9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Diffuse+Unpatterned+Alopecia

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey

Diffuse+Unpatterned+Alopecia

kafa derisinin tümalanında alopecia yapan tür saç ekimciler bunu görmezlikten gelmekte yanlarınızda ve ensenizde saç kaybı varsa ekimi iyice düşünmek gerekli ve yaygın bir hastalık haline geldi 2 yıl ile 10 arası saçları yok ediyor diger kısa adı DUPA

http://www.regrowhair.com/general-ha...alopecia-dupa/

https://www.google.com.tr/search?q=D...2F%3B250%3B188

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tam olarak sebebi bilinmiyor tiroide veya demir,vitreamin değerlerine bağlıyorlar.Merak ediyorum gerçekten ne olabilir diye?
    Tedavi başalangıç:29.09.2014

27.03.2015 avodart
    Miracle losyon:Bir kutu garniere 3 aldactone,1diane,1 dekort (12.2014 ten itibaren ekstra 1 çaykaşığı salisilik asit)(YAKLAŞIK 3 AYDIR KULLANAMIYORUM)
    Min-dut losyon
    herk akşam yatmadan önce keto-azelderm krem
    Haftada 2 kez konazol.

(Ek destekler için önerilere açığım...)

Yer
    izmir turkey
    rogaıne ve fınanstreıd oneri yorlar sanırım erkek tıpı alopecıanın bır turu baya kronik bir şey

Yer
    izmir turkey
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

Üye
    Son atılan image gibi değilde böyle çizgi çizgi bölgelerin bazıları dökülmüş gibi. Ense ve yanların yüzde 50 sini kalemle kalınca çizelim. Sadece o bölümlerde seyreklik oluşmuş. Yine yerine çıkıyor tabi.

Peki çözümü nedir?

Üye
    Doktor saçım uzunken söylemişti sebebi bilinmeyen dökülme diye. Ben anlamamıştım tabi saçımı sıfıra vurduğumda da anlamadım ama bir haftalık uzama da gözlemlediğim ense, üst ve yanlarda olmak üzere çizgi çizgi dökülmeler var. Dökülmeler hep desenli desenli. Sanki kafa derime şifre işlenmiş gibi. Hal böyle olunca erkek tipi dökülme de hayli ilerlemiş durumda. Kafamın arka kısmı iyi durumda diye düşünmüştüm ama ileride saç ekimi de yapılamayacak bir durum söz konusu.

21 yaşında her gün 300 tel kadar saçım dökülüyor. 7 senedir aşırı dökülme var. İlk bakışta kötü görünmüyor ama biraz incelendiğinde durum vahim. Uzunken de saçın dökülmüş diyen oldu kısa iken de. Ömür boyu kafama spreyde sıkmak istemiyorum umarım bir çaresini bulurum yada bulunur. Belki bu tarz dökülmelere karşı çözüm vardır.

Kendimi saçlı iyi hissediyordum ama yapacak bir şeyim yok sanırsam.

Bu ilaclari kullanip Faydasini goren varmi peki dupa sekli dokulmede

[QUOTE=hawloo;51569]Son atılan image gibi değilde böyle çizgi çizgi bölgelerin bazıları dökülmüş gibi. Ense ve yanların yüzde 50 sini kalemle kalınca çizelim. Sadece o bölümlerde seyreklik oluşmuş. Yine yerine çıkıyor tabi.

Peki çözümü nedir?
    Bu dedikleriniz kullansak ise yarar mi tam tarif ettiginiz gibi benimde sanki cizgi cizgi dokulmem var ama benim resimlerdekine gore cok daha az ve belli bolgelerde var bu ilaclari kullansam ise yarar mi ?

bu kadar olmasada benim de heryerden azalma var

B

Alıntı charm35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kadar olmasada benim de heryerden azalma var
    Bendede buna benzer var hocam dupa mi bilmiyorum ama dupaya benzemiyor gibi ensede yok sadece kulak ustu bolgelerde hafifden cizik seklinde gibi bazi yerlerinde var yok gibi cok yok ama saclarim dokulmuyor boyle bir sey var 4 5 senedir var ama salcar dokulmuyor Kafamin ortasindada hafif bi seyrelme var ama oda dokulmuyor gittim bana tam bi sebep denmedi Amcamin dedelerimin saclari cok sık babamında hafif acılma var ama benimkinden iyi saclari yani Benimkide iyi ama sadece yanlari canimı sıkıyor