derece ve üstü kolonya da kullanabilirsiniz. (Veya içeriğinde alkol bulunan başka saç toniği benzeri ürünler de olabilir tabi) %70-15-15 gibi oranlarda olabilir. Oranları siz oynayabilirsiniz tabi. Gliserin oranının fazla veya az olmasına göre değiştirilebilir. (Distile su kullanma sebebi, alkol ün tek başına tabletleri çözmeye yeterli olmaması diye biliyorum)

Şunı da bir dip not olarak belirtmek isterim. Aldactone u tablet olarak çözmek pek efektif olmayabiliyormuş etkenlerin sıvıda çözünmesiyle alakalı olarak)
    Bahsettiğiniz garnier ürünü alkol içeriyor değil mi?Daha önceden birkaç ürüne bakmıştım ama içeriği ilaçları çözmek ve taşımak için yetersizdi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet var, içerik kısmında yazıyor. Fakat oran vs bilgisi yer almıyor.

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet var, içerik kısmında yazıyor. Fakat oran vs bilgisi yer almıyor.
    Saf&Temiz Arındırıcı ve Sıkılaştırıcı tonik isimli mavi kutulu tonik sanırım.Bugün alacağım ilaçları çözecektir büyük ihtimalle.Elsevede de oran yazdığını hatırlamıyorum.