Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ağız ve Diş Sağlığında Çörek Otu Yağı

SaçımınDoktoru Üyesi

Ağız ve Diş Sağlığında Çörek Otu Yağı

Ağız ve Diş sağlığında Çörek Otu

Berlin'de yaşayan Türk Diş Hekimi İsmail Özkanlı, dünyada bir ilke imza attı. Çörek otu yağını diş eti ve ağız tedavisinde kullanan Özkanlı, bu alandaki profesörlük tezini 3 ay sonra tamamlayacağını söyledi.

Ağız tedavisinde yan etkisi olmayan ilaçların bulunması çok önemlidir. Kortizon vücut için çok zararlı olmasına rağmen, şu ana dek ağız hastalıklarında kortizon kullanılmıştır.

Tarafımızdan yapılan deneyler göstermiştir ki hastalarımızın % 80'ni çörek otu ile tedavi edilmiştir. Diş eti ve ağız rahatsızlıkları, çekilmeler, uçuklar ve iltihaplar çörek otu ile çok kısa bir süre içerisinde iyileştirilebilmektedir.

Çörek otuyla tedavi halen hastalar üzerinde denenmektedir. Bu konuda şu an profesörlük tezimi hazırlıyorum. Şu anda aft da dediğimiz uçuk ve benzeri ağız hastalıkları ile ilgili denemeler yapmaktayız. Aynı zamanda Amerika'da kanser enstitüsünde yapılan deneylerde hastaların yüzde 80'inde 4 hafta içerisinde kanser tedavi edildi. Bundan sonra Berlin'de Charitte Hastanesinde denemeler yapılmış ve olumlu sonuçlara ulaşılmıştır.

İsmail Özkanlı
    Diş Hekimi
    Isırgan+yakı otu+sirkeli çayla durulama
    (Yakı otu+nane) çayı (Her gün)
    Ketoral+dutasterid+okaliptus yağlı krem (Gün aşırı) (Çok etkili)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Çörek Otu Macunu

Çoğu hastalıklar için en güzel kullanım yöntemi macun şeklindedir. 1 kg bala, 200 gr. Çörek otu öğütülüp karıştırılır. (Bence %50-%50 daha iyi) Bir kaba konur, üstü tülbentle örtülür. Üç gün üç gece ay ve yıldızları görecek şekilde bekletilir. Sonra bu macundan günde 3 defa çay veya 1 defa tatlı kaşığı miktarınca aç karnına yenir.

Burada önemli olan kısım, öğütülme işlemi. Kesinlikle öğütülmüş çörekotu almayın. Kendiniz öğütün ama havanda döverek değil ufak elektrikli kahve öğütme makinelerinde. Eğer havanda da dövecek iseniz çok çabuk davranmanız gerekir.

Çünkü çörek otunun muhteviyatında bulunan uçucu yağlar ve diğer kıymetli bileşimler eğer öğütme işlemi uzun sürer ve bekleme söz konusu olur ise niteliğini yitirebiliyor. Bunun için öğütme işlemini çok çok hızlı yapıp öğütülmüş çörek otunu bir an evvel süzme bal ile karıştırmalısınız. Balında kaliteli olması konusu üzerinde durursanız daha da fazla şifa bulacağınızı düşünüyoruz.

Eğer macun yapmadan hergün düzenli olarak öğütüp yutarak tüketiyorsanız öğüteceğiniz çörek otunu cihazın haznesine koyduktan sonra öğütme işlemine başlamadan içine bir lokma büyüklüğünde de ekmek parçası koyun. Bu sayede çörek otu tohumlarından cihazın haznesine saçılan ve bulaşan ve çok kıymetli olan çörek otu yağı ekmek tarafından emilecek ve bu sayede daha çok fayda göreceksiniz.

Çörek Otu Macunu – Çörek Otu

SaçımınDoktoru Üyesi
    Organik ballar pahalı. Ben Fanus marka bal aldım. Organik olmayanından. Ama tadını çok beğendim. Market balları gibi su gibi ve boğazı yakan çok şekerli bir tadı yok. Yedikçe yiyesi geliyor insanın. Başka markalar da var Tema'nın falan. Onlar da iyiymiş. Market balları hep pastörize ediliyor, şeker katılıyor,vs.

Benim aldığım bal: (Bunun 225 gramlığından almıştım.) (Fiyatı uygun, kalitesi güzel)
    http://www.satis.fanusgida.com/index...1&kid=1&akid=6

Arılar ilaçlı kirli bölgelerde sağlıklı kalamaz böyle çiçeklere uğramazlar bu nedenle bir bal gerçekse çok sağlıklıdırda etraftaki egzos vs etkilemez kurşun kükürt vs yakıtlarda yasak zaten en organik balı alıp eve getirken bile çok daha fazlasını çekersiniz. Benden size çok değerli bir tüyo olsun Bal gerçek mi ? ona bakın çok bağırmayın her yerde ucuz kalsın
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Benim aldığım öğütme makinesi, çok güzel öğütüyor, ince-kalın.
    https://www.epttavm.com/tr/item/5837...kahve-ogutucu/

