PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saç dökülmesi ve dua

lahburger
15.03.2015, 17:06
Saçlarınız çok dökülüyor olmalı.Eminim bir sürü şampuan bitkisel tedavi yöntemlerinin hepsini denediniz ve bir sonuç alamadığınız için yer gök dua ile deyip bir dua okuyum da saçlarımın dökülmesi dursun artık diyorsunuz.Haklısınız baten ilimin tıkandığı aklın yetmediği yerde dualar bize yardımcı oluyor.Piskolojik anlamdada iyi etkileri oluyor dua okudum olacak diye düşünüyor insan inanıyor ve hakikaketten oluyor.Neyse fazla uzatmayım inşallah Allah dualarınızı kabul eder.Elinizi başınızın üstüne koyun ve önce "El Bedi" diye çokca zikredin daha sonra aşağıdaki duayı okuyun.

"Ve yeşfi suduura kavmin mu'minin" "Ve şifaun lima fissudur" "Fihi şifaun linnas""Ve nunezzilu minel kurani ma huve şifaun rahmetun" "Ve iza maridtu fehuve yeşfin""Qul huve lillezine amenu huden ve şifa''

...................................Yapılan yorumlar................................

Arkadaşlar bu dua'yı 2 aydır okuyordum ve inanılmaz bir şekilde saç dökülmem geçti. yapmanız gereken tek şey kalpten hissederek okumak tüylerim diken diken olduğunda bunu hissettim.

dini bütün olan her müslaman gibi bende inandım ve bu saç dökülmesine karşı okunacak duayı okudum,çok şükür saç dökülmem durdu,belki okuyup bana gülen arkadaşlar olabilir onlara tek diyeceğim şey:OKUYUN VE GÖRÜN

BU DUAYI OKUYUP SAÇ DÖKÜLMESİ DURAN VAR MI ARKADAŞLAR,ARTIK SAÇIM ÇIKSIN İSTEMİYORUM DÖKÜLME DURSUN YETER

benim saç dökülmem durdu Ahmet bey,arkadaşlarıma söylüyorum inanmıyorlar,bende inanmayana denemesi bedava diyorum...

lahburger
15.03.2015, 17:08
...Yorumlar...Ben bu duayı okurken elimi başıma koyuyorum,resmen saç köklerimin ısındığını ve orada farklı bir enerjinin oluştuğunu hissediyorum,deneyin arkadaşlar bunu yapın sizde göreceksiniz,bu arada şunuda belirteyim iki aydır bu duayı okuyorum,saç dökülmem durdu çok şükür.

saç dökülmesini durdurmak için tonla para veriyorsunuz o kadar para vereceğinize şu duaları okuyunda faydasını sizde görün,işe yaradığını görünce imanınız kuvvetlenir belki

her sabah kalktığımda yastığımda 80 civarı saç teli olurdu bu duaları ve ayetleri okumaya başladığımdan beri her geçen gün azaldı şuan sabahları yastığımda sadece 4-5 tel saç teli buluyorum,Allah razı olsun bu duayı

Bende simdi baslayacagim arkadaslar bu duayi okumaya. Okuyupta saci cikan varmi banada dua edin inşallal

benim saç dökülmem durdu ceren kardeşim inşallah sende şifa bulursun,şifa Allahtandır bunu unutma yeter

payitaht
15.03.2015, 17:09
Fiili duayı zaten yeterince yapıyoruz,,,Birde Sözlü duaya ihtiyacımız vardı...Teşekkürler...!!!

anl
15.03.2015, 18:03
Once fiili sonra da kavli dua.
Fiili duamiz kullandigimiz losyonlar, yani bildiginiz gibi fiili dua cabalamak, mantikli yollari kullanmak, sabretmek ve bunları duzenli uygulamak. Allah cabalamayana vermez, simdi bazıları burdan ohoo losyona kreme antiandrojene gerek yok dua edin yeter denildigini sanmasin. Once çaba, tıbbi tedavi, ardından muvaffak olmak için Kadir-i mutlak olan Allaha tevekkül. Deveyi bağlamadan, devem kaçmasın Allahim diye dua edilmedigi kadar, bu etkenleri düzenli uygulamak da deveyi baglamaktir işte. kisacasi önce deveyi baglayacagiz, sonra da dua ve tevekkul edecegz. Guzel paylaşım lahburger Teşekkürler.

