PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dutasterid içeren 15 deneğin katıldığı çalışma

heavy
22.05.2015, 14:28
Pilot Study of 15 Patients Receiving a New Treatment Regimen for Androgenic Alopecia: The Effects of Atopy on AGA (http://www.hindawi.com/journals/isrn/2011/241953/)

Burada detaylı olarak okunabilir.. benim ilgimi çeken kısımları altta çevirdim:
dutasteride has been shown to be 3 times more potent then finasteride at inhibiting type II 5AR and more than 100 times potent at inhibiting type I isoenzyme

dutasteride finasteride'e göre tip II 5AR inhibe etmede 3 kat daha etkili ve tip I isoenzyme inhibe etmede 100 kattan daha fazla etkili

It is important to note that because of dutasteride’s 28-day half-life, less frequent application of topical dutasteride should be sufficient once steady-state concentration levels of dutasteride are present within the scalp. Because of the long half-life, this should theoretically be reached after 3–5 months of applying the solution on a daily basis.

Dutasterid'in 28 gün yarı ömrü nedeniyle kafada yeterince dutasterid konsantrasyonu olduktan sonra daha az sıklıkta topikal uygulamanın yeterli olduğu, bunun da teorik olarak 3-5 ay günlük uygulama sonrasına denk geldiği

In addition, finasteride and dutasteride are absorbed through the skin. Therefore, women who are pregnant should not handle these capsules, as contact and inadvertent consumption could cause birth defects of the male fetus. Men should not donate blood while taking dutasteride. They should also wait 6 months, after treatment ends, before donating blood. The long period after discontinuing dutasteride is based upon a 28-day half-life. dutasteride can be carried in the blood and can cause birth defects if a pregnant woman receives a transfusion with blood that contains dutasteride.

Finas ve dutas deri tarafından emilir Bu yüzden hamile kadınlar erkek fetusta problemlere neden olacağından kapsüllere dokunmamalıdır. Kullanan erkekler kan bağışında bulunmamalıdır, kestikten 6 ay sonra kan verebilirler.

Tıbbiyeli
22.05.2015, 16:57
Guzel paylaşım oral dut düşünmeye başladım finas beni kesmeyecek sanki :)

chris murphy
22.05.2015, 19:47
Bende 6 aydir proscar kullaniyorum aman aman memnun olmadim dutasa gecebilirim

Tıbbiyeli
22.05.2015, 20:12
İkimiz de ayni o zaman ben de 6 ay amabeklemek lazim biraz daha sure ver en az bi 1 yıl bekleyelim bazi kisilerde gec etki ediyor diyorlar

heavy
25.05.2015, 13:44
Guzel paylaşım oral dut düşünmeye başladım finas beni kesmeyecek sanki :)

Dostum makalede yazılan dut içeren kullanım oral değil topikal olarak kullanılmış:

NuH Hair is a novel topical combination of finasteride, dutasteride, and minoxidil, which is blended in a hypoallergenic lotion.

Bu da bizim kullandığımız miracle ve min/dut losyonlara benziyor.. Tam içeriğini sır diye vermemişler..
Our research product (NuH Hair) formulation is currently a trade secret. The overall contents, composition percentages, and formulation methods are not able to be revealed.

Bir de şöyle bir kısım ilgimi çekti:
3 different doses of dutasteride were equal to or more effective than finasteride at increasing hair counts. The most effective dose was found to be 2.5 mg of dutasteride daily, however, more side effects were seen in this group.
En etkili olduğu grup günlük 2.5 mg dutasterid alanmış, ancak en çok yan etki de bu grupta görülmüş..

Şimdi bizim min/dut losyonda 10 adet avodart var. 10 x 0,5mg toplam 5 mg yapıyor. Minoksili günde 5 fıs yaklaşık 80 gün kullanıyorum. Dolayısıyla homojen dağıldığını varsayarak 0,0625 mg dutasa maruz kalıyorum demektir.. sanırım oldukça güvenli bir doz bu..

