Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
76 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Yeşil çay saç çikariyor ve güçlendiriyor

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yeşilçayı 1 aydır günlük yaşantımın bi parçası haline getirdim her sabah ve akşam 2 büyük bardak toplamda 4 bardak içiyorum. Bunun yanında çiğ kabak çekirdeği ve siyah kuru üzüm yiyorum belki yerken ve içerken kendinizi hoş hissetmeyebilirsiniz malum seven var sevmeyen var ama saç sorunu olan ve özellikle kilo problemi olan arkadaşlar kesinlikle düşünmeden bunları tüketmeye başlasınlar. Uyurken bile metabolizmayı çalıştırıyor. Ben zaten yaklaşık 2 yıldır diyetteyim hamur işi tatlı kızartma şeker vs kullanmıyorum buna rağmen ilaçlar aşırı derecede yağlanma yapmıştı ama 2 ayda 76 kilodan 69 kiloya düştüm. Bunların dışında da süper bir antioksidan olduğu için vücudu temizliyor her türlü hastalığa karşı da bağışıklık oluşturuyor. Çok zayıf olan 18 yaşından küçük olan fazla tüketmesin. Gebe yada emziren hanımlar da hiç kullanmasın mümkünse kafein de içeriyor.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,
    işyerinde, dışarda vs. yeşilçayı en kullanışlı şekilde nasıl demliyorsunuz?
    Ben bardağın içersine yeşilçayı koyup üzerine kaynar suyu döküyorum ve 5 dakika bekletiyorum. Bu yöntem içim için yeterli mi?
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Alıntı Violator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    işyerinde, dışarda vs. yeşilçayı en kullanışlı şekilde nasıl demliyorsunuz?
    Ben bardağın içersine yeşilçayı koyup üzerine kaynar suyu döküyorum ve 5 dakika bekletiyorum. Bu yöntem içim için yeterli mi?
    Bende cam süzgeçli ufak demlik var. Süzgeç kısmına yeşilçayı koyuyorum sonra kaç bardak içeceksem o kadar su ilave ediyorum 5 dk felan demlenmesini bekleyip içiyorum. Normal demliğin üst kısmıyla da olur ama ucunda süzgeç olması lazım yoksa yapraklarla beraber gelir.

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeşilçayı 1 aydır günlük yaşantımın bi parçası haline getirdim her sabah ve akşam 2 büyük bardak toplamda 4 bardak içiyorum. Bunun yanında çiğ kabak çekirdeği ve siyah kuru üzüm yiyorum belki yerken ve içerken kendinizi hoş hissetmeyebilirsiniz malum seven var sevmeyen var ama saç sorunu olan ve özellikle kilo problemi olan arkadaşlar kesinlikle düşünmeden bunları tüketmeye başlasınlar. Uyurken bile metabolizmayı çalıştırıyor. Ben zaten yaklaşık 2 yıldır diyetteyim hamur işi tatlı kızartma şeker vs kullanmıyorum buna rağmen ilaçlar aşırı derecede yağlanma yapmıştı ama 2 ayda 76 kilodan 69 kiloya düştüm. Bunların dışında da süper bir antioksidan olduğu için vücudu temizliyor her türlü hastalığa karşı da bağışıklık oluşturuyor. Çok zayıf olan 18 yaşından küçük olan fazla tüketmesin. Gebe yada emziren hanımlar da hiç kullanmasın mümkünse kafein de içeriyor.
    fakat yeşilçayın fazlası vücuda zarar veriyor farkındasındır inşallah benım arkadasım o yüzden böbrek sorunu yaşadı

Küçük termosum var ona demleyip okuluma gidiyorum ben. Demlerken suyu çayın üstüne değil de çayı suyun üstüne atmak daha faydalı deniyor öyle yapıyorum ben ancak bilimsel temelini bilmiyorum.

Banned
    Alıntı Name Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küçük termosum var ona demleyip okuluma gidiyorum ben. Demlerken suyu çayın üstüne değil de çayı suyun üstüne atmak daha faydalı deniyor öyle yapıyorum ben ancak bilimsel temelini bilmiyorum.
    Kaynar suyu çayın üzerine dökmek direkt haşlıyor, yakıyor. Ancak çayı suyun üzerine eklemek yavaşça, dinlenerek demlenmesini sağlıyor.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeşil çayda çayın üzerine kaynar su dökmemenin mantığı içindeki etkenler zarar görmesin diye arkadaşlar,ayrıca 2 sene önce okuduğum bir makalede demlenen yeşil çayın içine 1-2 limon dilimi eklemek etkenlerin faydasını %80 kadar artırıyor diyordu.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı ferhat73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fakat yeşilçayın fazlası vücuda zarar veriyor farkındasındır inşallah benım arkadasım o yüzden böbrek sorunu yaşadı
    Kesinlikle hocam o yüzden uyarıda da bulundum zaten.

SaçımınDoktoru Üyesi
    3 hafta kullan 1 hafta dinlendir

Bitkisel çaylar bu usül ile kullanılmalıdıt. Ayın ilk 3 haftası kullanıp son haftası kullanmayın.

Yeni Üye
    bende günde bir tane içiyorum. çünkü 48 kiloyum dahafazla zayıflamak istemiyorum

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon