Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
57 sonuçtan 51 ile 57 arası

Konu: Dutasteride vs Finasteride

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    24 hafta sonra dht seviyeleri normale mi dönüyo tabloyu benmi yanlıs yorumladım hocam
    16 hafta sonra ilaç bırakıldığında kandaki Dht tekrar yükseliyor.

Bu araştırma gösteriyor ki, 0.1 mg Dutasterid Finasterid 5.0 mg ile aynı oranda azaltıyor Dihidrotestosteron’u , yaklaşık olarak 70% oranında.
    Bu görüntü’de anlayacağınız gibi birilerinde Placebo, diğerleri 5 mg finasterid, ve Dutasterid(0.5mg ve 5mg olarak) verilmiş . Göründüğü gibi Dutasterid 10 kat daha etkili.

5mg dutasterid 98.4%, 2.5 mg 97.7%, 0.5 mg 94.7%, 0.05mg 52.9% oranda azaltıyor kandaki Dht .

Kaynak
    Konu Yalova22 tarafından (23.06.2016 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    16 hafta sonra ilaç bırakıldığında kandaki Dht tekrar yükseliyor.

Bu araştırma gösteriyor ki, 0.1 mg Dutasterid Finasterid 5.0 mg ile aynı oranda azaltıyor Dihidrotestosteron’u , yaklaşık olarak 70% oranında.
    Bu görüntü’de anlayacağınız gibi birilerinde Placebo, diğerleri 5 mg finasterid, ve Dutasterid(0.5mg ve 5mg olarak) verilmiş . Göründüğü gibi Dutasterid 10 kat daha etkili.

5mg dutasterid 98.4%, 2.5 mg 97.7%, 0.5 mg 94.7%, 0.05mg 52.9% oranda azaltıyor kandaki Dht .

Kaynak
    yukarıdan aşağıya kesikli çizgi olan yerde ilaçlar bırakılmış mı yani? yoksa kullanırken mi tekrar yükseliyor dht?

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı kordinaryus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarıdan aşağıya kesikli çizgi olan yerde ilaçlar bırakılmış mı yani? yoksa kullanırken mi tekrar yükseliyor dht?
    Evet doğru anladın, ilaçlar bırakıldığında tekrar yükseliyor. Placebo etkisi de ilginç değil mi...

nasıl ilaç almıyor adam her gün Spironolactone 200mg. hem de içmiş aldactone
    Estradiol 6mg. almış her gün translar bile 2 ya da 4 mg alır bu günde 3 tane estrafem yutmuş
    Medroxyprogesterone 5mg. maddesi de tarlusal adlı ila.ta var türkiyede o hormon hapı zaten finas ta almış her gün nasıl ilaç almamış oluyor bu o ilaçlar alınmadan saç çıkmıyor kusura bakmayın alttaki adam da trans değil verdiğin linlte ama o da dayamış ilacı...

SaçımınDoktoru Üyesi
    her iki ilacın beyin kan bariyerini geçme durumu nun araştırıldığı bir konu lazım.
    Tedavim;

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benim anlamadigim konu arkadaslar bu tarlusal 5 mg progestoren icerior degilmi progesteron ostrojen gibi sac cikarmaya etkisi varmi bunu gercekten ogrenmek istiorum

Yeni Üye
    rogeine + proscar kullanmayı dusunuyorum .. yoksa direk sadece proscar mi alsam diyecektim simdi bir dutasterid'i topikal olarak mi alsam diyorum (minox 'a katarak)

seboreik dermatit hastasi oldugum ve tasikardi riski oldugundan minox'a hic bulasmak istemiyorum ancak ciddi acilmalarım var artık proscar'i 10 a boluo 0.5 'le baslayacam herhalde ..

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456

Bu Konudaki Etiketler