10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: sonradan başlayan yağlanma

Yeni Üye

Red face sonradan başlayan yağlanma

21 yaşındayım ve yaklaşık 7-8 ay once baslayan T bolgesi(alın ve burun) ve kafa derimde yağlanma sorunuyla mucadele etmekteyim sacım gun icinde ve yuzum daha sıklıkla yaglanıyor, doktorlar kafamdaki kepeklenme için seboreit dermatit olduğunu söyledi yağlanma yapabileceginide soyledi. Yağlanma için yan etkisiz çözüm önerilerizi bekliyorum. (yaklaşık 7-8 aydır belirgin bir dökülmem de var ailemde kel yok)
    2 günde bir bıttım sabunu arada bir ketoral ve loprox sampuan kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vücut,çeriye alınan zararlı/vücutla uyumsuz şeyleri çeşitli yollarla dışarı atar.bunlardan birisi de sebumdur.saç derisinde ve yüzün özellikle t bölgesinde müthiş bi yağlanma oluşur.yediklerinizi bi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Yeni Üye
    Alıntı shadow1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vücut,çeriye alınan zararlı/vücutla uyumsuz şeyleri çeşitli yollarla dışarı atar.bunlardan birisi de sebumdur.saç derisinde ve yüzün özellikle t bölgesinde müthiş bi yağlanma oluşur.yediklerinizi bi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
    normal bir beslenme düzenim var cok şeker ve yağlı beslenmiyorum genellikle ev yemeği tarzında. tabi ogrenci evi doneminde başladı bu sorunum o zamanlar pek güzel beslenemedim fakat şuan devam etmekte

SaçımınDoktoru Üyesi shadow1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    annenizin yaptığı yemekler de bazen size yaramayabilir.yediğiniz şeyleri ve size verdiği tepkimeleri gözden geçirin.onun haricinde psikolojik faktörler de dolaylı yoldan bu durumu tetikler.spor yapmıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim,bol su içmeyi de ihmal etmeyin.mutlaka bi yerde çözümü bulup her şeyi rayına oturtacaksınızdır

Setipiprant kafein iyi gelir yağlanmaya yeşil çay içerek de soruna destek olabilirsiniz.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Setipiprant kafein iyi gelir yağlanmaya yeşil çay içerek de soruna destek olabilirsiniz.
    türkiyeden sürekli temin edebileceğim bir şey arıyorum kafeini pek araştırmadım trden kolay temini mümkün mü ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yeşil çayın yağlanmayı azaltmasını dht'yi düşürmesine mi bağlıyoruz?
    Düzensiz yeşil çay
    Günlük 5 mg biyotin
    10 dk Scalp masajı her gün
    Günlük 3-4 avuç kabak çekirdeği

Alıntı insaatci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yeşil çayın yağlanmayı azaltmasını dht'yi düşürmesine mi bağlıyoruz?
    Genel inflamasyon ve antioksidan etkisi olduğunu düşünüyorum tabi mild düzey hormon refülasyonuna da etkisi var olumlu anlamda.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeşil çay da marka tavsiyeniz varmı

Attarlardan yaprak yesil çay alabilirsiniz marka olarak takilmayin
    Uyguladigim bütün tedaviler geçici bir süre işe yaradı. Saçlar etkene alıştıktan sonra gerileme devam ediyor.

Bu Konudaki Etiketler