Sayfa 1/8 123 ... SonSon
72 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil Döngü Döneminde Ne Yapmalıyız?

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Question Minoxil Döngü Döneminde Ne Yapmalıyız?

Biliyorsunuz minoxilin döngü dönemindeyim. Saç dökülmem eski zamanlardaki hale geldi. Günlük 200-300 tel dökülüyor. Böyle giderse 1 ay içerisinde eski haline dönecek saçlar. Şuan baya hissedilir derecede gerileme var. Sizlerden minoxili uzun süre kullananlardan döngü dönemlerinde ne yaptığınızı öğrenmek istiyorum. Şuan 6. aydayım tedavide. Maksimum etkiyi 4. ayda gördüm. 4. ayın ortalarından itibaren saç dökülmem artarak devam etti. Şuan tavan yaptı.
    Araştırdığım kadarıyla ya 1 hafta, 1 ay kadar minoxile ara vermekten bahsediliyor. Yada hiç ara vermeden tedaviyi uygulamaktan bahsediliyor. Ama bu görüşlerin sağlamlığı yok. Sizlerin bu konudaki düşünceleri nedir? Ara vermek gerekiyorsa neden ara vermeliyiz veya devam etmek gerekiyorsa neden devam etmeliyiz?
    Bunun dışında döngüyü atlatmaya, hafifletmeye yönelik önerilerinizi bekliyorum.

Not: Doktorlar genelde bunun saçın normal döngüsü olduğunu anajen-katajen fazlarının çakıştığını ifade ediyor. Ama döngü sadece dökülen alanda olduğu için bu görüşü tam idrak edemedim.
    Bir de dökülen saçların yerine daha güçlüleri çıkacağı söyleniyor. Şuan bende dökülen saçlar hem kalın telliler, hem ince telliler. Ama kalın telli olanlar çoğunlukta.
    Konu LahmacuN tarafından (06.12.2014 Saat 19:21 ) değiştirilmiştir.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4. ayda max verime ulaştım demişsin peki ilk başlarda minox kullandığın için şok dökülme yaşadın mı ? yaşadıysan ne kadar sürdü ? ben 2. ayıma giricem bu hafta hala ilk şok dökülme sürüyor çıkanlarda var ama dökülmede fena
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şok dökülme yaşamadım. Herşey muhteşemdi ya ilk aylarda. Dökülme 0 teldi. Hiç saç dökülmeyen günlerim oluyordu duştayken bile. Baştaki şok dökülme olduğunu sanmıyorum çünkü 6. aydayım.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biliyorsunuz minoxilin döngü dönemindeyim. Saç dökülmem eski zamanlardaki hale geldi. Günlük 200-300 tel dökülüyor. Böyle giderse 1 ay içerisinde eski haline dönecek saçlar. Şuan baya hissedilir derecede gerileme var. Sizlerden minoxili uzun süre kullananlardan döngü dönemlerinde ne yaptığınızı öğrenmek istiyorum. Şuan 6. aydayım tedavide. Maksimum etkiyi 4. ayda gördüm. 4. ayın ortalarından itibaren saç dökülmem artarak devam etti. Şuan tavan yaptı.
    Araştırdığım kadarıyla ya 1 hafta, 1 ay kadar minoxile ara vermekten bahsediliyor. Yada hiç ara vermeden tedaviyi uygulamaktan bahsediliyor. Ama bu görüşlerin sağlamlığı yok. Sizlerin bu konudaki düşünceleri nedir? Ara vermek gerekiyorsa neden ara vermeliyiz veya devam etmek gerekiyorsa neden devam etmeliyiz?
    Bunun dışında döngüyü atlatmaya, hafifletmeye yönelik önerilerinizi bekliyorum.

Not: Doktorlar genelde bunun saçın normal döngüsü olduğunu anajen-katajen fazlarının çakıştığını ifade ediyor. Ama döngü sadece dökülen alanda olduğu için bu görüşü tam idrak edemedim.
    Bir de dökülen saçların yerine daha güçlüleri çıkacağı söyleniyor. Şuan bende dökülen saçlar hem kalın telliler, hem ince telliler. Ama kalın telli olanlar çoğunlukta.
    Dökülen bölgedeki anagen katagen çakışmasından bahsediyorlar ki bende böyle düşünüyorum çünkü dökülme alanı dışındaki saç sağlığına kavuşamadıkça onlardan farklı bir döngüleri olması kaçınılmaz. O alanın kök ve derisini daha sağlıklı bir duruma getirmek buna her seferinde daha dirençli olmalarını sağlayacaktır. Ancak bu dile kokay. Döngü ya da çakışma zamanı yapılabilecek şeyler sınırlı şu kesin ki androjen hassasiyeti yüksek bölgeler bu yerler. Bu dökülmeyi belli oranda da kalsa androjenler tetikliyor bu nedenle bu zamana özel yüksek antiandrojen uygulaması ile masaj dökülme sayısını azaltacaktır.
    Konu Miracle tarafından (06.12.2014 Saat 19:41 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Acaba döngü olsun olmasın her 4-5 ayda bir minoxa mesela 1 aylık aralar falan mı versek ne dersiniz ?

Alıntı Tıbbiyeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba döngü olsun olmasın her 4-5 ayda bir minoxa mesela 1 aylık aralar falan mı versek ne dersiniz ?
    Ara verdiğinizde sinsi dökülme olacak başladığınızda yine ilk şok dökülme olacaktır ara vermenin pek bir faydası olmayacaktır yüksek miktarda antiandrojen o dönemde dokulmeyi azaltabilecek etkili bir müdahale olacaktır buna rağmen sonuç değişen düzeylerde farklı olabilir.
    Konu Miracle tarafından (07.12.2014 Saat 00:18 ) değiştirilmiştir.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 gün ara verdim kullanmaya devam ettim.fakat büyük bir değişiklik olmadi.hatta hic olmadi desem yeridir. Günde 1/4 proscar almayı düşünüyorum. En azından biraz kontrol altına alırım dokulmeyi.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bence birçok kişi minoxa sırf bu döngüden dolayı başlamak istemiyor açıkçası bende öyle. Bu döngüyü minimuma indirme olanağımız yok mu dut. kullanılması neden döngüyü azaltmıyor miracle hocam sanırsam uzman ve lahmacun arkadaşlarımız minox.dut yapmş ama yinede döngüdeler

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bir doktorun inceleme yapması sağlıklı olmazmı saç kökleri ile ilgili.Mesela saç tellerini falan teste sokup onun dökülme sebebinin ne olduğunu anlayamazlarmı?Yani bunun miadı dolmuş bu androjenden dökülmüş gibi?

Çünkü lahmacun ne varsa kullanıyor zaten şu an.Oral dutas dahil.Adamın bütün androları bloglamış olması gerek.Banada senin dökülme evre çakışması gibi geliyor hocam.Ha öyle değilsede ki İNŞALLAH öyledir hepimize şimdiden geçmiş olsun.
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

Aslında sebeplerini bir kaç önceki mesajlarımda belirttim.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 1/8 123 ... SonSon