BnymN
15.03.2015, 19:04
Birde “Yâ Kaviyy Celle Celalühü “ Zikrini görmüştüm nette gezinirken saç dökülmesine etkili deniyor.Günlük 117 kere.

Barret
03.04.2015, 23:33
Çok güzel bir başlık. Zaten bütün konulardan önce ilk başta allaha dua etmeli sonra tedaviye başlamalıyız. Bu duaları etmeliyiz. Ama son olarak yapıyoruz. Halbuki ki ilaçlar bize asla şifa vermez. allah bize şifa yazmış ise bu ilaçlar vesile olur. miracle losyon minoxil vs hepsi bir vesiledir. Bu vesilelelerin işe yaraması içinde kesinlikle dua etmeli allahtan ümit etmeliyiz. allahtan dilemezsek kimden bulabiliriz? Allahtan dilersek neler kazanırız halbuki.
Bir insan 40 gün ve belli dualar sayılar ile kedine bir hususta telkin ederse o iş dilediği yöne doğru düzelir inşaallah.
Yazın bununla ilgili bir konu açmayı düşünüyorum. Hem tedaviler hem bunlar.

mhmtclk
04.04.2015, 13:30
Eş Şafi ismini anmakta etkili olabilir arkadaşlar. Yüce Allah'ın bir ismide Şafi'dir. Yani hastalıklara şifa veren. Kainatı kudretiyle yaratan O yüce varlık dilerse bizim şu kıldan sorunumuza şifa verebilir. Unutmayalım Allah kendisiyle dua edenlerle beraberdir her daim. Ve kalpler anca Allah'ı anmakla mutmain olabilir. Hepimizin duası kabul olur inşallah. Amin.

blkgl
04.04.2015, 17:40
bu işler duayla olsaydı ilaç firmaları ilaç yerine muska kapsülleri satardı.

blkgl
04.04.2015, 17:45
bütün müslüman alemi yıllardır oturduğu yerden dua ediyor ama ne hikmetse filistindeki hava durumunda hiç değişim yok. sağanak bomba yağışı.

Dentist
04.04.2015, 19:03
Eğer desen: Birçok defa duâ ediyoruz, kabul olmuyor. Halbuki; âyet umumîdir; “Her duâya cevap var.” ifade ediyor.

Elcevap: Cevap vermek ayrıdır, kabul etmek ayrıdır. Her dua için cevap vermek var; fakat kabul etmek, hem aynı matlubu vermek Cenâb-ı Hakk’ın hikmetine tâbidir.

Meselâ; hasta bir çocuk çağırır: “Yâ hekim! Bana bak.” Hekim: “Lebbeyk” der. “Ne istersin?” cevap verir. Çocuk: “Şu ilâcı ver bana.” der. Hekim ise, ya aynen istediğini verir, yahut onun maslahatına binaen ondan daha iyisini verir, yahut hastalığına zarar olduğunu bilir, hiç vermez.

kenpachi
04.04.2015, 20:10
duanın zihnimizi rahatlatıp güven huzur oluşturma gibi etkiler yaratabileceğini ve bu durumun vücudumuzun biyokimyası üzerinde olumlu etkilere neden olacağını düşünerek belki diyorum
yoksa lafla peynir gemisi yürümez arkadaslar

Reincarnated
05.04.2015, 19:31
Bu tür tartışma yaratması muhtemel mesajları lütfen paylaşmayalım,anlayışınız için teşekkür ederim.