2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Minoxile başlamak istiyorum ama döngü

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır

Minoxile başlamak istiyorum ama döngü

Merhabalar,
    Minoxile başlamak istiyorum ama döngü dediğimiz şeyden korkuyorum. Dökülmem çok agresif değil saçlarım hacimli ama seyrek. Minoxilde herkes döngüye girer mi? Ne kadar sürer? Nasıl bir kayıp yaşanır? Telafi edilebilir bir durum mudur? Kullanmayı bırakınca eskisine göre daha kötü olabilir mi? Tesekkür ediyorum iyi forumlar diliyorum
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Minoxil 2 yıldır kullanıyorum ama bende etkisini kaybetmeye başladı.ilk 6 ay güzeldi dökülme durdu saçları coşturdu şok dökülmede yapmadı ama corona sürecindeydik kullanmaya başladığımda ve virüs benide yakaladı kullanmanın 8.ayinda ve ondan sonra ciddi bir dökülme yaşadım belki döngüydü belkide corona kaynaklıydı tam emin olamadım ama kullanmaya devam ettim. Bu dökülmeden sonra o ilk etkiyi alamadım. dmsoyla denedim biraz fark etti sonra yine etkisi giderek azalıyor. Kısa süreli kullanmadıgım 1 hafta 10 gün gibi sürede saçta gerileme hemen fark ediliyor.yani geçiçi bir süre idare edebilir uzun süre kullanım kişiden kişiye her etkende olduğu gibi farklı sonuçlar verebilir.benim tecrübelerim bunlar
    Uyguladigim bütün tedaviler geçici bir süre işe yaradı. Saçlar etkene alıştıktan sonra gerileme devam ediyor.