Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kafein saç uyarici

filozof
    Guest

Kafein saç uyarici

In vitro insan saç köklerinin çoğalması üzerinde kafein ve testosteron etkisi.
    Fischer TW 1, Hipler UC , Elsner P .
    Yazar bilgileri

Dermatoloji ve Allerji, Friedrich-Schiller Üniversitesi, Jena, Almanya 1 Dalı. tobias.fischer@derma.uni-jena.de

Özet
    AMAÇ:

Androgenetik alopesi (AGA) 50 yaşından yaklaşık% 50 etkileyen, her yaştan erkeklerde sık görülen bir sorundur. Altta yatan neden genetik önceden belirlenmiş saç köklerinin bir androjen bağımlı bir minyatür. Burada, saç organ kültürü modeli testosteron ve kafein etkilerini araştırmak için kullanıldı; İkinci saç büyüme stimülasyonu için umut verici bir aday olmak.
    YÖNTEMLER:

Erkek AGA hastalardan tepe alanlardan alınan 14 biyopsilerinden saç folikülleri normal William E ortamında (kontrol) ya da testosteron ve / veya kafein farklı konsantrasyonlarını ihtiva eden William E ortamında in vitro 120-192 saat süre ile kültive edilmiştir. Saç mili uzama günlük olarak ölçüldü ve ekimi sonunda, folikül cryosections keratinosit çoğalmasının derecesini ve lokalizasyonu değerlendirmek için Ki-67 ile boyandı.
    SONUÇLAR:

Önemli büyüme geriliği 5 mikrogram / ml testosteron ile tedavi saç köklerinin bulundu. Bu% 0.001 ve% 0.005 konsantrasyonlarda kafein ile etkisiz edildi. Ayrıca, tek başına kafein saç folikülü büyümesinin belirgin bir şekilde uyarılmasına yol açtı. Bu sonuçlar Ki-67 boyama ile immunohistokimyasal teyit edildi.
    SONUÇLAR:

AGA muzdarip hastaların ex vivo saç köklerinin Androjen-bağımlı büyüme inhibisyonu insan saç organ kültürü modeli, androjen bağımlı saç dökülmesine karşı yeni maddeler ekrana gelecek çalışmalar için hizmet edebilir bir takımyıldızı mevcuttu. Kafein, in vitro olarak insan saç büyüme uyarıcısı olarak tespit edildi; AGA tedavisinde önemli klinik etkiye sahip olabilir bir gerçektir.

filozof
    Guest
    Arkadaşlar kafeini yoğun içeren losyon varsa denenebilir sebamed şampuanda var birçok ilaçta var kullandığımız losyonlara ekleyip deneyebiliriz.

filozof
    Guest
    Dermatoloji Dergisi kafein saç şaft uyarır ve DHT, köklerinin zarar bilinen bir kimyasal etkilerini bloke ederek daha hızlı büyümesine yardımcı olduğunu buldu.

filozof
    Guest
    Kafein emilimi

Potansiyel saç büyümesini teşvik etmek için, kafein sizin saç köklerinin açığa birkaç yolu vardır. Gıda ve içecek yoluyla tüketilen kafein sizin saç köklerinin ulaşır sonunda kan dolaşımına girer ve. Ayrıca, saç folikülleri Bu doktorlar kafein yüksek bir doz için saç köklerinin açığa izin verebilir 2007 yılında "Cilt Farmakoloji ve Fizyoloji" de yayınlanan bir araştırmaya göre, doğrudan kafein-zenginleştirilmiş şampuan topikal uygulaması yoluyla kafein emebilir, nedeniyle yüksek doz kafein sindirimine oluşabilir, yan etkilere neden olmaksızın. Kafein sonunda alopesi için bir ilaç tedavisi içine geliştirir, sonuç olarak, kafein içeren saç ürünleri, saç dökülmesi tedavileri temsil edebilir.

filozof
    Guest
    Mesela hazır çözelti kafesit buldum.

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alpecin Enerji verici Saç Losyonu Alpecin Liquid Hair Energizer 200 ml

Bu konuda yukarıda linkini verdiğim alpecin baya meşhur.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

SaçımınDoktoru Üyesi
    ÉEOSE SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI ÇİFT ETKİLİ DERMATOLOJİK SERUM

Bu ürünün her iki serumunun içeriğinde de cafein var. Bunu kullanmayı bir süredir düşünüyordum şimdi daha da heveslendim

Fazla tüketildiğinde çay kahve kola gibi kan dolaşımını hızlandıran, kişiyi uyutmayan bir madde muhtemel saçlara da Telogen dönemden çıkması için baskı uygulayacaktır diye düşünüyorum.

Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpecin Enerji verici Saç Losyonu Alpecin Liquid Hair Energizer 200 ml

Bu konuda yukarıda linkini verdiğim alpecin baya meşhur.
    Alpecin'i 5 ay süreyle aralıksız kullandım (minoxil'le birlikte) hatta bir dönem şampuanını da denedim mentol ferahlığından ancak bir eksi ya da artısını görmedim.

filozof
    Guest
    İkisi birbirinin etkisini azaltıyor bu yüzden işe yaramama ihtimali var.

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alpecini benim bi arkadaş önerdi bana abisi almanyada 1 sene böyunca kullamış ve saç çıkışları olmuş küçmsenmeyecek miktarda kendisi öyle dedi hatta banada almanca yazılı bi alpecin getirdi ama daha kullanmadım kullanmakta git geldeyim şuan

Sayfa 1/3 123 SonSon

Members who have read this thread: 10