Kazakcemil
25.05.2015, 21:30
Arkadaşlar dutasterid gerçekten etkili bir ilaç formullerimizde,ben böbrek taşının sebep olduğu olumsuz durumla birleşince kırklandın yan etkisi çekilmez hale geldiği için 2 haftadır minoxil kullanmayı bıraktım ama saç dökülmesi problemi yaşamadım,şu an sadece saf spiro losyon ve imzamdaki 2 numaralı formülü kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum.

heavy
27.05.2015, 10:08
Açıkçası ben de kullandığım minoksil bittikten sonra dutası ikinci bir losyon yapıp kullanmayı düşünüyorum.. Bir sonraki aşamada da saç yağları karışımının içine karıştırıp kullanmayı deneyeceğim :D (Watsons's dan 15 TL'ye aldığım Softem Saç Bakım Yağı - 100 ml'lik ürünün içinde susam yağı, badem yağı, çam terebentin yağı, çörekotu yağı, zeytinyağı, ısırgan yağı, defne yağı, jojoba yağı, hawai cevizi yağı, biberiye yağı, mersin yağı ve e vitamini var)

Tıbbiyeli
27.05.2015, 10:29
Yakında minoxili bırakacağım ben de ama bi sekilde ben de topikal dutasterid kesinlikle kullanacağım.

sorunvar
22.08.2015, 00:01
topikal dutasa başlamayı düşünüyorum ama libido düşüklüğü ereksiyon zorlugu gibi şeler beni korkutuyo gerçekten

mesud
22.08.2015, 13:15
Oral awodartin yaninda proscarda kullanmk gerekiyor mu

pipsqueak
22.08.2015, 14:05
Oral awodartin yaninda proscarda kullanmk gerekiyor mu

Dutasterid %90 baskılıyor dht'yi zaten. Gerekmez o yüzden. Hatta ağır olacağından finasterid ile dönüşümlü kullanabilirsin gözünü kararttıysan.

topikal dutasa başlamayı düşünüyorum ama libido düşüklüğü ereksiyon zorlugu gibi şeler beni korkutuyo gerçekten

Topikalde ne libido düşüklüğü ne ereksiyon problemi gördüm. 2 haftadır falan oral finasterid alıyorum topikal dutasteride de devam ediyorum yanetki yok. O yüzden pek dert etme. İstersen sadece akşamları kullanacağın minoxa ekle ve 6 ay sonra ara ver ya da dozu azalt nasılsa yarılanma ömrünün uzunluğundan sebep dut birikmiş olacak.

mesud
22.08.2015, 14:54
Dutasterid %90 baskılıyor dht'yi zaten. Gerekmez o yüzden. Hatta ağır olacağından finasterid ile dönüşümlü kullanabilirsin gözünü kararttıysan.

Topikalde ne libido düşüklüğü ne ereksiyon problemi gördüm. 2 haftadır falan oral finasterid alıyorum topikal dutasteride de devam ediyorum yanetki yok. O yüzden pek dert etme. İstersen sadece akşamları kullanacağın minoxa ekle ve 6 ay sonra ara ver ya da dozu azalt nasılsa yarılanma ömrünün uzunluğundan sebep dut birikmiş olacak.

Ewet gozumu kararttim ne sac cikariyosa icicem ben isiktan korkuyodum sacimin seyrekligini gormemek icin ama suan artik kacis yok resmen sacim bitmis o kadar dokulmus tepe sepseyrek sakaklar gerilemis buna katlanamam..

mesud
22.08.2015, 15:02
Kesin olarak sac cikaran diane mu? Onu bile 6ay awodart kullancm etki etmesse kullancm dianeyi

sorunvar
22.08.2015, 16:47
bende başlıcam avodarta başka çare yok

muros
22.08.2015, 17:04
bence avoartı kullanacaklar ilk seyrek aralıklı kullanın 3 güne birle başlayın duruma göre artırır ya da azaltırsınız ve ya haftada 2 dut geri kalan günler proscarda iyi seçenek olur
direk hergün içmeyin belki 3 güne bir veya günaşırıda sizin işinizi görecek forumda var böyle örnekler.

sorunvar
22.08.2015, 17:52
her gün içsek ?

caglar103
22.08.2015, 19:29
Arkadaşlar uzak durun dutastan da bence yabancı forumlara bakarsanız "post dutasteride syndrome" diye dolanıyor. Libido su geri gelmeyenler var. Saç uğruna değmez. hangi bir zaman bu ilacı kullanacaksınız?

cevo34
22.08.2015, 20:20
Arkadaşlar uzak durun dutastan da bence yabancı forumlara bakarsanız "post dutasteride syndrome" diye dolanıyor. Libido su geri gelmeyenler var. Saç uğruna değmez. hangi bir zaman bu ilacı kullanacaksınız?
Kesinlikle katiliyorm gecen sene 3ay kadar kullandm libido su gbiydi birakinca zor duzeldi yaki otu isirgan demleme ictm oyle duzeldi

Erhan
22.08.2015, 21:15
Miracle hocanın dediği gibi "dut sinsi bir yılan gibidir " uzak durmak lazm

sorunvar
22.08.2015, 23:31
bu gidişle ya saçtan ya erkeklikten olacaz

sennedersen
22.08.2015, 23:42
sorunun tek basina erkeklik hormonu oldugunu sanmiyorum.Yoksa bu kadar ilacti losyon kafadan sac fiskirmasi lazim ama olmuyor.Replicelin tedavi mantigi en temizi ve en mantiklisi enseden dokulmeyen sac kokunu klonla cogaltip kafaya enjekte edilmesi.Dediginiz gibi erkeklik bizi biz yapan en temel hormonlarla ugrasiyoruz baskiliyoruz yaptiimiz delilik ama sacsizlik psikoloji bu delilige bile goz yumduruyor.

caglar103
23.08.2015, 01:06
Geçen gün haberlerde insan beyin'i üretmişler amerikada. Bir şu saç kılını üretemediler. :D

mesud
23.08.2015, 01:50
45 gundur hergun bi tane iciyorum libidoda pek bi degisiklik yok hatta bazen artiyor ama menide azalma war sanki..
Burada biri doz artisindan bahsetmisti sac cikmassa gunde iki almayi dusunuyorum

Tatata
23.08.2015, 02:05
Günde iki taneyi geçtim günde bi tane bile kullanma bence büyük yan etkileri olabilir cidden saçlar çok seyreldiyse saç ekimi saç protezi tsrzı şeyleri düşünmek daha mantıklı olabilir oral ilaçlarla hele hele günde iki kez kullanırsan geri dönüşü olmayan kötü yan etkileri olabilir

cevo34
23.08.2015, 11:42
Tpikal 100ml elseve 10 adt dudastrd ekledm 5 fis sadce aksamlari uyguluyorm kc ml yapar

cevo34
23.08.2015, 11:49
5 fis 0.5ml yapiyor homojen olarak dudast hesabima gore 0.025ml yapiyor

sorunvar
23.08.2015, 11:59
elseve losyona hem diane 35 hemde dutasteride eklesek nasıl olur ?

forza
22.05.2018, 03:55
Saçsızlık hayatımı mahvetti. Kendimi öldürmeyi bile düşünüyorum. Ne erkekliğinden bahsediyorsunuz ya

West
22.05.2018, 12:38
Saçsızlık hayatımı mahvetti. Kendimi öldürmeyi bile düşünüyorum. Ne erkekliğinden bahsediyorsunuz ya

Kesinlikle böyle düşünüp saçma tedaviler uygulama bak ben 24 yaşındayım sen gibi düşünüp bütün tedavileri denedim şuan evliyim hormonlarımı düzene bindirmek için ugraşıyorum. Ektirmeyi falan düşün biraz araştır ama vücudunun dengesiyle sakın oynama kardeşim pişman olursun.

forza
23.05.2018, 01:07
Gardaşım sende doğru söylüyorsun ama böyle bişey yok ya saç dökülmesi hikayem nerden baksan 10 seneye yaklaştı hala ilk günkü gibi acı veriyor bana yaw sanki dün dökülmüş saçım. İnsanın aklından hiç mi çıkmaz. Bide profilime bak acaip bi dökülme tipi. Hiç öyle şakak gerilemesi felan değil. Doktor doktor dolaştım çare yok ya