Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
50 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: saç dökülmesi hikayem

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam saçlarınız çok çok iyi nazar değmesin ,bende minox içine 10 avodart atarak kullanmaya başladım ama yan etki görürsem diye korkuyorum sonuçta topikalde kullansak kana karışıyor bir miktar , bu konuda yardımcı olabilir misiniz acaba ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dutluk bir sac olmamasina ragmen dut kullaninca saclar dutluk olmus
    Aslinda cok dogal bi dokulmeniz varmis tam kodaman tipi is adami style
    Yine de guzel olmus sac her kosulda guzel sey nice boyle senelere

Geç cevap için kusura bakmayın. Forum hata verdi ne zaman denesem yazamadım. Ben minox içine atarak kullandım. yan etki görmedim ancak fazla fayda da görmedim. Kodaman iş adamı kısmı iyiymiş ama saçlı olayım yine de

SaçımınDoktoru Üyesi
    Merhabalar hocam saçlarınızı korumayı başarabilmişsinizdir umarım. Şuan ki durumunuzu atma şansınız var mı? Ailenizde saç durumu nasıldı acaba baba-dede-amca-dayı-kuzenler kaç yaşında kelliğe uğramış?

Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar hocam saçlarınızı korumayı başarabilmişsinizdir umarım. Şuan ki durumunuzu atma şansınız var mı? Ailenizde saç durumu nasıldı acaba baba-dede-amca-dayı-kuzenler kaç yaşında kelliğe uğramış?
    akşama eve gidince atarım. 2 aydır bıraktım avodartı. belki seneye ocak şubat gibi yine başlarım. baba tarafında kellik yok. ancak anne tarafında kadınlar dahil kellik var. ama yaş konusunda birşey diyemem.

Uzun zamandır 6 ay kadar minoxil dışında herhangi bir şey kullanmadığım için yazmıyordum. 09/04/2018 tarihinde tekrar hergün 1 adet olmak üzere avodart a başladım.
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20180422_221145_HDR.jpg
Görüntüleme: 71
Büyüklüğü:  218.9 KB (Kilobyte)
ID:	4346

Resmin ismi:  IMG_20180422_221216_HDR.jpg
Görüntüleme: 59
Büyüklüğü:  254.8 KB (Kilobyte)
ID:	4347

Resmin ismi:  IMG_20180422_221250_HDR.jpg
Görüntüleme: 57
Büyüklüğü:  203.8 KB (Kilobyte)
ID:	4348
    Fotoğraflar ilaca başlamamdan 2 hafta sonra. Başka ilaca başlamazsam 3 ayda bir güncellerim.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi IMG_20180422_221237_HDR.jpg‎  

Hocam saçlarınızın maşallahı var gayet iyi bir saçınız var ama sizin yaptığınız bir hata var o da saçlarınız hem ıslak ya da jöleli iken hem de saçları dikerek resim çekmek. Sizin saç yapınız da benim ile aynı dümdüz saç tipi. O saç tipine ne yaparsanız yapın saçınızı dikerseniz öne yatırmadan her zaman boşluklar görürsünüz. Tavsiyem saçlarınızın resimlerini çekerken jöle vs kullanmadan ideal saçınız nasıl ise doğal hali nasıl ise öyle resim çekin ki kendinizi strese sokmayın. Ayrıca saç stiliniz ve kullandığınız ürünlerde yanlış

- Öncelikle saçınızı yıkadıktan sonra hafif nemli kalacak şekilde kurulayın
    - Sonra saçınıza hafif sıcaklıkta fön çekin
    - Ardından benim önerim Tony&guy mat wax alın 1 parmak nohut tanesi kadar olsun iyice elinize yedirip saçınıza sürün (Bundan önce isterseniz yine tony&guy ın deniz tuzu ve toz halini dökebilirsiniz bunları yaparsanız wax kullanmanıza hiç gerek yok) ardından saçınıza yedirin saçlarınızı dikmeyin dikiyorsanız bile kafanızın üst noktalarında ki saçı ileri itin eliniz ile.
    - Saçınıza fazla wax sürmeyin ayrıca sizin saçınıza jöle sürülmez sadece mat wax sürülür. Jöleye uygun bir saç tipi değil o saç

Ek olarak son attığınız resimler hakkında tek birşey söylemek gerekir ise artık oral ilaçları azaltmanızı öneririm çünkü saçınızın en mükemmel dönemi şuan daha ötesi olamaz o saçın o yaştayken haberiniz olsun çok fazla kurcalamayın korumaya bakın.

Alıntı Bushido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam saçlarınızın maşallahı var gayet iyi bir saçınız var ama sizin yaptığınız bir hata var o da saçlarınız hem ıslak ya da jöleli iken hem de saçları dikerek resim çekmek. Sizin saç yapınız da benim ile aynı dümdüz saç tipi. O saç tipine ne yaparsanız yapın saçınızı dikerseniz öne yatırmadan her zaman boşluklar görürsünüz. Tavsiyem saçlarınızın resimlerini çekerken jöle vs kullanmadan ideal saçınız nasıl ise doğal hali nasıl ise öyle resim çekin ki kendinizi strese sokmayın. Ayrıca saç stiliniz ve kullandığınız ürünlerde yanlış

- Öncelikle saçınızı yıkadıktan sonra hafif nemli kalacak şekilde kurulayın
    - Sonra saçınıza hafif sıcaklıkta fön çekin
    - Ardından benim önerim Tony&guy mat wax alın 1 parmak nohut tanesi kadar olsun iyice elinize yedirip saçınıza sürün (Bundan önce isterseniz yine tony&guy ın deniz tuzu ve toz halini dökebilirsiniz bunları yaparsanız wax kullanmanıza hiç gerek yok) ardından saçınıza yedirin saçlarınızı dikmeyin dikiyorsanız bile kafanızın üst noktalarında ki saçı ileri itin eliniz ile.
    - Saçınıza fazla wax sürmeyin ayrıca sizin saçınıza jöle sürülmez sadece mat wax sürülür. Jöleye uygun bir saç tipi değil o saç

Ek olarak son attığınız resimler hakkında tek birşey söylemek gerekir ise artık oral ilaçları azaltmanızı öneririm çünkü saçınızın en mükemmel dönemi şuan daha ötesi olamaz o saçın o yaştayken haberiniz olsun çok fazla kurcalamayın korumaya bakın.
    jöle yok saçlarımda. sadece su. yatırabilmek için ıslattım baya. tam belli olmuyor ama şakaklarda kaybım var. yaşım 36 sayılır artık. oral ilaca da yeni başladım tekrardan ve korumak için bir şeyler yapmam mecburi. yoksa 30 u görmeden baya bi kaybım olmuştu. yani fotoğraf amaçlı saçlarım bu halde. normalde hiçbir şey kullanmıyorum şekillendirmek için. kısa kestirdiğimde 15-20 gün sonra tekrar foto atarım daha ne belli olur.

Yaşınız için mükemmel saçlarınız keşke o yaşta bizimde öyle kalsa

Teşekkürler. Erken önlem almasaydım giderdi büyük ihtimal.

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345