Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Minoxil Nasıl Kullanılır

Folikül
12.08.2014, 14:43
Değerli arkadaşlarım öncelikle forumunuz hayırlı olsun. Forumun içerik kalitesini çok iyi bulduğumu belirtmek isterim. Hemen hemen her konuyu zevkle okuyorum. Şimdi siz değerli tecrübe sahibi arkadaşlarıma danışmak istediğim bir durum söz konusu. Bir kaç ay önce minoxil e başladım ama tam olarak nasıl kullanılacağına dair bilgi yok. Yani açık yere sürün yayın filan denmiş ama kafada ne kadar kalmalı ? masaj yapılmalı mı ? yada yayılıp emilimi mi belenmeli bilemiyorum. Bu konularda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

adriano10
12.08.2014, 14:49
Değerli arkadaşlarım öncelikle forumunuz hayırlı olsun. Forumun içerik kalitesini çok iyi bulduğumu belirtmek isterim. Hemen hemen her konuyu zevkle okuyorum. Şimdi siz değerli tecrübe sahibi arkadaşlarıma danışmak istediğim bir durum söz konusu. Bir kaç ay önce minoxil e başladım ama tam olarak nasıl kullanılacağına dair bilgi yok. Yani açık yere sürün yayın filan denmiş ama kafada ne kadar kalmalı ? masaj yapılmalı mı ? yada yayılıp emilimi mi belenmeli bilemiyorum. Bu konularda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

öncelikle hosgeldin.

minoxidil köpük ya da losyon hangisini kullanirsan kullan mutlaka kuru saclara uygulamalisin ve en az iki saat kafada kalmali. yani yikamamalisin. tepe, üst ve ön bölgelere 5 fis uygulaniyor toplamda. hafif masaj yapmak uygulama sirasinda daha iyi olur.

habus
02.09.2014, 14:05
https://www.dermokozmetikcenter.com/minoxil/2-adet-minoxil-forte-sprey-100-orjinal

bu nasıl güvenılır mı? alayım mı?

uzman
17.11.2014, 18:44
yoldaşlar minoxun ıslak veya nemli saç derisine uygulamanın etkiyi artırdığına dair söylentiler var.fakat bunu yanında da yan etkilerininde artmasına sebep olabiliyormuş.

landonxx
17.11.2014, 21:15
Valla ben kuru kafaya damlalık ile uyguluyorum 2.5ml şakaklar,2.5 ön taraf,2.5 arka taraf 2.5 tepe olmak üzere. 30 saniye falan masaj yapıyorum her bölgeye biraz seri şekilde o ıslaklık belli oranda kaybolduğu zaman masajı kesiyorum çünkü birazınında derinin kendisi emmesi için bırakıyorum.Ve uzun süre masajda sanırım elde emiyor minoxu.

Kazakcemil
17.11.2014, 21:19
yoldaşlar minoxun ıslak veya nemli saç derisine uygulamanın etkiyi artırdığına dair söylentiler var.fakat bunu yanında da yan etkilerininde artmasına sebep olabiliyormuş.

Aslında losyonları uygularken kafaya sıcak kompres uygulaması yapmayı düşünmüyor değilim ,şöyle ki tedaviden hemen sonra 4-5 defa arka arkaya sıcak suyla ıslatıp kafaya sıkıca bağlasak acaba bu yöntem dermarollerin yerini tutar mı,arkadaşlar bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Miracle
17.11.2014, 21:24
Nemlenme saç derisindeki üst katı katmanı yumuşatır yumuşayan bariyerle emilim artar ancak saç derisi ıslak olmamalı yeni kurulanmış olmalıdır. Yine çok masaj taşıyıcıları yüzey alanı genişlemesi ve ısı nedeniyle uçurup etkenin emilemeden kalmasına neden olacaktır. Aslında ben minoxun hafifçe yayılıp bırakılması taraftarıyım belki 5 dk sonra hafif bir yayma daha...

landonxx
17.11.2014, 21:25
Sanırım onu demenizin sebebi ısının gözenekleri genişletmesi.Okonuda benimde düşüncelerim vardı ancak bunun nasıl yapılacağı hakkında pek çözüm bulamadım.Kompresi yaptıktan sonra minoxta gider kafadan diye düşünüyorum.

NoMore
17.11.2014, 21:42
Nemlenme saç derisindeki üst katı katmanı yumuşatır yumuşayan bariyerle emilim artar ancak saç derisi ıslak olmamalı yeni kurulanmış olmalıdır. Yine çok masaj taşıyıcıları yüzey alanı genişlemesi ve ısı nedeniyle uçurup etkenin emilemeden kalmasına neden olacaktır. Aslında ben minoxun hafifçe yayılıp bırakılması taraftarıyım belki 5 dk sonra hafif bir yayma daha...
üstad yağlı saçı olanlar hep nemli oluyor onlarda emilim daha mı çok daha mı az bu durumda ?

Kazakcemil
17.11.2014, 21:49
Sanırım onu demenizin sebebi ısının gözenekleri genişletmesi.Okonuda benimde düşüncelerim vardı ancak bunun nasıl yapılacağı hakkında pek çözüm bulamadım.Kompresi yaptıktan sonra minoxta gider kafadan diye düşünüyorum.

Dediğiniz olabilir ben bu yöntemi (sıcak kompres)yağ karışımı tedavisi uygularken yapıyordum,ama tabii ki minox ve losyon alkol içerikli olduğu için çabucak uçabilir.

uzman
18.11.2014, 01:01
21 nci şıkta ıslak saça uygulaması etkiyi artırdığı yazıyor.

yine aynı yerde spironun minoxla karıştıralabileceğini söylüyorlar.sadece kokusu kötü kokuyormuş.yanlışım varsa düzeltin.

Frequently Asked Questions About Minoxidil (http://www.hairmeds.com/questionsminoxidil.html#21)