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arılar ilaçlı kirli bölgelerde sağlıklı kalamaz böyle çiçeklere uğramazlar bu nedenle bir bal gerçekse çok sağlıklıdırda etraftaki egzos vs etkilemez kurşun kükürt vs yakıtlarda yasak zaten en organik balı alıp eve getirken bile çok daha fazlasını çekersiniz. Benden size çok değerli bir tüyo olsun Bal gerçek mi ? ona bakın çok bağırmayın her yerde ucuz kalsın
    Vallahi aynen öyle üstad,ben Bayburt'un bir köyünde görev yapan arkadaştan aldım bu sene rize anzer yaylasının güney yamaçları birkaç çiçek türü hariç aynı flora,adamcağız diyormuş ki hocam ben daha çok üretirim de nasıl pazarlayacağım onu bilmiyorum,ben de dedim ki arkadaşa sen söyle o adamcağıza sen üretebildiğin kadar üret Erzurum'da müşterilerin hazır,düşünün rize anzer balı 500-600 lira bu bal 50 lira ki anzerden çıkacak maximum bal 500-600 kilo ama pazarlanan bala bakıyorsun tonlarca ah dürüstlük nerdesin!
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aldığım öğütme makinesi, çok güzel öğütüyor, ince-kalın.
    https://www.epttavm.com/tr/item/5837...kahve-ogutucu/
    Bu çörek otunu öğütüyor mu hocam un kıvamına getiriyor mu,malum çörek otu tam öğütülemediğinde bağırsakları çizebiliyor,midenin öğütemediği ender maddelerden çörek otunun kabuğu.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi aynen öyle üstad,ben Bayburt'un bir köyünde görev yapan arkadaştan aldım bu sene rize anzer yaylasının güney yamaçları birkaç çiçek türü hariç aynı flora,adamcağız diyormuş ki hocam ben daha çok üretirim de nasıl pazarlayacağım onu bilmiyorum,ben de dedim ki arkadaşa sen söyle o adamcağıza sen üretebildiğin kadar üret Erzurum'da müşterilerin hazır,düşünün rize anzer balı 500-600 lira bu bal 50 lira ki anzerden çıkacak maximum bal 500-600 kilo ama pazarlanan bala bakıyorsun tonlarca ah dürüstlük nerdesin!
    Hocam anzerin tunceliye tuncelinin ardahan balına bir üstünlüğü yok hepsi kendi florasının balı ve her flora tamamen farklı olmasada belirli çiçekler farklıdır. Bu farklılık üstünlüğü her balda farklıdır ancak genel olarak orjinal balların hepsi üstün kalitede ve yararlılıktadır. Bunlar sadece efsanevi abartılar ve bu abartılardan çıkar sağlama stratejisidir. Bu strateji özellikle planlanmamış çok okumayan halkın efsaneleştirmesi sonucu anormal bir arz talep dengesi oluşmuştur. Ben ziraat mühendisi ve veterinerim her hakiki bal kendi harikulade özelliklerine sahip olup hepsinde bir iki bitki özü fazla ya da eksiktir. Bu özlerin hangi hastalıkta nasıl bir fark yarattığı asla ortaya konulaşamıştır. Gerçek balların hemen hemen hepsinin aynı kalite ve özelliktedirler. Heryerde demeyin ucuz kalsınlar Üstad bilmediğim es geçtiğim bir nokta var ise kendi deneyim ve bilgilerinizle aydınlatırsanız memnun olurum.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet, un gibi yapıyor Kendim öğütüp balla karıştırdım. Çok hoş oldu, her gün tüketiyorum. Çörek otunun faydasını herkes bilip düzenli kullansa doktorlar işsiz kalır

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam anzerin tunceliye tuncelinin ardahan balına bir üstünlüğü yok hepsi kendi florasının balı ve her flora tamamen farklı olmasada belirli çiçekler farklıdır. Bu farklılık üstünlüğü her balda farklıdır ancak genel olarak orjinal balların hepsi üstün kalitede ve yararlılıktadır. Bunlar sadece efsanevi abartılar ve bu abartılardan çıkar sağlama stratejisidir. Bu strateji özellikle planlanmamış çok okumayan halkın efsaneleştirmesi sonucu anormal bir arz talep dengesi oluşmuştur. Ben ziraat mühendisi ve veterinerim her hakiki bal kendi harikulade özelliklerine sahip olup hepsinde bir iki bitki özü fazla ya da eksiktir. Bu özlerin hangi hastalıkta nasıl bir fark yarattığı asla ortaya konulaşamıştır. Gerçek balların hemen hemen hepsinin aynı kalite ve özelliktedirler. Heryerde demeyin ucuz kalsınlar Üstad bilmediğim es geçtiğim bir nokta var ise kendi deneyim ve bilgilerinizle aydınlatırsanız memnun olurum.
    Aynen katılıyorum,demek istediğim oydu zaten birisi isim yapmış fiyatı uçmuş diğeri köylü dayının elinde henüz masumiyetini korumaya devam ettiği için ucuz ve temiz kalmış,aslında en yalın gerçek şu ülkemiz hala temiz havasıyla, suyuyla, insanlarının saflığıyla ama ne oluyorsa oluyor o saf temiz üretici tüketiciye ulaşamıyor,doğal tüketmek isteyen insanlar da onlara ulaşamıyor,demek ki arada çakallar fink atıyor.

Sayfa 1/3 123 SonSon