Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
39 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: 16 aylık finasteride’i bırakıyorum.

Alıntı Psiko02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam finasteridi 10 gündür kullanıyorum. Dökülmeyi bıçak gibi kesti. Finasterid kullanmak şakak kısmını geriletir mi? Bu konuda neler söylersiniz?
    proscar mı kullanıyorsunuz yoksa propecia mı?

Konudan rahatsız oluyorsanız rahatsız olduğunuz an bulaşmadan geçin gidin.Tıpkı benim size bulaşmadan geçip gittiğim gibi.

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Testesteron ejakülasyon yani mastürbasyon veya cinsel ilişki sonrasında dht'ye dönüşüyor. Sorması biraz garip olacak ama finas testeron artışı sağladığı için bir miktar libidoyu arttırıyor.
    Finas yüzünden pik yapan testesteron ejakülasyon sonrasında fazlaca dhtye dönüşecektir. Bunun önlemini almak için bol bol yeşil çay, nane tüketip haftada bir ya da iki kez (sıklığını siz anlarsınız) spironolakton(aldactone 25mg-50mg) alarak testoyu düşürmek gerekir. Açıkcası ben öyle yapıyorum.

Kullandığınız 16 aylık süre boyunca ejakülasyon sıklığınız nasıldı?

Yeni Üye Berk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeş ilacı bırakarak en doğru kararı vermişsin.Daha fazla zarar görmeden bıraktığın için şükretmelisin.Tabi bu benim fikrim.Bende jinekomasti başlangici ve sertlesme kalitesinde düşüş görünce hemen bıraktım.İki kez denedim farkli zamanlarda hep aynı yanetkiler oldu.Ki ben cinsel yanetki görecek son kişi olarak görürdüm kendimi.Ben bile gördüysem herkezin görme ihtimali var.Uzun sure kullanabilenlerin çoğu bekar.Evli olanlar daha kolay durumu farkediyor gördüğüm kadarıyla.
    Saç dökülmem androgen"etik" ama bu durum hiç "etik" değil!

Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Testesteron ejakülasyon yani mastürbasyon veya cinsel ilişki sonrasında dht'ye dönüşüyor. Sorması biraz garip olacak ama finas testeron artışı sağladığı için bir miktar libidoyu arttırıyor.
    Finas yüzünden pik yapan testesteron ejakülasyon sonrasında fazlaca dhtye dönüşecektir. Bunun önlemini almak için bol bol yeşil çay, nane tüketip haftada bir ya da iki kez (sıklığını siz anlarsınız) spironolakton(aldactone 25mg-50mg) alarak testoyu düşürmek gerekir. Açıkcası ben öyle yapıyorum.

Kullandığınız 16 aylık süre boyunca ejakülasyon sıklığınız nasıldı?
    Çoğunlukla yüksek seyrediyordu.İlaçtan önce haftada 1 ilaç sonrası 2 günde 1

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yahu dostum yorum yapmak istemiyorum da insanlara ağızdan spironolakton önermek nedir allah aşkına. cinsiyet değiştirmek isteyenlerin kullandığı bi ilaç o
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    -Ben kimseye önermedim. Kendi uyguladığım yöntemi söyledim. İsteyen uygular, isteyen uygulamaz.
    -Spiro yüksek tansiyon hastalığında veya idrar söktürücü olarak da kullanılıyor. Cinsiyet değişiminde olan bir arkadaşım da var kendisi ve bu durumda olanlar günlük 200mg/400mg kullanıyorlar. Haftada 1-2 bu kadar düşük doz kullanmanın bir zararı olacağını düşünmüyorum. (Kendi kararım)
    -Aldactone yapılan araştırmalara göre saç dökülmesini azaltıp, saç çıkışı sağlıyor. Bu sorunu olan kadınlara reçete dahi ediliyor.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    -Aldactone yapılan araştırmalara göre saç dökülmesini azaltıp, saç çıkışı sağlıyor. Bu sorunu olan kadınlara reçete dahi ediliyor.
    10 kişiden 1inde jinekomasti görülen bir ilaç, tekrar düşünmenizi tavsiye ederim. finasteridin üstüne hem de.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    -Ben kimseye önermedim. Kendi uyguladığım yöntemi söyledim. İsteyen uygular, isteyen uygulamaz.
    -Spiro yüksek tansiyon hastalığında veya idrar söktürücü olarak da kullanılıyor. Cinsiyet değişiminde olan bir arkadaşım da var kendisi ve bu durumda olanlar günlük 200mg/400mg kullanıyorlar. Haftada 1-2 bu kadar düşük doz kullanmanın bir zararı olacağını düşünmüyorum. (Kendi kararım)
    Saç durumunu merak ettim. Nedir acaba seni bu kadar, oral aldactonu kullanmaya itecek kadar? Finasdan etki mi göremediniz?

Yeni Üye
    Proscar ı ikiye bölüp kullanıyorum

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon