Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ Şakaklar?

Yalova22
13.07.2015, 21:33
Merhaba, arkadaşlar.

Ben iki aydır imzam'daki tedaviyi düzenli olarak uyguluyorum . Ben sağ şakak ve alın çizginin, sol bölgeye göre çook geri'de kaldığını görüyorum... Bu sorun sadece bende mi, yoksa her kes için aynı mı?

Bunun nedeni ne olabilir, arkadaşlar? Oradaki saç kökleri ölmüş mu, yoksa orası daha mı zor sonuç verir?

Siz'de de aynı problem var mı?

Teşekürler şimdiden.

sennedersen
13.07.2015, 21:40
ayni durum bendede var sag sakak nedense daha erken dokuluyor tedavidede cok gec yanit veriyor.

Yalova22
13.07.2015, 21:49
ayni durum bendede var sag sakak nedense daha erken dokuluyor tedavidede cok gec yanit veriyor.

Ne kadar ilginç değil mi? Sol şakaklar mükemmel doluyor, ama sağ,.. henüz tepki yok.

Bu tedaviyi çok sevdim. Saçlarım kendine gelmeye başladı! 7,8 ay sonra InşAllah daha iyi olur.

sennedersen
13.07.2015, 21:53
ilk tedavimde minoxta sol sakak uc dort cm cekilmesjne ragmen yan kisimlarida dahil komple kapanmisti sag sakak ise yarisi kadar kapanmisti.Dermoroller ekliyip gormem lazim tedavi sonucunu birde.Proscari birakip yeniden minox dutasli tedaviye baslayabilirim.Icine 10 tane koyuyordum simdi sadece sakak icin 15 tane avodart atip minoxa hrrgun kullanip iki ay bekleyip gormek lazim gelisme oluyor mu diye tuylerin yarisi sac olsa zaten acik alan kalmayacak.

Yalova22
13.07.2015, 22:03
ilk tedavimde minoxta sol sakak uc dort cm cekilmesjne ragmen yan kisimlarida dahil komple kapanmisti sag sakak ise yarisi kadar kapanmisti.Dermoroller ekliyip gormem lazim tedavi sonucunu birde.Proscari birakip yeniden minox dutasli tedaviye baslayabilirim.Icine 10 tane koyuyordum simdi sadece sakak icin 15 tane avodart atip minoxa hrrgun kullanip iki ay bekleyip gormek lazim gelisme oluyor mu diye tuylerin yarisi sac olsa zaten acik alan kalmayacak.

Dutasterid(Avodart) kapsülleri arttırmak yararlı olur mu sizce?

sennedersen
13.07.2015, 22:13
Dutasterid(Avodart) kapsülleri arttırmak yararlı olur mu sizce?

bende ise yaramisti bir kutu bitirdim sadece sonra biraktim hepsi birden agir gelecek diye tabi faydasi olur o bolgedeki dht yi minimize etmis oluyorsun.Ama cok ovaliyip yedirmeye ugrasmamak gerek yoksa alkolle birlikte deri hemen soyuluyor kepek goruntusu olusuyor abartmamak lazim.Birde saclar son dokulenler ilk cikiyor uzun yillar gecmisse dokulmenin ardindan kokun uyarilmasi sac uretecek hale gelmesi uzun suruyor ilk kullandiginizda bir kac ayda bir kac cm ilerleme olurken sonrasinda mm lik gelismeler olmaya basliyor.2 ayda kendine vakit aliyor bu is gunde bir kere kullanilqn yan etkisi cok az olan urun olsa yillarca kullaniriz bikkinlikta olmaz boylece.Aksam evdeyken kullanirsin br kac saat sonrada losyon emilmis olur.Rahat rahat takiliriz.Miracle losyon mesela yaza pek uygun degil fena kokuyor hava isindikca.Sosyal hayat icerisinde kimseyi rahatsiz etme hakkimiz yok sonucta evde bile sorun olabiliyor kokusu bende koku olayini azaltsin diye icine kattigim kolonya miktarini artirdim hem komple cozuldu losyon hemde koku cok az kaldi kolonyanin kendi aromasi kokusu var .Bastiriyor kotu kokuyu

muros
13.07.2015, 23:26
ulan ne ters adamım bu genelleneyi bozacağım bendede aksine sol şakak daha geride hatta saçımın sol tarafı sağ tarafa göre daha seyrek durumda

teto1907
13.07.2015, 23:53
bendede tam tersi sağ şaka çok daha iyi sonuç veriyor

pipsqueak
14.07.2015, 13:22
Sağ şakaktan bende muzdarip haldeyim, bana mısın demiyor. Sol uysal. Tedaviye en çabuk yanıt veren yer belki de.

Yalova22
16.07.2015, 12:59
bende ise yaramisti bir kutu bitirdim sadece sonra biraktim hepsi birden agir gelecek diye tabi faydasi olur o bolgedeki dht yi minimize etmis oluyorsun.Ama cok ovaliyip yedirmeye ugrasmamak gerek yoksa alkolle birlikte deri hemen soyuluyor kepek goruntusu olusuyor abartmamak lazim.Birde saclar son dokulenler ilk cikiyor uzun yillar gecmisse dokulmenin ardindan kokun uyarilmasi sac uretecek hale gelmesi uzun suruyor ilk kullandiginizda bir kac ayda bir kac cm ilerleme olurken sonrasinda mm lik gelismeler olmaya basliyor.2 ayda kendine vakit aliyor bu is gunde bir kere kullanilqn yan etkisi cok az olan urun olsa yillarca kullaniriz bikkinlikta olmaz boylece.Aksam evdeyken kullanirsin br kac saat sonrada losyon emilmis olur.Rahat rahat takiliriz.Miracle losyon mesela yaza pek uygun degil fena kokuyor hava isindikca.Sosyal hayat icerisinde kimseyi rahatsiz etme hakkimiz yok sonucta evde bile sorun olabiliyor kokusu bende koku olayini azaltsin diye icine kattigim kolonya miktarini artirdim hem komple cozuldu losyon hemde koku cok az kaldi kolonyanin kendi aromasi kokusu var .Bastiriyor kotu kokuyu

Bu koku problemi bende çekiyorum, tek şikayetim o. Forumdaki üstadlar bu probleme bir el atsa :)

Demek bu problem bir çok kişide var. Nedeni ne acaba, arkadaşlar? Orası sanki hiç saç çıkmayacakmış gibi duruyor. Ve yüz görüntümüzü çok bozuyor :(

Kremleri kullanıp faydasını görenler yazsın lütfen.

muros
16.07.2015, 18:32
Bu koku problemi bende çekiyorum, tek şikayetim o. Forumdaki üstadlar bu probleme bir el atsa :)

Demek bu problem bir çok kişide var. Nedeni ne acaba, arkadaşlar? Orası sanki hiç saç çıkmayacakmış gibi duruyor. Ve yüz görüntümüzü çok bozuyor :(

Kremleri kullanıp faydasını görenler yazsın lütfen.

koku olayı elsevede olmuyor diye biliyorum kokuyu aldactone yapıyor ve de losyonu serin yerde saklayın yaz aylarında koku bundan dolayıda artabilir.
kremleri ise çoğu kişi losyonlarla beraber kullandığı için faydasının olup olmadıgını bilmiyorlar.

okansa
17.07.2015, 00:58
Bendede aynı diğer şakak daha acık durumda.Yatma şeklimizden olabilirmi acaba ? Haangi tarafa daha cok yatıyorsak ordaki saç mıktarı daha fazla azalabılırmı ? Boyle bısey duymustum :)

sennedersen
17.07.2015, 01:07
Bendede aynı diğer şakak daha acık durumda.Yatma şeklimizden olabilirmi acaba ? Haangi tarafa daha cok yatıyorsak ordaki saç mıktarı daha fazla azalabılırmı ? Boyle bısey duymustum :)

oyle bi durum olacagini zannetmiyorum amuda kalkip uyuyamahiz sonucta koke ne gibi etki eder.Daha az mi kanlanma oluyor acaba. Bizi ruzgar esse olumsuz etkiliyor herhalde :)

TheLabarna
03.01.2016, 00:00
Aynı durumdan bende müzdaribim. Birkaç yıldır sağ şakağım sol şakağıma göre biraz daha geride ve seyrek bu nedenle hep saçlarımı kısa kestirmek zorunda kalıyorum. Bu nedenle doktora gittim. Doktor bana medobiocomplex erkek şampuan ve hap verdi. Bunun yanı sıra dermovate saç losyonu ve minoxil forte verdi. sabah akşam haptan bir tane alıyorum. Bir gece minoxil kullanıyorum, diğer gece dermovate. kullanmadan yarım saat öncede saçlarımı medobiocomplex'in şampuanı ile yıkıyorum. Şimdilik 4. günümdeyim. Bakalım ilerleyen zamanlarda gelişmelerden haberdar edeceğim.

loofy
03.01.2016, 08:29
Kardesim sonuclari bekliyoruz..3 ayda etki gosterir ins..sadece sag sakaginami uyguluyorsunuz ?

TheLabarna
03.01.2016, 13:40
Dökülme sağ şakağımda oldukça aktif. Sol taraf belli pek olmuyor ama ben yinede iki tarafada kullanıyorum.

ddwad
03.02.2016, 03:08
Benimde sağ şakak ve alın biraz gerilemeye başladı. solda ise hiç değişme yok. Ben sarımsak yağı ve badem yağı karıştırıp sürüyorum. Söylediklerinizdende hiçbirşey anlamıyorum ne çok marka şeyler varmış :D

talihsiz
03.02.2016, 03:18
Benimde sağ şakak sola göre daha önce açıldı ama sol farkı kapatarak durumu eşitledi şimdi aynı hizada yavaş yavaş yarışmaya devam ediyorlar.:)

zuha61
03.02.2016, 11:19
Forumda herkes saç çıkarma derdinde kimse demiyor ki arkadaş bu saç dökülmesini nasıl durdurcam diye.Burda en önemli saç dökülmesini durdurma saç çıkarma değil.Saç çıkarma 2.sırada.Saç dökülmesini durdurmak için kafamıza birşey sıkmak yerine hap falan içmeliyiz herhalde.

Benimde sol şakak sağ şakakta ilerde sağ ile sol birbirlerini tamamlıyorlar arkadaşlar amacımız tamamlamaması.Şakaklarda saç çıkması saçın güçlenmesi.off

Yalova22
03.02.2016, 20:17
Forumda herkes saç çıkarma derdinde kimse demiyor ki arkadaş bu saç dökülmesini nasıl durdurcam diye.Burda en önemli saç dökülmesini durdurma saç çıkarma değil.Saç çıkarma 2.sırada.Saç dökülmesini durdurmak için kafamıza birşey sıkmak yerine hap falan içmeliyiz herhalde.

Benimde sol şakak sağ şakakta ilerde sağ ile sol birbirlerini tamamlıyorlar arkadaşlar amacımız tamamlamaması.Şakaklarda saç çıkması saçın güçlenmesi.off

Önemli olan dökülen saçları geri çıkarmak! 6 sene önce çok daha fazla saçlarım vardı. Şimdi ise nerede ise kafamda saç kalmamış... Merak ediyorum, ne kullansam'da o eski güzel saçlarım geri gelir mi... :/

zuha61
03.02.2016, 20:36
Önemli olan dökülen saçları geri çıkarmak! 6 sene önce çok daha fazla saçlarım vardı. Şimdi ise nerede ise kafamda saç kalmamış... Merak ediyorum, ne kullansam'da o eski güzel saçlarım geri gelir mi... :/

Arkadaşlar ürün falan kullanırken stres kesinlikle yapmamalıyız saç dökülmesine kafayı takca daha beter oluyor.Hocam varolan bir saç varsa kafada o saçları korumak çıkması daha iyidir korumadıktan sonra onlarda döküldükten sonra onlarıda çıkarmaya çalışcaz.Tamamen şakaklardaki yada tepedeki dökülme durunca saç çıkarmak amacımız olsun.

Forumda bir çok arkadaşın saçları ne halden ne hale geldiğini gördüm adamda tepesi gitmiş şakaklar gitmiş sonra süper bir halde saçı oluyor demekki oluyor bir çok arkadaş bunu yaşadı.

Dediğim gibi stres kesinlikle yapmıyalım akışına bırakıp doğru tedaviyi bulmak lazım.Bende bu konuda işin ehli olanlardan forumda yardım alıyorum.Miracle hocam örneğim bir dermatolog daha çok bilgisi var saçla ilgili.

Yalova22
04.02.2016, 01:06
Arkadaşlar ürün falan kullanırken stres kesinlikle yapmamalıyız saç dökülmesine kafayı takca daha beter oluyor.Hocam varolan bir saç varsa kafada o saçları korumak çıkması daha iyidir korumadıktan sonra onlarda döküldükten sonra onlarıda çıkarmaya çalışcaz.Tamamen şakaklardaki yada tepedeki dökülme durunca saç çıkarmak amacımız olsun.

Forumda bir çok arkadaşın saçları ne halden ne hale geldiğini gördüm adamda tepesi gitmiş şakaklar gitmiş sonra süper bir halde saçı oluyor demekki oluyor bir çok arkadaş bunu yaşadı.

Dediğim gibi stres kesinlikle yapmıyalım akışına bırakıp doğru tedaviyi bulmak lazım.Bende bu konuda işin ehli olanlardan forumda yardım alıyorum.Miracle hocam örneğim bir dermatolog daha çok bilgisi var saçla ilgili.

Ahh, keşke elimizde olsa bu :) Ne kadar yapmam desem'de bunu asla başaramadım. Insanlar yaşlandıkça değişiyor, bundan 7, 8 sene önce stres nedir bilmezdim. Çok farklı ve saf tertemizdim. Bizi bu hale getiren nedir, bunu hep düşünürüm. Çocukluğumda bile çok sabırlı ve çok daha yardım severdim. :) Ahh, o halimi o kadar özlüyorum ki :/

Keltoşş
04.02.2016, 20:30
Sag sakak bendede problem gerileme yok ama seyrek

Muzdarip
04.02.2016, 22:31
Sag sakak bendede problem gerileme yok ama seyrek

Konu aç da görelim artık keltoş efendi :)

zuha61
05.02.2016, 10:27
Konu aç da görelim artık keltoş efendi :)

Hocam benim şakaklar eşitlendi saçlarım normalde güçlü nasıl geriliyor anlamıyorum.1 aydır miracle losyon xpecia tablet ketoral şampuan.Ben diyorumki şakak dökülmesi dursun sonraki tercihim saç çıkarmak.Şakak dökülmesi durdurmam için ne yapcam hocam herkes saç çıkarma derdinde

Adana85
05.02.2016, 12:45
Arkadaslar bu konuyu yeni farkettim ayni durum bende de var. Sol sakagim sag sakaga gore cok net daha geride ve sag sakakta tedaviler daha fazla yanit verdi tek tuk saclar cikti. Sol sakak banamisin demiyor. Miracle hocamizinda tavsiyesiyle sakaklarda derin dermastampa basliyorum haftada 1-2 kere 2.5mm dermastamp yapacagim sakaklara bakalim birsey degisecekmi.

Bu sakaklar isin en zor kismi tepe falan biraz siklasti bende 4 aylik tedavi sonucu ama sakaklar banamisin demiyor :(

saçmasaç
05.02.2016, 16:22
Benimde sağ şakak çok inatçıydı. Cell sağdada soldada bariz şekilde ilerleme sağladı. Şakaklar hakihaten tedavinin en inatçı kısmı.

Yalova22
09.02.2016, 00:09
Sanırım şakaklarle benim kadar mücadele eden yoktur bu platform'da. Zaten beni en çok kötü gösteren, yaşlı bir moruk gibi (Affedersiniz) gösteren bu şakaklar :D Ne yapsam, ne kullansam sonuç nafile . Bu son kullandığım tedaviye buna bir iki şans vereceğim . Bu tedaviyi sevdim.

Haftanın her günü 1.0mm iğneleri alın ve şakaklara batırarak sonuç almaya uğraşmaktan bıktım usandım :mad:
http://i.hizliresim.com/yLg2M9.jpg

Merak ediyorum Dutasteridi artırsak örn. 15 kapsül, yada 20 kapsül. Daha etkili olur mu acaba? Bu tedaviyi kullandığım ilk 01.05.2015 'de başlamıştım, saçlarım inanılmaz siyahlaşmıştı . Tedaviden çok memnun kalmıştım, bakalım aynı performansı tekrar yakalayabilecek miyim .

Bu sefer Miracle Losyona Androcur 5 kapsül daha ekledim. Forumda bazıları bunun iyi bir fikir olduğunu söylüyor? 5 + 10 daha mi eklesem acaba?

Arkadaşlar, yaza çok az kaldı, ilk bahara girdik bile. Yazın ayarlamam gereken, ve geri kazanmam gereken o kadar çok fıstıklar var ki,... Yaşımdan daha yaşlı görünmek beni kötü etkiliyor. Ne yapsak ne etsek?

Bu şakaklar konusunda fikri olan burada paylaşsın. Deneymi olan, daha önce şakaklarda iyi sonuç alanlar, bilgilerini tecrübelerini burada paylaşsa, bizim için çok yararlı olur.

Buda yakaladığım en iyi performans, 4. ay.

http://i.hizliresim.com/QZm1yZ.jpg

Yalova22
09.02.2016, 00:19
Forumda @Muzdarip adlı bir kullanıcı Androcur ilacı oral kullanarak çok başarılı sonuçlar almış.
Acaba bu Androcur ilacı Impotans'a yakalanmadan kullanabilmemizin bir yolu yok mu? :o

Muzdarip
09.02.2016, 11:23
Forumda @Muzdarip adlı bir kullanıcı Androcur ilacı oral kullanarak çok başarılı sonuçlar almış.
Acaba bu Androcur ilacı Impotans'a yakalanmadan kullanabilmemizin bir yolu yok mu? :o

Yahu yok kardeşim androcur felan sac çıkartmadı bende daha konuyu actigimda 1 kutu androcur bile bitmemişti neye dayanarak bunu savunuyosunuz anlamıyorum minoxil de saç çıkarıyor kremler de Miracle de dermaroller da o kadar etken varken androcurun çıkardığına nasıl emin olabiliyosunuz? Forumda 4-5 aydir androcur kullanan var sorun onlara kimse daha sonuç alamamış belki 1 sene sonra alır kim bilir ama 2 ayda hiç bir ilaç saç felan çıkarmaz tek başına.

stud
09.02.2016, 12:14
Tek basina androcurla olur mu bilmiyorum ama muzdarip abinin tedavisi cok yonlu sadece androcur cikardi demek imkansiz ve anladigim kadarıyla hepsini bir kullanmaya basladigi icin hangi etkenin tam etki ettigini bilemiyor.belki de hepsinin birlesimi bi makinenin parcalarini olusturuyodur.

Muzdarip
09.02.2016, 13:12
Tek basina androcurla olur mu bilmiyorum ama muzdarip abinin tedavisi cok yonlu sadece androcur cikardi demek imkansiz ve anladigim kadarıyla hepsini bir kullanmaya basladigi icin hangi etkenin tam etki ettigini bilemiyor.belki de hepsinin birlesimi bi makinenin parcalarini olusturuyodur.

Aynen öyle mesela önler ve şakaklardaki saçları minox çıkardı bariz belli güçsüzler androcur çıkarsa öyle olmazdi mesela. Genel seyrekliği kapattı diyebilirim ama. Zaten saçları kazitmistim dhtden kurtulanlar sağlıklı olarak geldiler hep.

arkeolog
09.02.2016, 14:20
şakaktaki tüyleri saç sanan ey sevgili kardeşlerim ...yanılıyorsunuz..onlar saç değil ilaçların kalınlaştırdığı tüyler..anlayın bunu artık şakak için malesef oral tedavi etkilidir..yada ekim..benim araştırdığım bildiğim bu

Miracle
09.02.2016, 14:31
şakaktaki tüyleri saç sanan ey sevgili kardeşlerim ...yanılıyorsunuz..onlar saç değil ilaçların kalınlaştırdığı tüyler..anlayın bunu artık şakak için malesef oral tedavi etkilidir..yada ekim..benim araştırdığım bildiğim bu Sevigili arkeolog şakakta ki tüylerin tamamen saça dönüştüğü durumlar kesin olarak var bende olduğu gibi takip ettiğim arkadaşlarda da oldu ancak hepsi dönüşmesede kozmetik olarak çoğunun dönüşmesi mümkün. Ne yazık ki bu dediğim zor ve tedavi şekli ile yanıt verdiği etken/süre değişken.

Yalova22
09.02.2016, 16:15
Yahu yok kardeşim androcur felan sac çıkartmadı bende daha konuyu actigimda 1 kutu androcur bile bitmemişti neye dayanarak bunu savunuyosunuz anlamıyorum minoxil de saç çıkarıyor kremler de Miracle de dermaroller da o kadar etken varken androcurun çıkardığına nasıl emin olabiliyosunuz? Forumda 4-5 aydir androcur kullanan var sorun onlara kimse daha sonuç alamamış belki 1 sene sonra alır kim bilir ama 2 ayda hiç bir ilaç saç felan çıkarmaz tek başına.

Iki ayda Minoxidil yada her hangi bir lokal tedavi ile bu şekilde iyileşen ne görmedüm nede duydum. Buna dayanarak, aldığın propecia yada androcur'dan dır diye düşündüm.

Muzdarip
09.02.2016, 17:14
Iki ayda Minoxidil yada her hangi bir lokal tedavi ile bu şekilde iyileşen ne görmedüm nede duydum. Buna dayanarak, aldığın propecia yada androcur'dan dır diye düşündüm.

Niye lahmacun vardı forumda 50 günde gelmişti saçları :) minox dediğin şey 3 günde kafayı sapsarı tüyle dolduruyor zaten. Ee biotin kullaniyoz Miracle kullaniyoz proscar kullaniyoz krem kullaniyoz hepsi bi bütünün parçası gibi yukarıda da belirtildiği gibi.

Keltoşş
09.02.2016, 21:09
Şakaklar zordur ama imkasız degil bence sakaklar icin testesteron seviyelerini dusurmek lazim. Bunun icin yogun bi nane cayi kullanimi olabilir ama yan etki yapiyor ben iki ay cok yogun kullandim menide bariz azalma oldu sonra biraktin uc gune normale dondum .