Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
47 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Mucize losyon miracle (diane35 aldactone) losyon kullananlar

Alıntı tolga077 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim sorum losyonu 3 aydan daha uzun süredir kullanan arkadaşlara,

Prostat kanseri üzerine yapılan çalışmalarda, hastalarda androjen baskılama tedavisine başlanıldıktan bir süre sonra androjen reseptörlerinde direnç gelişimi durumu olduğunu okudum. Androjen reseptörlerinin aşırı duyarlı hale gelmesi sonucunda ortamda androjen olmasa bile androjenik etki görülebilceğinden bahsediliyor. Benim sorum losyonu uzun süre kullanıp etkisinin giderek azaldığını gözlemleyen arkadaşlar oldu mu? Olduysa bunu bu duruma bağlayabilir miyiz?

Metin şu şekilde;

Normal prostatta
    androjenik etki basamaklarını başlatmak
    için gereken doku DHT düzeyinin tanımlanmamış
    olmasına karşın androjen baskılama tedavisi
    alanlarda mutant androjen reseptörlerinin androjenlere
    aşırı duyarlı hale gelmesi adrenal kökenli
    olabilecek en düşük androjenik uyarının dahi
    androjenik etkiyi tetiklemesine olanak tanır.

Ayrıca nokta mutasyonlar sonrasında AR çok sayıda
    steroid tarafından aktive edilebilir hale gelir.
    Deneysel çalışmalar androjenlerin ortamda
    bulunmadıkları durumlarda estradiol, vitamin
    D, insulin benzeri büyüme faktörü (IGF) gibi
    non-androjenik faktörlerin de androjenik etkiyi
    başlattıklarını göstermektedir.

Not: Forumda yeni olduğum için niyetim yanlış anlaşılmasın lütfen. Miracle losyon tedavisi çok ilgimi çekti ve her yönüyle araştırmaya, anlamaya ve geliştirmeye çalışıyorum ben de kendimce. Aklımda böyle bir soru oluştuğu için soruyorum sadece.
    Bu konu üzerine kafa yoruyoruz dikkate değer bir konu olsa bile yıllarca süren sistemik antianrojen tedavilerinde olabileceğinden bahsedilmiş. Peki bu durumda yıllarca anti androjen kullanan kişilerde prostat büyümesi tersin dönmesi vakalarının kayda değer bir şekilde artmış olması gerekmezmiydi ? Öyle bir senaryoda finasterid flutamid bicalutamide vb etkenler prostat vb kanserler de çöplük olurdu. Dediğiniz teorinin gerçeklik payı olabilir ancak asla dramatik bir etki yaptığını düşünmüyorum. Bir diğer hatta em önemli nokta sistemik androjen baskılanması ve vücudun androjen açlığına sokulması ayrı bir şeydir topikalde reseptör kapatmak bambaşka bir şeydir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu üzerine kafa yoruyoruz dikkate değer bir konu olsa bile yıllarca süren sistemik antianrojen tedavilerinde olabileceğinden bahsedilmiş. Peki bu durumda yıllarca anti androjen kullanan kişilerde prostat büyümesi tersin dönmesi vakalarının kayda değer bir şekilde artmış olması gerekmezmiydi ? Öyle bir senaryoda finasterid flutamid bicalutamide vb etkenler prostat vb kanserler de çöplük olurdu. Dediğiniz teorinin gerçeklik payı olabilir ancak asla dramatik bir etki yaptığını düşünmüyorum. Bir diğer hatta em önemli nokta sistemik androjen baskılanması ve vücudun androjen açlığına sokulması ayrı bir şeydir topikalde reseptör kapatmak bambaşka bir şeydir.
    O senaryo çalışmanın sonuç kısmında anlatıldığına göre nadir olarak görülebiliyormuş anladığım kadarıyla. Ben dediğiniz gibi bunun, bizim yaptığımız topikal tedavide karşılaşabilincek bir durum olmadığına ikna oldum diyebilirim.

O kısmı da şöyle paylaşıyım;

özelikle ileri evre prostat kanserinde
    androjen baskılama tedavilerinin yeri ve etkinliği
    tartışılamaz. Ancak androjen baskılaması-
    na başlandığı an tedaviye direnç gelişiminin de
    başlangıç noktasıdır. Bu nedenle, yeterli süre
    androjen baskılaması uygulanan hastalarda klinik
    olarak saptanabilecek direnç gelişimi ve sonrasında
    hastanın prostat kanseri nedeniyle yaşamını
    yitirmesi kaçınılmaz olmaktadır.

Okumak isteyen arkadaşlar olursa diye tamamı: http://www.turkurolojidergisi.com/sa...yuk/21-301.pdf

arkadaşlar bu miracle losyon daki ürünleri nasıl karıştırıcaz ? birisi hap diğeri sıvı nasıl yapcaz yani

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmetk254 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu miracle losyon daki ürünleri nasıl karıştırıcaz ? birisi hap diğeri sıvı nasıl yapcaz yani
    100 ml elseve arginine içine bir kutu aldactone,bir kutu diane35,bir dekort ammpul olacak şekilde,önce hapları güzelce ezip toz hailne getirdikten sonra elseve içine katmanı öneririm,bir 3-4 saat bekledikten sonra arka arkaya 2-3 defa tülbentten süzersen etkenlerin iyice losyona geçmesini sağlamış olursun ve tortu daha az kalımış olur losyonda.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Banned
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 ml elseve arginine içine bir kutu aldactone,bir kutu diane35,bir dekort ammpul olacak şekilde,önce hapları güzelce ezip toz hailne getirdikten sonra elseve içine katmanı öneririm,bir 3-4 saat bekledikten sonra arka arkaya 2-3 defa tülbentten süzersen etkenlerin iyice losyona geçmesini sağlamış olursun ve tortu daha az kalımış olur losyonda.
    hocam ben 1 kutu aldactone'un yeterli gelmeyeceğini düşünüyorum. En az 2 kutu aldactone eklenmeli.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben konumda ki sonuçları çok uzun süre sadece miracle losyon kullanarak elde ettim çok seyrek ve düzensiz ketoral kremde kullandığım oldu tecrübem bulunsun istedim.
    Merhaba Üstad,

Finasterid kullanmadan mı? Sadece miracle losyonla mı bu sonuçlara vardınız?
    Şu anki tedavim: 7 buçuk ay 1/4 finasterid ve 3 gündür min+dut kombinasyonu... (Proscar hiçbir gelişim yaratmadı 7 buçuk aydır fakat 12 aya tamamlayacağım)

Alıntı cemşidemmi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Üstad,

Finasterid kullanmadan mı? Sadece miracle losyonla mı bu sonuçlara vardınız?
    Şu anki tedavim: 7 buçuk ay 1/4 finasterid ve 3 gündür min+dut kombinasyonu... (Proscar hiçbir gelişim yaratmadı 7 buçuk aydır fakat 12 aya tamamlayacağım)
    Kesinlikle kullanmadım kullanmamda. Miracle losyonla ve bazen minoxil kullandım çok düzensiz kullandım, bir kaç ay hiç kullanmadığımda oldu çünkü çok kabuklanma yapıyordu.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

selam arkadaşlar miracle losyonu kullanalı 2 ay olmak üzere.. saç dökülmem tamamen durdu. ama yeni saç çıkışı henüz gözlemleyemedim.. 100 ml. elseve içine 2 kutu aldac. 1 kutu diane ve dekort ampul olarak hazırlıyorum.. saç çıkışı için daha erkenmidir.. ısrarla kullanıyorum.. umarım kayıpları bir nebze olsun tedavi edebilirim.. saygılar..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı payitaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence adı gibi mucize losyon...sadece saça değil cilde de etkisi harika,,,Uzun bir ara yanında min+dut kullandım ama mahvetti saçlarımı çok sıkıntılı min dut ve hiç kullanışlı değil ben bir türlü sevemedim gitti,,Saçı vıcık vıcık yağlı ve seyrek göstermesi,,, saçta inanılmaz kabuklanmalar yaparak sırf bu kabuklanma yüzünden daha fazla saç dökmesi,sert döngülere girmesi gibi dezavantajlarrı sebebiyle 1 aydır bıraktım min+dutu...Sadece şakaklara günde 1 kullanıyorum...Oysa miracle losyon da tam twersi min dut ne kadar seyrek gösteriyorsa saçı miracle losyon da o kadar dolgun gösteriyor,işte bu sebepten bile bu kadar 2 zıt losyon..Ayrıca min dutun kullanışsızsa miracle losyonda o kadar kullanışlı--sür ve çık...Bir ömür miracle losyon kullanılır ama bir ömür min+dut kullanılmaz...Miraclee losyonla beraber saçların koyulaşması,,yeni çıkan saç tellerin mevcut saç tellerinden 2 kat daha kalın ve çok güçlü çıkması,,saçtaki yağlanmayı tamamen sıfırlaması gibi etkileri tartışılamaz...Ayrıca min dut yağlanmayada fayda etmiyor...
    Kardesim nin dut konusunda benzer seyler dusunuyorum ama tek basina yeter mi yetmez mi sabredemiyorum. Sen son olarak ne yaptin min dutu komple birakip mi devam ettin. Miracledende hayal ettigim verimi alamiyorum duzensiz bir adamim ve yogunum minox dut surdukten sonra ailemden bile kaciyorum o halde gormesinler diye.

SaçımınDoktoru Üyesi
    miracle losyonda proscar ve turevleri gibi yan etki var mi ozellikle gogus buyumesi sorunu.Ona gore miracleye basliycam.Yan etkiler psikolojiyi kotu etkiliyor strese unutkanliga sebep oluyor.Herkes yan etki gormeyebilir ama bu dogum kontrol haplari emilip kana geciyormu kafa derisinden.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon