Sayfa 1/6 123 ... SonSon
57 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Dökülmesine Karşı Kullanılan İlaçların Vazgeçilmezi Üç Bitki

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saç Dökülmesine Karşı Kullanılan İlaçların Vazgeçilmezi Üç Bitki

1. SAW PALMETTO

Saç dökülmesine karşı piyasada satılan ilaçların yüzde 90'ının ana maddesi Saw Palmetto'dur. Saw Palmetto, erkeklerde DHT (erkek tipi saç dökülmesine de neden olan erkeklik hormonu türevi- dehidrotestesteron) oranlarını düşürerek prostata iyi geldiği bilindiğinden bir saç ilacı olarak da çok tutulmuştur. Prostat rahatsızlıkları ve saç dökülmesi bir çok yönden birbiriyle bağlantılı olduğundan Saw Palmetto bir çok herbalist tarafından saç dökülmesine karşı satışa sürülmüştür.
    Saç dökülmesine karşı kullanılan Propecia (Finasterid) da aslen prostat ilacı olarak piyasaya sürülmüştü. Prostat hastaları, ilacın saç çıkarttığını farkedince saç dökülmesine karşı kullanılmaya başlandı.
    Saw Palmetto da Propecia gibi, vücüdunuzda üretilen DHT oranlarını azaltmaya yardımcı
    olur. Ne varki, Propecia kadar etkili olup olmayacağı tartışılır.
    Bu arada, Saw Palmetto'nun da yan etkileri olduğu bilinmeli. Anne karnındaki bebeğe zarar
    verebileceğinden hamile kadınlar Saw palmetto dan uzak durmalıdır.
    Kadınlardaki saç dökülmesine karşı pek işe yaramayabilir. Saw Palmetto'nun, nadir de olsa
    bazı durumlarda kanamalara, idrara çıkmakta zorluğa, prostat şişmesine ve idrarda
    kanlanmaya yol açtığı bilinmektedir.

2. ISIRGAN OTU

Bildiğimiz ısırgan otu da, piyasadaki bir çok doğal saç ilacının içinde bulunur. Erkeklik hormonu testosteron'un erkek tipi saç dökülmesine neden olan dehidrotestosterona (DHT) çeviren 5-Alfa-Reduktase enzimini bloke etmeye yardımcı olur.
    Isırgan otu, bazı herbalistler tarafından Saw Palmetto'dan da daha güçlü bir DHT
    -blokeri olarak kabul edilir.
    Ne varki, ısırgan otu da saw palmetto gibi bazı ilaçlarla ters etkileşim yapabilir. Tansiyon
    ilaçları, diyabet ilaçları veya sakinleştirici ilaç kullanıyorsanız ısırgan otu almadan
    mutlaka doktorunuza danışın.
    Ancak Saw Palmetto dan farklı olarak, saç dökülmesinden muzdarip kadınlar da ısırgan
    otlu saç ilaçları kullanabilirlar.

3. DONG QUAI (Çin Melek Otu)

Don Quai de bir başka DHT blokeridir. Testosteronu DHT'ye dönüştüren androjen-reseptor bölgeleri bloke eden fitoestrojenler içerir.
    Erkek tipi saç dökülmesine neden olan DHT'yi bloke ettiği için çoğunluk saç dökülmesini de durdurduğuna inanıyor.
    Don Quai de hem erkekler hem kadınlar tarafından kullanılabilir. Don Quai ile ısırgan otunu karıştırırsanız, piyasadaki çoğu saç ilacından daha etkili bir karışım elde edebilirsiniz.

Yukarıdaki üç maddeyi birleştirirseniz, çok daha makul bir fiyata mümkün olan en iyi saç dökülmesi ilacını elde etmiş olursunuz.

* HairLossHaven'dan "Top 3 Supplements Often Found In Natural Hair Loss Products
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi fhm001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hih bu cin melek otunu merak ediyordum super oldu paylasim tesekkurler hocam kullanan varmi etkinligi nedir bu ucunu nasil harmanlariz?

Alıntı fhm001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hih bu cin melek otunu merak ediyordum super oldu paylasim tesekkurler hocam kullanan varmi etkinligi nedir bu ucunu nasil harmanlariz?
    Ben de birkaç gündür bunun araştırmasındayım,düşünsenize bu bu üç bitkinin harmanladığı bitki ektstraktı kapsülü ve topikal olarak bunları saça uyguladığımızı,müthiş bir sonuç çıkardı herhalde ortaya.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Alıntı fhm001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de birkaç gündür bunun araştırmasındayım,düşünsenize bu bu üç bitkinin harmanladığı bitki ektstraktı kapsülü ve topikal olarak bunları saça uyguladığımızı,müthiş bir sonuç çıkardı herhalde ortaya.

SaçımınDoktoru Üyesi fhm001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oralda kullansak olurya hem daha iyi olur bence

Şimdi bu dong guai kök bitki,ısrganın kökü, saw palmetto (cüce palmiye) meyvesi: ben bunları bir araya getirip en verimli yol olan (bana göre) bir tentür yapayım, şimdiden kolları sıvamak lazım üçünü bir araya getirmek için,bu bitkilerde bana göre sadece antidht değil ,antiandrojen,pgd2 inhibitör özellikleri de olabilir araştırmak lazım,yani bir taşla üç kuş.

Moderatör
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu dong guai kök bitki,ısrganın kökü, saw palmetto (cüce palmiye) meyvesi: ben bunları bir araya getirip en verimli yol olan (bana göre) bir tentür yapayım, şimdiden kolları sıvamak lazım üçünü bir araya getirmek için,bu bitkilerde bana göre sadece antidht değil ,antiandrojen,pgd2 inhibitör özellikleri de olabilir araştırmak lazım,yani bir taşla üç kuş.
    Hocam sizin bu bitkilerle olan ilişkinize gerçekten hayranım.Kimyasal losyonların yanına bu gibi tedaviler bizi daha iyi sonuclara götürecek diye düşünüyorum.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

Alıntı BnymN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sizin bu bitkilerle olan ilişkinize gerçekten hayranım.Kimyasal losyonların yanına bu gibi tedaviler bizi daha iyi sonuclara götürecek diye düşünüyorum.
    Evet üstad aslında arayışım, es kaza saç çıkarmayı başarırsak minox+dutas ve losyon sonrası onları bir şekilde korumanın yollarını arıyorum,bu da ömür boyu kimyasallarla olmaz,ancak vücudun bir ömür boyu absorbe edeceği tedavi bitkisel olur diye düşünüyorum,tabii tutarsa göle bir maya çalalım bakalım.

Moderatör
    Isırgan karanfıl kur vs.bıtkısel kur sac degıl tuy cıkarsın losyonla falan onu saca donusturmk kolay.Tabii saca etkisinde garanti verebildigimiz bi bitkisel losyonumuz yok suanda sadece umut edip iyi geldigini dusunuyoruz.Denemeye arayıs ıcıne gırmeye duzenlı kullanıp doruk noktasını bulmaya devam etmeliyiz.Destek tedavi onemli.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yakı otu da çok iyi bir antidht özelliğe sahip.. Bunu da ekleyebiliriz.. Saw palmetto'dan çok daha güçlü antidht özelliği var..
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

Sayfa 1/6 123 ... SonSon