Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
39 sonuçtan 31 ile 39 arası

Konu: [English] "Miracle" solution?

Alıntı Jimmy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Link to what? Our thread on the German forums?
    That would be this one:
    Haarausfall Forum : Sonstige Produkte bei Haarausfall » Diane 35 Topisch (Miracle-Lotion) - Anwender-Thread

I was just asking if you'd allow me to repost your photos on there.
    Ok I thought you wanted me to add. Permission not problem.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Jimmy according these results do you think about that miracle solution stronger than ru58841 ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jimmy according these results do you think about that miracle solution stronger than ru58841 ?
    Ok, thanks for the permission.

Your results are definitely by a magnitude better than mine so in that case yes. I'm hoping for a synergy effect though. RU, Minox, Ket, and CPA/Estradiol each attack the hair loss problem from a slightly different angle so they might work wonders in tandem.

RU/Minox/Ket has helped me to stop my hair loss entirely. I hope your solution might provide some regrowth.

Alıntı Jimmy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ok, thanks for the permission.

Your results are definitely by a magnitude better than mine so in that case yes. I'm hoping for a synergy effect though. RU, Minox, Ket, and CPA/Estradiol each attack the hair loss problem from a slightly different angle so they might work wonders in tandem.

RU/Minox/Ket has helped me to stop my hair loss entirely. I hope your solution might provide some regrowth.
    Actualy in my opinion vital point is esradiol...

Arkadaslar benim yabancı dilim iyidir, dilerseniz bu karısımı yabancı sitelere yayabiliriz. Cok zaman olmadıgından giremiyorum ama hangi sitelerin iyi oldugunu belirtirseniz onlarda hesap alıp paylasım yapabiliriz böylece herkes ögrenebilir.

Bu arada tabi Miracle üstad izin verirse böyle bir seye ve onun ismini kullanarak tabi ki.
    Maksat insanlıga katkımız olsun..

Alıntı aaron_88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim yabancı dilim iyidir, dilerseniz bu karısımı yabancı sitelere yayabiliriz. Cok zaman olmadıgından giremiyorum ama hangi sitelerin iyi oldugunu belirtirseniz onlarda hesap alıp paylasım yapabiliriz böylece herkes ögrenebilir.

Bu arada tabi Miracle üstad izin verirse böyle bir seye ve onun ismini kullanarak tabi ki.
    hairlosstalk ta var konum başarı hikayelerinde çok popüler ama yeni yabancı sitemiz var çok yeni daha Hairloss Cure Help | Get The Stop Hairloss With Cure Help burada blog olarak paylaşım yapacağım bekleriz yardımlarınızı bekleriz. Teşekkür ederim iyi niyetiniz için.

Alıntı aaron_88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hairlosstalk ta var konum başarı hikayelerinde çok popüler ama yeni yabancı sitemiz var çok yeni daha Hairloss Cure Help | Get The Stop Hairloss With Cure Help burada blog olarak paylaşım yapacağım bekleriz yardımlarınızı bekleriz. Teşekkür ederim iyi niyetiniz için.

Yeni Üye
    Alıntı KillThat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hi bro welcome to our forum
    Well I'll try to help you, as you know first miracle put 1 pack of Diane 35 and Aldactone and decort into the elseve arginine lotion. So next days he put the Allerset or zyrtex for inhibiting the pgd2 and then he decided to use divina instead of Diane 35. Well that's all I know
    And I guess I haven't seen any side effects
    Also you can see all the success stories here Başarı Hikayeleri
    I hope that's helpful
    why did you decide to use divina?divina better than diane?

Yeni Üye
    hallo!!good morning!!Firstly i would like to say a hugeee thank you to miracle for the lotion he invented...I would never haave thought that topicals would work so amazing...Now...here is the thing..I have been using this lotion for almost a year..Results?The first day of use my hair stop falling and till 2 weeks ago i 've managed to thicken up my hair and starting to regrow my teenage hairline..the right side of my temples were growing new hairs much faster from my left..I use the lotion with a sligt difference.here:8x50mg of androcur,2x21 diane 35 in the nivea refreshing toner 200ml as a vehicle.Someimes i used to spil very little of the nivea lotion before putting in the pills in order to add a little more alcohol for best absorbtion as i wasnt sure if the alcohol was enough to transfer the ingredients inside my follicles.I have now 3 weeks that every time i make it the lotion doesnt seem to work.my hairline slowly geetting weaker and the rest of my hair gets thinner and thinner and falling.I am very worried as i have no knowledge of chemistry i cant figure this out by my self.I know you are a vet so can you help me out with an advice?

1)Should i use this lotion as a vehicle with not adding any alcohol in it?Take the nivea crush the pils and put them in as your guidelines and not messing up with it?Do you think this lotion i buy is good as a vehicle?
    2)can you give me the exact percentages of alcohol,water, and pg in order to make the vehicle by myself and be sure for the outcome because you know chemistry and i trust you?

I am really worried and sad because i have done so much progress and now seem to falling apart day by day...So i am counting on you and your knowledge.
    I am sorry for my english but i dont know the turkish language.I've read about you in hairlosstalk.com and your topic for the miracle lotion.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234