8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Doğum Kontrol Hapı Losyonu İle Saç Dökülmesi Tedavisi

Doğum Kontrol Hapı Losyonu İle Saç Dökülmesi Tedavisi

Arkadaşlar merhaba çeşitli sitelerden edindiğim bilgilere göre bir çok hanım doğum kontrol hapı ile losyon hazırlayıp kullanmaya başlamış. Asıl bu işin öncüsü anladığım kadarı ile sizin siteniz. Eşimin bu konuda biraz problemi var ve kullanmak istiyorum. Aslında bende kullanabilirim benimde saçlarım dökülüyor. Bana nasıl hazırlanacağına dair basitçe bilgi verebilirmisiniz ?

1 adet elseve arginin sprey 100 ml
    1 adet aldactone (16 tablet 100 mg lık )
    1 adet Diane 35 (21 tablet)
    1 adet dekort ampul

Tüm ilaçlar 100 ml elseve içine atılıp bir kaç saat sonra erimesini müteakip süzülüp günde 2 kez en az 10 ar fıs saç diplerine sürülüp mnasajla yedirilecek. Önce açık kısımlara uygulanmasını tavsiye ederim.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Merhaba Miracle Hocam,
    Ben 37 yaşında bir kadımın ve bende de genetik erkek tipi saç dökülmesi var, saçımın önlerinde çok ciddi seyrelmeler var hatta kafa derim görünüyor.
    Benim losyon ile ilgili birkaç sorum olacaktı. Öncelikle ben losyonu dekort ampul koymadan hazırladım, dekort ampulde kortizon olduğu için açıkcası bira çekindim çünkü benim çok alerjik bir bünyem var. Minoxil bana çok ciddi alerji yapmıştı, kafa derim su toplamışt hatta bana tavsiye eden doktor çok şaşırmıştı meslek hayatında sadece 2 kişide bu tip alerji görmüş. dekort ampul koymadan bu losyon etkili olur mu? bir de ben ilaçları un gibi ezip losyonun içine koydum ve süzmedim bu şekilde kullanmak zarar verir mi? sabah ve akşam 10 fıs kullanıyorum 2 haftadır.Ayrıca miracle losyonu ne kadar süreyle kullanmak gerekir? saçlar çıkmaya başladıktan sonra kullanım sıklığı azaltılacak mı? son olarak da dermaroller kullanmayı tavsiye etmişsiniz, ne tip bir dermaroller almalıyım, yüz için satılan dermarollerlardan mı kullanılıyor saç için de? Ve nasıl kullanmak gerekiyor? Çok fazla soru sordum ama müsait olduğumuzda cevap verebilirseniz çok memnun olurum.Teşekkürler.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Crescent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Miracle Hocam,
    Ben 37 yaşında bir kadımın ve bende de genetik erkek tipi saç dökülmesi var, saçımın önlerinde çok ciddi seyrelmeler var hatta kafa derim görünüyor.
    Benim losyon ile ilgili birkaç sorum olacaktı. Öncelikle ben losyonu dekort ampul koymadan hazırladım, dekort ampulde kortizon olduğu için açıkcası bira çekindim çünkü benim çok alerjik bir bünyem var. Minoxil bana çok ciddi alerji yapmıştı, kafa derim su toplamışt hatta bana tavsiye eden doktor çok şaşırmıştı meslek hayatında sadece 2 kişide bu tip alerji görmüş. dekort ampul koymadan bu losyon etkili olur mu? bir de ben ilaçları un gibi ezip losyonun içine koydum ve süzmedim bu şekilde kullanmak zarar verir mi? sabah ve akşam 10 fıs kullanıyorum 2 haftadır.Ayrıca miracle losyonu ne kadar süreyle kullanmak gerekir? saçlar çıkmaya başladıktan sonra kullanım sıklığı azaltılacak mı? son olarak da dermaroller kullanmayı tavsiye etmişsiniz, ne tip bir dermaroller almalıyım, yüz için satılan dermarollerlardan mı kullanılıyor saç için de? Ve nasıl kullanmak gerekiyor? Çok fazla soru sordum ama müsait olduğumuzda cevap verebilirseniz çok memnun olurum.Teşekkürler.
    -dekort koymasanız da olur önemli olan diğer etkenler zaten.
    -un gibi ezmeniz daha iyi , çözünmesi daha iyi olacaktır.Süzmek zorunda değilsiniz tortu olmasın diye süzenler süzüyor ama birçoğumuz da zaten süzmeden kullanıyoruz.
    -saç çıkmaya başladıktan sonra azaltabilirsiniz baktınız olmuyor tekrar arttırırsınız bu kişiden kişiye çok değişiyor.
    dermaroller saç için 0.5 mm falan deniyor internette ama ben 1 mm kullanıyorum çoğumuz da 1 kullanıyor benc 1 ideal

Cevap icin cok tesekkur ederim. Dermaroller haftada 1 kez kullaniliyor sanirim. Dermarolleri nasil kullanmak gerekiyor? Sacimizi yikayip dermaroller kullanip sonra miracle losyon mu suruyoruz yoksa dermaroller kullandigimiz gun birsey surmuyor muyuz? İnternette degisik kullanim sekilleri okudum ama emin olamadim.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haftada 1 veya 2 kere kullanın cok fazla kullanmayin. Mesela ilk bikac ay haftada 2 ile baslayip sonra düşürebilirsiniz.
    Sonrasinda biseyler surebilirsiniz daha iyi emilir açılan deliklerden.

Bu losyona bende başlayacağım umarım faydası olur. Sormak istediğim örneğin diane 35 (21 tablet) demişssiniz bu 21 tabletin hepsini mi ezip karıştırıyoruz?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Androj enler deride kıl gelişimini ve yağ bezlerini uyaran hormonlardır. Çok fazla androjen üretimi olduğunda veya androjen etkisine duyarlıysanız, yağ bezleri çok fazla sebum üretebilir. Bu durum yağ bezlerini bloke edebilir ve böylece enfeksiyon gelişebilir, iltihaplı akne noktalan oluşabilir. DIANE 35 androj enlerin cildinizi etkilemesini durdurur ve üretilen androjen miktannı azaltır.

BENDE BUGUN BAŞLADIM DIANA 35'E SAC YAGLANMASI VE DOKULMESI YUZUNDEN BAŞKA CAREM KALMADI 2AY KULLANIP SONUCU PAYLAŞICAM ...
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK