Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Ketakonazol Nizoral Ketoral Şampuan Kullanım Şeması

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ketokonazol un kendisi zaten merkezi androjen ihbibitörü. yapılan çalışmlarda saç dökülmesinde etkili fakat tam olarak nasıl etki ettiği aslında belli değil. çünkü teorik olarak ketokonazol ancak oral alımında testesteronun üretimini merkezi olarak inhibe ediyor. androjen antagonisti olduğuna dair akademik bilgi yok. fakat bazen pratikte farklı sonuçlar olabiliyor.
    O zaman ketoral tableti oral alımda saça bi faydası olacağını düşünebilirmiyiz ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman ketoral tableti oral alımda saça bi faydası olacağını düşünebilirmiyiz ?
    saça faydası olacağı kesin ama ketokonazol ağır bir ilaç olduğu için böyle bir amaç için kullanımı olmaz. ketokonazol bazı mantar hastalıklarının vücuda yayılması durumunda veya topikal olarak ulaşılamayacak noktalarda oral olarak kullanılır. kullanım süreside oldukça kısıtlıdır. saç dökülmesi tedavileri uzun vadeli tedaviler olduğu için saç dökülmesinde oral olarak kuıllanılabilecek en son ilaç bile değildir.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saça faydası olacağı kesin ama ketokonazol ağır bir ilaç olduğu için böyle bir amaç için kullanımı olmaz. ketokonazol bazı mantar hastalıklarının vücuda yayılması durumunda veya topikal olarak ulaşılamayacak noktalarda oral olarak kullanılır. kullanım süreside oldukça kısıtlıdır. saç dökülmesi tedavileri uzun vadeli tedaviler olduğu için saç dökülmesinde oral olarak kuıllanılabilecek en son ilaç bile değildir.
    gittiğim bi üroloji doktoruda saça faydalı olduğunu söylemişti kullanabilirsin demişti madem zararı var kullanımının adam niye bana böyle birşey dediki :/

Moderatör LahmacuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gittiğim bi üroloji doktoruda saça faydalı olduğunu söylemişti kullanabilirsin demişti madem zararı var kullanımının adam niye bana böyle birşey dediki :/
    Ketakonazol içeren şampuanları 3 güne 1 kullanıyoruz. Ketakonazol içeren şampuanlar saç köklerinde biriken DHT'yi temizleme açısından mükemmeldirler.
    Eğer her gün kullansak saçlarımız incelir ve yıpranır. Yani dozunda kullanmak gerekir.
    Tedavim
    1) Avodart(Hergün)
    2) Minoxil (Akşam Hergün)
    3) Nizoral Şampuan(Haftada 4 Defa)

Alıntı LahmacuN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ketakonazol içeren şampuanları 3 güne 1 kullanıyoruz. Ketakonazol içeren şampuanlar saç köklerinde biriken DHT'yi temizleme açısından mükemmeldirler.
    Eğer her gün kullansak saçlarımız incelir ve yıpranır. Yani dozunda kullanmak gerekir.
    bende ortalama 3 günde 1 ketoral kullanıyorum saçımdaki tüm ince saçları döküyor arada kalın tellileride döküyor tabi..

SaçımınDoktoru Üyesi arda34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ketroal kremi hergün kullanmak saçda incelme yapar mı ? losyondan 5 dk önce iyice yedirerek sürüyorum.

Alıntı arda34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ketroal kremi hergün kullanmak saçda incelme yapar mı ? losyondan 5 dk önce iyice yedirerek sürüyorum.
    normalde yapmaz
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

nizoral şampuan mı ketoral şampuan mı almalıyım

Hepsinin etken maddesi aynı ketorali kullanmadım bir kaç olumsuz yorum okudum o yüzden galiba, bi de daha pahalı diye duydum. Nizoral ve konazol kullandım. konazol elma aromalı nizoral daha deterjanımsı bi kokusu var her ikiside hoş kokulu tercih sana kalmış.

•1.00 Derma Stamp 3 günde 1, arkasından sac bakim yağları
    •Nizoral ya da konazol haftada 2
    •Sebamed Hair Loss günlük şampuanım
    •Yeşilçay,kabarçekirdeği,çekirdekli kuru üzüm

SaçımınDoktoru Üyesi
    Nizoral mi ketoral mi sorayim ben de?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12