5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Seboreik dermatit problemi

Seboreik dermatit problemi

Arkadaşlar merhabalar merak ettiğim konu şu biri çıkıyor egzama iyileşme hastalığı diyor diğeri çıkıyor mikrobiyata diyor.
    Saçlarım hergün yağlanıo ve bnde hali ile hergün şampuanlıyorum ve saç derim eridi bitti resmen şakaklarımda çekilme yok aksine çok güçlü ama üat bölgede tek bir yerden değil genel dökülme var ve saç boyasından sonra oldu böyle yaklaşık 7 senedir hergün saçlarımı yıkıyorum yıkamadan duramıodum çünkü yağlanma inanılmaz boyutta akşamına yağlanıodu.
    Arkadaşlar sanırım çoookk büyük bir hata yapmışım😞 hergün. Yıkamakla çünkü ben yıkadıkça saçlrım kurudu kurudukça egzemam arttı egzema arttıkça saçlar gitti. Ama 7 senedir hep nerdeyse aynı seyreklikte ne ileri gidio ne geri artık 2 güne bir sadece karbonatla yıkıcam saçları eğer düzelirse saçlarım burdan yaZcam.belkide yıkama yüzünden egzemamız geçmiyor

merhaba geçmiş olsun.bende yüzümde seboreik dermatit olduğunu 1 ay önce öğrendim.muhtemelen saçımda da var.Neticede yüz derisinin devamı.bu yağlanma ve dökülme konusunda kendi tecrübemi söylemek istiyorum.benim de saçım seninki gibiydi.saçimi sabah sampuanlardim akşamına yağlanırdı.çok berbat bir durum bu gerçekden sosyal hayatı da etkiliyor,dökülmeyi artiriyor.ama burda kendi tecrübe ettiğim ve seninde farkettiğin bir yanliş şu her gün saçi şampuan veya sabunla yıkamak bunu kesinlikle yapmayacaksın.ben bunu yaptım 3 güne bire düşürdüm birkaç ay gözlemledim dökülme azaldı ama yinede yağlanma rahatsız ediciydi.araştirdim çok fazla kür şampuan vs denedim.şampuanı bırakıp doğal sabun kullanımına geçtim.önce hataydan gelen sari bir sabun kullandım memnundum ama bazen saçli derimi yakıyordu fazla.sanki böyle kafaya dermarollerdan sonra alkollu advancell sürmüşşün gibi.sonra bıttım sabununa geçtim.onda bu yanma olmadı 3 senedir kesintisiz bıttım sabunu kullanıyorum.ve hergün yıkamıyorum saçı.hergün duşa girsem bile vucudumu yıkayip saçi yıkamıyorum.yazın 3 günde bir kışın ortalama 4-5 günde bir yıkıyorum.yaşım 32 düşün ki daha genç olduğum dönemlerde daha fazla dökülmesine rağmen aynı gün saçım yağlanmasına rağmen(2013-2018) bunları uyguladıkdan sonra genetik dökülme arti yaşin ileri gitmesine rağmen o dönemlere göre saçım çok daha az dökülüyor.her gün saçı yıkamak bir insanın heleki sebore gibi rahatsızlığı olan bir insanin kel kalmak için hızla çabalaması gibi birşey sakın yapmayın bunu.miracle losyon da yağlanmaya iyi geliyordu ama onu diane içeriğinden ötürü sık kullanmadım.1 ay önce sebore rahatsızlığımın olduğunu öğrenmince araştirirken şöyle bişey okumuştum bu bilimsel bir araştirma.avustralya'da yetişen çay ağaci yaği sebore ye ağirlikli sebeb olan paraziti yüzde 60 oranında azaltiyormuş.bu durumda çay ağaci özlü doğal sabun varsa bunu da kullanabilirsin.sabunlarin sampuanlara göre saçı daha geç yağlandirdiğini gözlemledim.şunu da söyleyim yağlanmadan çok muzdarip olduğun için bir tüyo olsun sana.mesela dışari çikacaksın saçin daha dolgun gözüksün istiyorsun ki hepimiz isteriz bunu.saçini bıttım sabunuyla yıka sonra ardından kükürtlü sabun ile yıka.kükürtlüyle yıkayınca ekstra dolgunluk veriyor.ama kükürtlüyü düzenli kullanmıyorum sadece bazi zamanlar.bir de kendimin düzenli uygulayip saçin hem yağlanmasına hem dökülmesine iyi gelen bitkisel 2 tane kür var onu da yeni bir konu başliği açip herkesin nasiplenmesi için paylaşacam.

Hocam haklısında ben bıttımda kullandım kükürtlü sabunda kullandım şuan sadece karbonatla yıkıyorum ve saçtaki yağı alıo 2 ay falan denicem saç derim sağlıksız dokundugumda pütür pütür bir deri var saçımı biraz kimyasallardan uzak tutcam karbonat sonuçta yenen bişi o yüzden insan doğası gereği zaten vücut kendini onarıo egzema stressden oluo diolar amenna ama neden sadece bende saçlarımı sabunladıgım yerlerde cıkıo bu meret bunuda soylesinler...sabunlara gelince evet bıttım güzel bir sabun cok doğal ben hataydan getirtmiştim doğal köpürmıo zaten kolay kolay elimle köpürtüp saçıma yediriodum.güzel tekrar dönebilrim ama en azından şu 2 ay denicem boyle saçlı derim kendine gelsin rahatlasın istiyorum.Sonrasında kafada kan dolaşımı hızlandırmak için nane suyu fln yapcam 2 güne saçlarımı yıkamadanki akşam yaparım sabah yıkarım ama bu sebore belasından kurtulmak istiyorum saçlarımı taradıgım an deri komple kalkıo sanki kazılıo hemen. cok kötü bir durum inşallah şu illete bir çare bulurlar

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ducray sQuarm diye bir şampuanı var kuru ve yağlı saçlar olmak iki adet deneyin mutlaka
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

https://www.youtube.com/watch?v=N4ugTAOvtE4&t=1045s bu videoyu izlemeni öneririm.https://www.youtube.com/watch?v=dzjh8ccuABk&t=90s buradaki de basit bir yolla çözdüğünü söylüyor.denemekden zarar gelmez ben deneyeceğim.bu arada sen çok kalinti olduğunu söylüyorsun bende o şekilde kalıntılar olmuyor saçta demekki seninki ileri derecede.benim gittiğim doktor stres,baharat,kafeinli ve gazlı içecekler,turşu,gece uykusu uyumama,aşiri sıcak ve soğuk ortamlar, ve suyla temasın arttirdiğini söyledi.ne yapsan sorun.bunların hepsinden kaçınmak imkansız,sinir bozucu.ben her gün yıkamayı bırakıp saç derisini aliştirmak için 3 güne bire düşürdüğüm süreçte saçımı kazıtmıştım.çünkü saçli olsan gün içinde yağlanan saçi 3 günde 1 düşürdüğün zaman kötü bir görüntü çıkar başlarda seni rahatsız edebilir sosyal olarak dişari çıkarken şapka vs takmıcaksan.ben kazıttım 2 defa bu süreçde zaten baya 5 ay filan saçım kısa kaldı.dışari çiktiğimda da şapka taktım.ve sonra saçlar uzayınca derinin aliştiğini gördüm.eskisi gibi gün içinde yağlanmayı birak 2-3 gün idare eder hale geldi.deriyi aliştirmak lazım yani bu çok önemli bence.bence sende kazıtsan yaza kadar yapma imkanın varsa saçını kısa tutsan iyi olur diye düşünüyorum