Sayfa 1/5 123 ... SonSon
50 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: saç dökülmesi hikayem

saç dökülmesi hikayem

Forumu uzun süredir takip etmekle birlkte bugün üye oldum. yaşım 33. daha önce başka bir forumda skystar ismi ile yazıyordum. 2008 den beri üye olup, pek aktif bir üye olmamakla birlikte belk hatırlayanlar vardır. Saç dökülmesi için 2008 yılının ocak ayında doktor reçetesiyle birlikte propecia ya başladım ve 2014 ün ekim ayına kadar sadece 1 ay ara vererek düzenli kullandım. kullanmama başlayalı ilk 15 gün haricinde ise hiç bir zaman yan etki görmedim. ayrıca 2009 un mart ayı gibi şakaklardaki saç miktarının azalmasını fark etmemle birlikte arak marka minoxidile başladım ve ilk 6 ay herkes gibi mükemmel sonuçlar aldım. ondan sonra inişli çıkışlı da olsa saçlrımı büyük oranda korumayı başardım. ta ki 2014 mayıs ayında evleninceye kadar. evlendikten sonra çocuk olma ihtimaline karşı ekim 2014 yılında propecia yayı bıraktım ve ekim sonunda itibaren sn. Invincible nin Minoxil+Dutasteride Losyonunu kullanmaya başladım ve ilk 1.5 ay kadar inanılmaz bir dökülmenin ardından şu an saç dökülmem propecia kullandığım günler kadar. dutasteride 100 ml arak marka minoxilin içine 15 tane olarak kullandım. ancak şakaklardaki gerileme sonucu miracle 18 Ocak 2015 tarihi yani bugün itibariyle kullanmaya başladım. miracle losyon içine kattıklarım :

Elseve arginin losyon 100 ml
    aldactone 100 mg
    Diane 35
    Decort ampul
    Zyrtec oral damla

bunları süzmeden çalkalayarak kullanıyorum. sabahları miracle losyon, akşamları Invincible losyon kullanmayı düşünüyorum. şu anki fotoğlarım ve saçımın durumu şu şekilde :
    Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20150117_170354.jpg
Görüntüleme: 494
Büyüklüğü:  2.48 MB (Megabyte)
ID:	1553Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20150117_170359.jpg
Görüntüleme: 451
Büyüklüğü:  2.37 MB (Megabyte)
ID:	1554Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20150117_170409.jpg
Görüntüleme: 477
Büyüklüğü:  2.35 MB (Megabyte)
ID:	1555

şimdi sizce bu losyonları sabah akşam kullanmam doğru mu? yoksa her ikisini de hem sabah hem akşam mı kullanmalıyım? ayrıca miracle losyonu minoxidil kabına koydum. minoxidil hesabıyla kaç fıs kullanmalıyım?
    Konu mrkzk tarafından (18.01.2015 Saat 20:57 ) değiştirilmiştir.

Merhaba paylaşımınız için teşekkürler güzel anektodlar var. Saçınız gayet iyi bir seviyede şu anda amacınız korumak ise sabah ve akşam olmak üzere birer kere 2 losyonu kullanmanız yeterli olacaktır. Miracle minox ölçüsü ile 10 püskürtme.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi o yaşta bu saçlar mükemmel bence,genetik dökülme olduğuna emin misiniz boşuna yıllarca finasterid kullanmış olmayasınız Şaka bi yana eskiden nasıldı saçlarının bundan daha iyi olamaz heralde

sn. miracle cevabınız için teşekkürler. saçları koruyup biraz de şakakları kapatmak amacım. zaten niyetim 1.5 - 2 ayda bir yeni fotoğraflar koyup hem durumumu sizinle paylaşmak hem de objektif yorum alabilmek. ben kendime karşı her zaman kötümser yaklaşırım.
    sn. tıbbıyeli size de teşekkür ederim ama propecia ya başlamadan önce üstten saç diplerim gözükmeye başlamıştı. zaten doktorun hangi ilacı vereceğini tahmin ediyordum ama yine de testlerimi yaptırayım dedim. yani dediğim gibi 1.5 ay kadar şok dökülme yaşadıktan sonraki hali saçlarımın. ancak hiç bir zaman minoxu ilk kullandığım ilk 6 ay gibi olmadı saçlarım.

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki propecia kaç ay sonra saç diplerini bu şekilde görünmeyecek kapalılığı dolgunluğu sağladı.Ben henüz 2 ay devirdim proscar ile daha bi ilerleme yok normal midir ?

1 sene falan sürdü diye hatırlıyorum. Ama ben hep propecia kullandım proscarı hiç denemedim. Ancak şakaklar için ben istediğimi bulamadım propecia da.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @mrkzk fotolari göremiyorum.sildiniz mi acaba..bir cumlenizi tam anlayamadim.1.5 ay kadar şok dökülmeyi propecia da mi yasadiniz. Yoksa minoxa basladiginiz zaman mi
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Sn. Uzman ben fotoğrafları gorebiliyorum telefondan şu an. Şok dokulmeyi min+dut karisiminda yaşadım. Yoksa ne minox ta ne de propecia da böyle bir durumum olmadı. Gerekirse fotografları atarım tekrardan yarın bir de pcden bakayım.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mrkzk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn. Uzman ben fotoğrafları gorebiliyorum telefondan şu an. Şok dokulmeyi min+dut karisiminda yaşadım. Yoksa ne minox ta ne de propecia da böyle bir durumum olmadı. Gerekirse fotografları atarım tekrardan yarın bir de pcden bakayım.

Evet simdi gorebildim fotolarinizi.ama gerçekten sizin dökülme durumunuz pek genetige benzemiyor.yada durumu cok erken fark edip hemen müdahale etmeniz sizi bu zamana kadar getirmiş. Maşallah nazar değmesin.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

En fazla 1 sene kaybetmişimdir. Onu da o dönem 95 kiloydum 3 ayda 70 kiloya düşmüştüm saç dokulmemi buna bağladığım için kaybettim.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon