Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
57 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Saç Dökülmesine Karşı Kullanılan İlaçların Vazgeçilmezi Üç Bitki

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sac dibinde dht gumletecek bişeyler varmı pubmedci yoksa kandakini gumletince anamız aglıyor bak yine proscara ara verdim basladı sızılarım arkadas
    Yakı otu. İçerden ve dışardan. Hatta ısırgan + yakı otu dışardan, yakı otu içerden.

Günde 1 bardak yakı otu çayı içiyorum. 2 tatlı kaşığı katıyorum kaynar suya.

Sabah akşam ise 1 bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı ısırgan, bir tatlı kaşığı yakı otu katıyorum. Özellikle bunu yaptıktan sonra saç dökülmem çok azaldı.
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakı otu. İçerden ve dışardan. Hatta ısırgan + yakı otu dışardan, yakı otu içerden.

Günde 1 bardak yakı otu çayı içiyorum. 2 tatlı kaşığı katıyorum kaynar suya.

Sabah akşam ise 1 bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı ısırgan, bir tatlı kaşığı yakı otu katıyorum. Özellikle bunu yaptıktan sonra saç dökülmem çok azaldı.
    Yanetki var mı ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanetki var mı ?
    Yok. Zaten yakı otu hem dht hem de östrojen önleyici. Bu bakımdan meme büyümesi gibi riskleri de yok. Tam biz erkekler için biçilmiş kaftan.

Kokusu çok hoşuma gidiyor. İğde gibi bir kokusu var. Sırf zevk için bile severek içiyorum

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok. Zaten yakı otu hem dht hem de östrojen önleyici. Bu bakımdan meme büyümesi gibi riskleri de yok. Tam biz erkekler için biçilmiş kaftan.

Kokusu çok hoşuma gidiyor. İğde gibi bir kokusu var. Sırf zevk için bile severek içiyorum
    Yakı otu ile ilgili bir çalışma var mı Özgür ? Mesela östrojen ve androjen bloklaması reseptörde mi oluyor ar enzimi üzerine mi ya da östrojen etkinliğini de gerçekten engelliyor mu oranlar vs ?
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 bucuk sene once bu besa besa markali elma sirkeli yakı otunu gördüğümde tam topikal uygulamalik demiştim.Hatta içsen bile olur ekstra saglik demistim onceki forumda. Ama kime sorduysam stoklarimizda kalmadi demisti ben de vazgecmistim. Normalde prostat rahatsizligina birebir bu yakı otu , dolayısıyla otomatikman bize de yariyor
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakı otu ile ilgili bir çalışma var mı Özgür ? Mesela östrojen ve androjen bloklaması reseptörde mi oluyor ar enzimi üzerine mi ya da östrojen etkinliğini de gerçekten engelliyor mu oranlar vs ?
    İnşallah yakında güzel bilgiler toplayıp, detaylı bilgi vermeye çalışırım. Şimdilik açtığım konu, doktor görüşleri ve bazı önemli geri dönüşler var.

Isırgan otu+yakı otu karışımının çayını saç derime uygulamak bende çok iyi etki gösterdi. Dökülmem nerdeyse sıfırlandı. Bu bile önemli bir geri dönüş.

Dökülmeyi bir çok kişi oldukça azaltabiliyor belirli uygulamalarla asıl zor olan saç çıkışı. Bir çok kişi androjenlerden o kadar sinsice darbe alıyor ki yıllar sonra farkediyorlar kelliği. Ama dediğin etkiyi yaptıysa küçümseyemem bunuda büyük başarıdır doğal bir ürün extresini topikal kullanarak saç dökülmesini bitirmek.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dokulmenin durması sorunun ortadan kalkması anlamına gelmiyor hic dokùlmese bile aylar sonra sac telleri zayıflıyor hicte gelisme olmadıgını farkediysn

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sonuçta yakı otu prostatı küçülttüğü, dht engellediğine göre, saç derimde de dökülmeyi durducu bir etki gösteriyorsa, umulur ki saç derisinde de dht azalıyordur ve saç tellerini incelmekten koruyucu etki de gösteriyordur. Saç çıkar mı ilerde görücez inşallah.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı bendeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi inşallah bekliyoruz iyi haberlerinizi
    Valla ben şu an baya mutluyum Araştırması yapılmış, geri dönüşleri iyi, etkili şeyler kullanıyorum. Saç dökülmem nerdeyse sıfırlandı. İlacı da bıraktım.

Yeni saç ümidim az çünkü bende dutas bile 8 ayda saç çıkarmadı. Ama olsun, şu anki saçlarım iyi yine.

Bugün bi de lavanta yağı aldım. Lavanta yağının alfa reduktaz 1 enzimini engelleyici etkisi varmış. Antiandrojen özelliği varmış. Östrojenik özelliği de varmış. 60 ml'lik bitkisel yağıma 12 damla da bundan damlattım %1'e tekabül ediyor. %2 yapmadım çünkü içinde çam terebentin gibi başka esansiyel yağlar da var.

Esansiyel yağlar için tavsiye edilen %2'ymiş.

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon