Sayfa 13/16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
160 sonuçtan 121 ile 130 arası

Konu: Saç Dökülmesine Alternatif Bakış

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte ben bu konuda temkinliyim hocam, bitkilerdeki mükemmel dengeyi düşündüğümüzde şöyle bir kanıya ulaşabiliriz mesela ilaçlarda o bitkilerdeki etken maddelerden faydalanılıyor bu da pekçok ilaçta yan etki problemini doğuruyor çünkü bitkideki sentez o ilaçta olması imkansız birşey, burdan yola çıkarak zerdeçaldeki pge2 azaltma olayı acaba sadece kanser vakalarında ve sadece kanserli hücreler için mi yoksa tüm hücreler için mi geçerli,sağlıklı insanlar kullanıyorken zerdeçalin bu özelliği hiç devreye girmiyor olabilir mi ? ben soruların cevabını bulmadan bu konuda ikna olmam zor.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu konuyu ilgiyle takip ediyorum. 20 yaşımda tamamen kel kaldığım ve oto-immün rahatsızlığım bulunduğu için vücudumun bir yerlerinde bir şeyler uzun zamandır yanlış gidiyor. Bu kadar erken saç dökülmesini de bunlar bağlıyorum. Candida bu konuda baya suçlu gibi duruyor çünkü gül hastalığım da var 2 senedir. Candida'nın gül hastalığına sebep olduğu yazıyordu. Bağırsak florasını ve insülin direncini düzeltmek için 2-3 haftadır şekeri tamamen bırakmış sayılırım sadece bazen kuru kayısı, kuru incir yiyorum. 1 haftadır da ekmeği tamamen bırakma aşamasına geldim 1 hafta içinde 1-2 dilim yemişimdir. En yakın zamanda da çörek otu, zencefil, zerdeçal ve üzüm çekirdeği alıp başlamayı düşünüyorum. Üzerlik otu da dikkatimi çekti sanırım ona da el atıcam. Saç için bir işime yaramasa bile genel sağlığım düzelir hiç olmazsa.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otoimmün sistemi bağırsakla çok yakından alakalı bence uzun zamandır leaky gut,ıbs,candida bunları araştırdım bağırsağını iyileştiren insanların yorumlarını okudum kronik inflamsyonun bağırsağın sızdırmasından kaynaklandığını söylüyorlar bende gluteni,foodmap gıdaları kestim glutamin takviyesi ve probiyotik kullandım vücutta glutatyon arttırmak için selenyum ve nac kullandım akne problemini çok büyük oranda çözdüm size bir yol gösterebilir bu tecrübem

HODAN OTU

Merhaba arkadaşlar,hodan otu üzerinde duracağımı söylemiştim;
    Bitkisel gıdalardan alınan Omega 6, diğer adıyla linoloik asit (LA) insan vücudunda D6D adlı bir enzim yardımıyla GLA ya (gamma linoleik asit) çevrilir fakat bu D6D enzimi pek tembel bir enzim. GLA ise, PGE-1, prostaglandin-1 serisinin oluşumunu sağlar.
    Bazı kişilerde genetik sebeplerden ötürü, bazılarında ise yanlış beslenme, aşırı alkol kullanımı, B6 vitamin eksikliği, gibi sebeplerden D6D hiç ya da yeterli miktarda yapılamaz. Sonuçta yeteri kadar D6D enzimi olmadığında, bitkisel yağlardan gelen Omega 6 ihtiyaç duyulan GLA ya çevrilemez. Böylece GLA yerine Araşidonik aside (AA) çevrilme olur ve başta enflamasyon, eklem ağrıları, obezite olmak üzere pek çok sorun ortaya çıkar. Metabolik rahatsızlıklar ve insülin direnci oluşur.Bu durumda D6D enziminin keyfini beklemek yerine sisteme direkt prostaglandin takviyesi yapmak için GLA-Gama Linoleik asit isimli temel bir yağ asidinden faydalanmamız gerekiyor arkadaşlar bu yağ asidinin biline en iyi kaynakları;
    Borage Oil / Hodan Yağı GLA %24 ort. , Evening Primrose Oil / Çuha Çiçeği Yağı GLA %10 ort. ve Frenk Üzümü yağı GLA %15 ort.
    Ben diyetime gerek oral olarak (1 çay kaşığı kadar) gerekse topikal olarak haftada 2 defa temiz saça hodan yağı uygulamayı düşünüyorum.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

SaçımınDoktoru Üyesi
    7 zeytin 1 incir 1 hurma ve 1 tatlı kaşığı üzerlik otuna başladım, alkali ağırlıklı ve anti oksidan beslenmeyle (protein, tahıl ve temel ihtiyaçlardan geri kalmadan) beraber bu diyet bana neler getirecek bakalım. Saçlı deriye masaj ve tırnak sürtmesinin yanına dermarollerde eklemeyi düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Abi bu üzerlik otunun epifiz bezini uyarmasının başka yan etkisi olabilir mi acaba. Ben duvar gibi adamdım anlamsız bir şekilde 1 haftadır kontrolsüz şekilde her şeyi duygusala bağlamaya başladım, acayip acayip şeyler oluyor

Kontrolü kaybetmeye başladıysan bence kullanma hocam fazla mı katıyorsun karışıma ben belki yarım çay kaşığı falan katıyorumdur en çok.

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bu üzerlik otunun epifiz bezini uyarmasının başka yan etkisi olabilir mi acaba. Ben duvar gibi adamdım anlamsız bir şekilde 1 haftadır kontrolsüz şekilde her şeyi duygusala bağlamaya başladım, acayip acayip şeyler oluyor
    Zaten epifiz bezinin etkilenmesi başlıbaşına yanetki kendisi setotonin melatonin salgılanması yanında bazı mistik yetenekleri aktive ettiği iddia edilen hayalet molekül adlı dmt molekülünüde salgılamakta bu sorunlarının cevabı olabilir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla üzerlik otu tek başına DMT oluşumuna sebep olmuyor, beraberinde inhibe edici bir etken de kullanmak gerekli (bknz Hz Mevlana Üzerlik otu - kargı kamışı (ney) ikilisi ) ) Fakat illa ki bir miktar inhibe olmuş olabilir ve -psikolojik olmakla beraber- ruh haline etkisi mümkün

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kontrolü kaybetmeye başladıysan bence kullanma hocam fazla mı katıyorsun karışıma ben belki yarım çay kaşığı falan katıyorumdur en çok.
    Ben sabah akşam 1'er tatlı kaşığı alıyorum, onları çay kaşığına düşüreyim bari.

Sayfa 13/16 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon