Sayfa 1/8 123 ... SonSon
76 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yeşil çay saç çikariyor ve güçlendiriyor

Yeşil çay saç çikariyor ve güçlendiriyor

Antioksidan kaynağı olarak bilinen yeşil çayın, saç dökülmesine neden olan dehidrotestosteron (DHT) hormonu üzerinde etkili olduğu, kepeği önleyerek, yeni saç kökü oluşumu sağladığı bildirildi.

YENİ SAÇ KÖKÜ OLUŞTURUYOR

Yeşil çayın saç sağlığı üzerindeki etkilerini belirlemek için laboratuvarlarında yaptıkları çalışmalarda, yeşil çayın protein seviyesini artırdığını, antioksidan özelliği sayesinde kafa derisini enfeksiyonlara karşı koruduğunu belirlediklerini kaydeden Sam, şunları söyledi: “Saç dökülmesine neden olan dehidrotestosteron (DHT) hormonun üzerinde etkisi ispatlanan yeşil çay, yeni saç kökü oluşturuyor, çok sayıda kişinin kurtulmak için büyük mücadele verdiği kepek sorununu gideriyor. Yabancı kaynaklar da yeşil çayın trikoloji biliminde etkisini ispatlayan araştırmalara imza atıyorlar. Güney Kore’de bulunan Seul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de 2007 yılında yapılan bir araştırmaya göre yeşil çayın içinde bulunan epigallocatechin-3-galat’ın (EGCG) saç hücrelerini güçlendirdiği ortaya çıktı. Burada saç folikülleri EGCG ile birlikte teste tabi tutularak çeşitli deneyler yapıldı. Bu deneylerin sonucunda ise EGCG’ın saçlardaki uzama sürecine olumlu yönde katkı sağladığı görüldü.”

7 BİN YILDIR KULLANILIYOR
    Güney Kore’nin yanı sıra ABD’de de yeşil çay ile ilgili çeşitli çalışmalar yapıldığını belirten Talat Sam, Maryland Üniversitesi tarafından yapılan tarihi kazılarda MÖ 5000 yılında bile yeşil çaydan bahsedilen kalıntılar bulunduğunun altını çizdi. Sam, “ABD’de saç dökülmelerini önlemede yeşil çayın etkisi üzerinde yapılan deneyde saç dökülmesi problemi yaşayan iki grubun bir kısmına 6 ay boyunca su, bir kısmına da 6 ay boyunca yeşil çay içirildi. Sonrasında bu iki grup karşılaştırıldı ve altıncı ayın sonunda yeşil çay içen grubun saçlarında yüzde 33 oranında güçlenme ve yeni saçlar oluştuğu gözlendi” dedi.

KAYNAK:Yeşil çay kepeği önlüyor yeni saç kökü oluşturuyo?r - En son haber

Benim merak ettiğim dht düşüren bitkiseller yeşil çay, ısırgan, kabak çekirdeği, yakıt otu gibi cinsel performans üzerinde etkisi nasıl acaba kimyasal dht blokerler olumsuz etkilerken bir başka doğal dht bloker saw palmetto arttırıyor peki ya diğer doğal dht blokerler.

Alıntı racing34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim dht düşüren bitkiseller yeşil çay, ısırgan, kabak çekirdeği, yakıt otu gibi cinsel performans üzerinde etkisi nasıl acaba kimyasal dht blokerler olumsuz etkilerken bir başka doğal dht bloker saw palmetto arttırıyor peki ya diğer doğal dht blokerler.
    Ben günde 3 bardak içiyorum 1 haftadir cinsel olarak etkiledi beni

Alıntı racing34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Arshavin37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeşil çayı sallama mı içiyorsunuz yoksa kendiniz mi demliyorsunuz bir anlatır mısınız ? ben aklıma geldikçe sallama içiyorum
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bu düşünceye katılmıyorum arkadaşlar(yani cinsel yönden olumsuz etkileyeceği görüşüne) çünkü bitkilerin içeriğine yaratıcı öyle bir denge koyuyor ki vücutta ki bir arızayı tedavi ederken başka bir yönünü bozmaz,mesela danimarkada yapılan bir çalışma var havuçta bulunan ve kanseri tedavi ettiği bilinen beta karoten maddesini kapsül haline getirip satışa sunmuşlar bir müddet sonrada bakıyorlar ki sigara içenlerde bu madde kanser hastalığını tetikliyor ve sonra yapılan araştırmaşlarda ortaya çıkıyor ki havuçta bulunan diğer bileşenlerle beraber beta karoten kanseri tedavi ediyor ama onu müstakil bir ilaç olarak sunduğunuzda fayda yerine zarar veriyor vücuda.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Araştırmada topikal uygulamada kullanılmışmı acaba?

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu düşünceye katılmıyorum arkadaşlar(yani cinsel yönden olumsuz etkileyeceği görüşüne) çünkü bitkilerin içeriğine yaratıcı öyle bir denge koyuyor ki vücutta ki bir arızayı tedavi ederken başka bir yönünü bozmaz,mesela danimarkada yapılan bir çalışma var havuçta bulunan ve kanseri tedavi ettiği bilinen beta karoten maddesini kapsül haline getirip satışa sunmuşlar bir müddet sonrada bakıyorlar ki sigara içenlerde bu madde kanser hastalığını tetikliyor ve sonra yapılan araştırmaşlarda ortaya çıkıyor ki havuçta bulunan diğer bileşenlerle beraber beta karoten kanseri tedavi ediyor ama onu müstakil bir ilaç olarak sunduğunuzda fayda yerine zarar veriyor vücuda.
    Bitkideki tüm elementler birbirleri ile uyumlu bir oran ve enzim dengesi ile yer almaktadır zira o bitkiyi yaşatan aynı sistematik şayet dengesiz olsa önce o bitkiyi öldürürdü. Bu konuda siza hak veriyorum ancak mesela betakaroteni izole edip kapsül haline getirdiğinizde bir kaç havuçtan alabildiğinizden çok çok daha fazlasını almaya başlar ve toksik etkiye maruz kalabilirsiniz. Yeşil çayda da aynı durum söz konusu kurutulmuş kaliteli yapraklar çay yapılarak normalden fazla etken alıyoruz bu durum başıma geldi üstad yıllarca kapsülünü kullandım (tabi konsantre ) ve göğüs yağlanması oluştu allahtan sporla ilgiliydimde kozmetik soruna dönüşmedi sonra şu losyona topikal başladım ve geçti. Sismetik alınan her şeye çok dikkat etmeliyiz topikal diyede amaaan sür gitsinde demeyeceğiz tabiki yüksek miktarda o da sistemik etki yapar.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bitkideki tüm elementler birbirleri ile uyumlu bir oran ve enzim dengesi ile yer almaktadır zira o bitkiyi yaşatan aynı sistematik şayet dengesiz olsa önce o bitkiyi öldürürdü. Bu konuda siza hak veriyorum ancak mesela betakaroteni izole edip kapsül haline getirdiğinizde bir kaç havuçtan alabildiğinizden çok çok daha fazlasını almaya başlar ve toksik etkiye maruz kalabilirsiniz. Yeşil çayda da aynı durum söz konusu kurutulmuş kaliteli yapraklar çay yapılarak normalden fazla etken alıyoruz bu durum başıma geldi üstad yıllarca kapsülünü kullandım (tabi konsantre ) ve göğüs yağlanması oluştu allahtan sporla ilgiliydimde kozmetik soruna dönüşmedi sonra şu losyona topikal başladım ve geçti. Sismetik alınan her şeye çok dikkat etmeliyiz topikal diyede amaaan sür gitsinde demeyeceğiz tabiki yüksek miktarda o da sistemik etki yapar.
    Bu konuda size şöyle katılıyorum özellikle esktrakt kapsüllerde bitkinin özü alındığı için belki vücut alması gerekenden fazla östrojen alıyor olabilir ve vücut bu da dediğiniz olumsuz etkileri yapmış olabilir,ben biraz da reel hayattan esinleniyorum bu verilerin dışında mesela çin,japon ve korede biliyoruz ki bizim siyah çayımıza karşılık onlar yeşil çay tüketiyorlar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Arshavin37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olumlu yöndemi etkiledi yoksa olumsuzmu, 3 bardak yeşil çaymı tüketiyorsun.

Sayfa 1/8 123 ... SonSon