Sayfa 1/9 123 ... SonSon
82 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Dökülmesi İçin Beta Bloker Kullanmak

filozof
    Guest

Red face Saç Dökülmesi İçin Beta Bloker Kullanmak

TGF BETA1 VE 2
    Kıl follikülünde dermal papillada androjenler için reseptörler bulunmaktadır. Testesteron ve 5α-dihydrotestosterone reseptörler aracılığı ile insulin-like growth factor (IGF-1) aktive ettiğinde kıllar anagen evreye girerek büyümekte, transforming growth factor-β (TGF-β) aktive olduğunda ise bu kıl follikülünde inhibisyona rol açmaktadır.
    Arkadaşlar curcumin yani zerdeçal,prosyanidin b2 dimer ,bimatoprost birer beta bloker ajan.
    Konu filozof tarafından (20.12.2014 Saat 11:34 ) değiştirilmiştir.

filozof
    Guest
    Insan saç döngüsü TGF-beta2 rolü.

Hibino t 1, Nishiyama t .

Yazar bilgileri
    1 Shiseido Yaşam Bilimleri Araştırma Merkezi, 2-12-1 Fukuura, Kanazawa-ku, Yokohama 236-8643, Japonya. toshihiko.hibino@to.shiseido.co.jp

Özet

Erkek tipi kellik nedeniyle androjenler için katagen içine erken giriş sonucudur. Saç kaybını önlemek için amacıyla, bu iki kritik aşamaları, yani, erken giriş indüksiyon mekanizmasını ve katagen regresyon işlemini anlamak önemlidir. Başlangıcında, dihidrotestosteron (DHT), dermal papilla hücreleri büyüme faktörü-beta2 (TGF-beta 2) transforme sentezini uyarır. TGF-beta 2 epitel hücrelerinin çoğalmasını baskıladığı ve bazı kaspaz sentezini uyarır. Sonra TGF-beta2 içsel kaspaz ağı tetikler ve daha sonra epitel hücreleri apoptotik hücre ölümü ile ortadan kalkar. TGF-beta antagonist katajen gibi morfolojik değişiklikleri engellemede bazı in vivo ve in vitro olarak saç köklerinin uzama teşvik etkilidir. Kanıt bu çizgiler güçlü içeren, erkek tipi kellik bir "katajen çağlayan" varlığını düşündürmektedir: tip II 5-alfa-redüktaz tarafından DHT testosteron (1) dönüşüm; (2), dermal papilla hücreleri TGF-beta2 sentezi; ve (3) iç kaspaz ağı aktivasyonu. Bu sıralı olaylar insan saç döngüsünün kısalmasına katkıda bulunur.

Araştırmacı Dermatoloji Copyright 2004 Japon Derneği
    Bu çalışmada beta 2 ile ilgili.
    Konu filozof tarafından (20.12.2014 Saat 13:00 ) değiştirilmiştir.

filozof
    Guest
    Mekanizma şöyle:testosteron=dht=tgfb2
    şimdi tgfb2 yi inhibe edersek libido kaybı görmeden sorun çözülecek gibi görünüyor tgfb2 yi inhibe edecek ilaç araştırıyorum.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abanıyoruz o zaman zerdeçal'a
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

filozof
    Guest
    Aynen dostum balla karıştırsak kolay tüketilir tadı kötü ama zerdeçal ucuz ve aktarda var.

filozof
    Guest
    Beta 2 arttığı zaman saç dökülmesinin önde gelen aktörlerinden insülin direnci de artıyor bloke edebilirsek ikisi de önlenmiş olacak.

filozof
    Guest
    b2-selektif olanlar: Butoksamin / a-metil propranolol

Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    b2-selektif olanlar: Butoksamin / a-metil propranolol
    Filozof çok güzel bir konuya değinmişsin tebrik ederim pgd2 ile betabloker üzerine çözüm üretirsek kombine olarak en zararsız tedaviyi üretebiliriz. Betabloker ilaçlar var oldukça uygun fiyatlara örnek dideral. Bu konuya eğilelim filozof.
    Konu Miracle tarafından (13.12.2014 Saat 18:53 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resveratrol ve curcumin ikilisi patentli bir saç tedavi yöntemi diye biliyorum. Kaspaz aktivitesinden yukarıda da bahsedilmiş programlanmış hücre ölümünün sorumlusu olan kaspaz curcumin(zerdeçal) ile kontrol altına alınıyor diyordu bir makalede. Burada zerdeçal kullanımıyla ilgili sıkıntı zerdecalin emiliminin düşük olması o yüzden ekstrat türevlerine yönelmek gerekiyor. Türkiye de GNC markasından var ancak pahalı resveratrol de solgarda var dun aldım kullanmaya basladim . Bir iki haftaya GNC curcumin de ekliyorum tedavime. Yine kaspaz aktivitesine kronik inflamasyonun da neden olduğu da yazıyordu. Antienflamatuar bir diyet de işimize yarayabilir. Şu an beslenme duzenim buna göre organize edildi bir kaç aya olumlu olumsuz etkiler ortaya çıkmaya başlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sevgili forumcu
    Resveratrol hormon mu acaba?
    Tam olarak şuan uyguladığınız tedaviler neler, sizin tedavilerinizi büyük heyecanla takip ediyorum

Sayfa 1/9 123 ... SonSon