Sayfa 1/8 123 ... SonSon
74 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tretin Acnelys Krem(retinoik asit) Saç Çıkarma Etkisi

miracle
    Guest

Tretin Acnelys Krem(retinoik asit) Saç Çıkarma Etkisi

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  retin-a-cream.jpg
Görüntüleme: 594
Büyüklüğü:  18.5 KB (Kilobyte)
ID:	365

Arkadaşlar Makale Araştırken Retinoik Asit ve saç dökülmesi İle İlgili Ciddi Bir Bilimsel Çalışma Buldum Özeti Aşağıda

Tretinoin, epitelde hücre proliferasyonu ve differansiasyonunu ilerletir ve

düzenler ve aynı zamanda vasküler proliferasyonu ilerletebilir. Bu faktörler kıl büyümesinin
    ilerlemesinde önemlidir. Bazzano ve ark. 56 AGA’lı hastada topikal tretinoini yalnız ve % 0.5
    minoksidil ile kombine kullandılar. 1 yıl sonra topikal tretinoin ve % 0.5 minoksidil
    kombinasyonu hastaların % 66’sında terminal kıl gelişimine neden oldu. Tek başına tretinoin
    ise hastaların yaklaşık % 58’inde kıl gelişimine sebep oldu. Bu sonuçlar gösterdi ki düşük
    konsantrasyonlu minoksidil ile retinoidler alopesi tedavisinde tek başına minoksidilden daha
    etkin olabilirler (37).

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstad oncelikle şunu söyleyeyim: Azeldermle Tretini karsilastirarak baslayayim dedim. Bu tretin krem,azelderme göre kafayı berbat yapıyor.2 hafta kullandim Tretini(Hem de bütün uyarilari dikkate alarak azar azar sürdüm.)Buna ragmen 1.haftanın sonunda resmen tüm kafa derim soyuldu ve kepekli saçtan daha beter bi hal aldi kafam.(Hani denizde havuzda boyle yanarsin da omuzlarin tatli tatlı soyulur ya boyle acımadan.Hah isre aynen boyle bütün kafam soyuldu.Biraktiktan 3 gün sonra anca geçti.Ve kullanirken tum kafam saçlarımin arasi kabuklu kepekli gibi gezdim hep.Bu retinoik asidin soyma gücü azeleike gore cok cok daha fazla benim dilim yandı.Belki bir fikir olur,ya da retinoik asidi krem form dışında başka bir şekilde kullanmak daha mantıklı olabilir diye söylüyorum.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad oncelikle şunu söyleyeyim: Azeldermle Tretini karsilastirarak baslayayim dedim. Bu tretin krem,azelderme göre kafayı berbat yapıyor.2 hafta kullandim Tretini(Hem de bütün uyarilari dikkate alarak azar azar sürdüm.)Buna ragmen 1.haftanın sonunda resmen tüm kafa derim soyuldu ve kepekli saçtan daha beter bi hal aldi kafam.(Hani denizde havuzda boyle yanarsin da omuzlarin tatli tatlı soyulur ya boyle acımadan.Hah isre aynen boyle bütün kafam soyuldu.Biraktiktan 3 gün sonra anca geçti.Ve kullanirken tum kafam saçlarımin arasi kabuklu kepekli gibi gezdim hep.Bu retinoik asidin soyma gücü azeleike gore cok cok daha fazla benim dilim yandı.Belki bir fikir olur,ya da retinoik asidi krem form dışında başka bir şekilde kullanmak daha mantıklı olabilir diye söylüyorum.
    O soyulma yenilenmeden yenilenme gençlik enzimleri ile ve o enzimlerle de saç çıkışı oluyor işte ) Gülün dikeni cancağızım...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soyulması saç derisi için daha iyi değilmi? zaten amaçta o sanıyorum.

Alıntı xLs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soyulması saç derisi için daha iyi değilmi? zaten amaçta o sanıyorum.
    Emilim için bariyer inceldiği için çok olumlu katkısı var ama sanıldığının aksine tretinin saç çıkarması tamamen hücre yenileme özelliğinden ama bu malesef bilinmiyor hala 15 yıllık forumlarda minoxu emdirme aracı olarak tavsiye ediliyor kimsede bu nedenle ciddiye bile almıyor. Buda bizim farkımız olsun...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu kremleri kullanmak zor olacak ama. Azelderm, ketoral, tretin. Nasıl olacak?

Alıntı xLs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kremleri kullanmak zor olacak ama. Azelderm, ketoral, tretin. Nasıl olacak?
    minox yada allerset cok guzel cozuyor hepsini zaten tretin minik bit miktar konuyor acnlys çok yüksek miktarda iceriyor retina yi

Miracle hocam şimdi benim şakaklarda sıkıntı yok. Tepe bölgem biraz sıkıntılı diyebilirim. Tedavim min-dut karışımı, günde iki kere shen min tablet,3 günde bir konazol şampuan. Şimdi ben tepe için minox tan önce tretin alıp sürsem daha etkili olur mu acaba. Daha önce hiç kullanmadım bu kremi.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    minox yada allerset cok guzel cozuyor hepsini zaten tretin minik bit miktar konuyor acnlys çok yüksek miktarda iceriyor retina yi
    Miracle hocam şimdi benim şakaklarda sıkıntı yok. Tepe bölgem biraz sıkıntılı diyebilirim. Tedavim min-dut karışımı, günde iki kere shen min tablet,3 günde bir konazol şampuan. Şimdi ben tepe için minox tan önce tretin alıp sürsem daha etkili olur mu acaba. Daha önce hiç kullanmadım bu kremi.

Moderatör
    Alıntı keskin.55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk basta döküyormus bence kullanacaksanız azel+keto deneyin

Sayfa 1/8 123 ... SonSon